ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сільськогосподарський огляд
19.04.2011 / Газета: Трудова слава / № 15 / Тираж: 4714

Сівбу ранніх зернових завершено

Господарства району закінчили сіяти ранні зернові куль­тури. Насіння ярого ячменю зароблено в грунт на площі 17779 гектарів, ярої пшениці — 119. Це стільки, скільки планували сільгоспвиробники. Усі господарства уклалися в допустимі строки сівби, більшість крупних сільгоспвироб­ників — в оптимальні строки.

Окремі господарства вже розпочали сівбу пізніх ярих культур, зокрема на рахунку ТОВ «Дніпро-Білогір'я» вже більше 300 гектарів посівів соняшнику.

Нова техніка на наших полях

Цей потужний красень — трактор New Holland Т8050 — вирізняється від своїх традиційних для наших господарств «сородичів» не лише зовні. Він удвічі продуктивніший, забез­печує високу якість робіт і солідний економічний ефект.

Придбало трактор новостворене підприємство ТОВ «Лана-Подове 1». Це поки що єдиний «голандський кінь», який працює на полях району. Він нині готує грунт для посіву пізніх ярих культур на подовських землях.

- Такого комфорту не знайдеш у більшості автомобілів, навіть імпортних. Кабіна забезпечена кондиціюванням і автоматичним клімат-контролем, системою автоматичного відбору потужності, автогідом, зручними функціями управ­ління, кольоровим монітором, — розповідає механізатор Костянтин Гридасов. — Рівень шуму мінімальний, вібрації не відчуваєш. Таке враження, ніби керуєш не трактором, а комфортабельним автомобілем.

Номінальна потужність двигуна — від 248 до 325 кВт /

к.с (CV). Працює трактор майже цілодобово. За зміну він, обладнаний дисковими боронами (теж імпортними), готує грунт на 60 гектарах. За продуктивністю цеобсяг робіт, який виконують упродовж усього світлового дня два ХТЗ.

Коштує New Holland Т8050 разом з набором сільгоспін- вентаря понад однин мільйон двісті тисяч гривень. Однак це того варте, кажуть механізатори і спеціалісти. Саме в такій потужній, комфортабельній, надійній і економічній техніці вбачають селяни світле майбутнє українського сільськогос­подарського виробництва.

Льон витісняє ячмінь

У поточному році в ряді господарств ра­йону зменшили площі під ярим ячменем на користь льону.

Його вирощуватимуть у ПП «Україна-Дивне», СТОВ «Аграрник», ФГ «Дружба», «Єресько О. В.» та інших госпо­дарствах. Загальна площа посівів — 425 гектарів. Найбільші площі посівів льону — 100 гектарів — у «Аграрника». Сіють цю культуру для отримання насіння, воно має високі цілющі властивості. Недарма ж сама назва «льон» у перекладі з латини означає «найбільш корисна культура».

Чим приваблює льон на­ших сільгоспвиробників? Підвищення цін на електро­енергію та ріст оплати за по­дану на поля дніпровську воду змушують їх шукати культури, менш залежні від поливу. Досвід господарств сусід­ніх з нами Чаплинського та Іванівського району свідчить, що такою культурою може стати льон. У порівнянні з посівами пшениці та ячменю, посіви льону-за період веге­тації споживають удвічі менше

вологи. За несприятливих погодних умов (посушлива весна та літо) дана культура потребує значно менше поливів, ніж» інші посіви ранніх зернових, за сприятливих льон взагалі можна вирощувати на богарних землях.

Суттєвим плюсом цієї культури вважають і те, що для формування врожаю льон використовує меншу кількість елементів живлення (адже добрива нині коштують дорого), а також те, що льон є добрим попередником для більшості традиційних для нашої зони сільгоспкультур.

Відіграє роль у розширенні площ посівів високі попит та закупівельні ціни на насіння льону.

Автор: Людмила ГРИГОР'ЄВА, Олександр ДОРОФЄЄВ


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту