ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Відмова від щеплення БЦЖ коштує життя
14.04.2011 / Газета: Новий день / № 16 / Тираж: 36600

Помилка вважати щеплення проти тубер­кульозу шкідливим для дитини стала фаталь­ною для немовлят, чиї батьки категорично відмовилися робити його в пологових будин­ках на третій день життя своїх малюків. Ста­тистично доведено, що практично всі вони інфікуються, щойно потрапляють у нове для них середовище. В епіцентрі епідемії тубер­кульозу, яким упродовж останніх десятиліть залишається саме Херсонщина, наражати немовлят на небезпеку заразитися в перші ж дні життя — не просто необачність, а свідо­мий крок батьків, котрі навіть не підозрюють усієї тяжкості наслідків. Такі висновки лікарів не є безпідставним залякуванням, аби не псувати статистику планової вакцинації. На цьому акцентувала підчас прес-конференції з нагоди підбиття підсумків місячника бо­ротьби з туберкульозом головний дитячий фтизіатр управління охорони здоров'я обл­держадміністрації Ірина Макаренко — лікар з величезним досвідом зцілення дітей та підлітків від тяжкої хвороби.

Торік майже 8 тисяч співвітчизників помер­ли від туберкульозу. По області захворю­ваність сягнула майже 107 випадків на 100 тисяч населення, що майже удвічі пере­вищує середньоукраїнський показник. Особ­ливо легко піддаються зараженню діти та підлітки. Тож відмова від щеплення, яке про­водиться в перші дні після народження, а потім у 7 та 14 років, може дорого коштувати. Навіть щорічна проба Манту, яка фактично є лише алергеном, який виявляє інфікованість організму, викликає серед значної кількості батьків шалений спротив. Натомість захисти­тися від зараження практично неможливо, адже хвороба передається повітряно-крапельним шляхом і не обов'язково, щоб при цьому хворий гіоруч кашляв або чихав. Будь- яка людина, навіть член родини може не зна­ти про те, що є хворим, і абсолютно спокійно користуватися з вами одним помешканням, побутовими речами. У половині з виявлених випадків інфікування дітей близькі навіть не підозрювали, що в їх оточенні були хворі, які й спричинили інфікування дитини. До того ж, за словами лікарів, ніяка дезінфекція не здатна убезпечити від зараження туберкульозом — тільки повна ізоляція хворого.

Виявити хворобу на початкових стадіях у дітей надзвичайно важко, оскільки інфекція потрапляє в лімфатичну систему, а отже, ура­ження не видно на рентгенівських знімках. На відміну від дорослих, хвороба у них може про­тікати без кашлю та підвищення температу­ри. Тож виявити інфікування організму здат­на лише туберкулінодіагностика. Саме завдя­ки пробі Манту, котра не.має протипоказань, виявляється група ризику, яка повинна про­йти обстеження, а при потребі і курс лікуван­ня , здебільшого в спеціалізованих санаторних закладах. Насторожити батьків мають брон­хіти, запалення легенів, плеврити у дітей, які мають серйозні важкі ускладнення.

Втім, навіть якщо проба Манту дає позитив­ний результат, це ще не означає, що дитина вже захворіла, — запевняють лікарі. Важливо ство­рити для неї всі умови для зміцнення імунітету, нормального сну, здорового способу життя та харчування. Не можна перевантажувати дити­ну додатковими позашкільними заняттями, виснажливими фізичними вправами.

Автор: Олена АНТОНЕНКО


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.003
Перейти на повну версію сайту