Могили Віри Іванівни Панкєєвої та її чоловіка Миколи Матвійовича занесені до Державного реєстру пам'яток України місцевого значення. Несправедливо, переконаний журналіст Петро Прядка, що зараз вони прийшли в занепад, почали руйнуватися. У влади, як завжди, до таких справ, як збереження пам'яті, не доходять руки. От і деградуємо. Наведені, зокрема, у краєзнавчому нарисі «Край південний — Олешшя» факти зобов'язують нас, жителів міста, з вдячністю пам'ятати і дбати про пам'ять подружжя Панкєєвих.
Як йдеться в одному з розділів названого нарису, розпочате позаминулого століття будівництво лікарні (тепер — Центральної районної...) велося на кошти земської управи і пожертвування місцевих жителів. Збір пожертвувань проходив під патронатом Віри Іванівни Панкєєвої, яка разом з чоловіком Миколою Матвійовичем внесла найбільшу суму. Саме Віра Іванівна, як фельдшер-акушер, все своє життя опікувалася хворими. Гордилася нагородою — Георгіївською медаллю, якою її відзначено за лікування інвалідів. Панкєєви, особливо у наш занадто раціональний час для самозбагачення, залишаються взірцем благодійництва і доброчинності.
Тож можуть в такому стані бути надгробні пам'ятники Панкєєвих та ще й занесені до Державного реєстру? Чи занесені вони нашою вдячністю до нашої пам'яті? Висновок очевидний. Якщо так триватиме і надалі, то на центральному міському кладовищі, знаного багатьма за алегоричною назвою «Панкєєвські дачі» (була туг у Панкєєвих земельна ділянка із садами. Дачу збиралися будувати), з могилами наших доброчинців може статися те, що і з могилою їх малолітнього сина Миколи, яка десь загубилися. Тожчи витримує наша пам'ять, наша моральність випробування часом?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |