Минулого ТИЖНЯ з офіційним візитом на Херсонщині перебувала делегація з Новосибірської області Російської Федерації, у складі якої були: губернатор області Василь Юрченко, Голова Законодавчого Зібрання Іван Мороз, Міністр економічного розвитку Адміністрації Новосибірської області Олексій Струков, Голова Комітету зовнішньоекономічної співпраці і туризму Адміністрації Губернатора Новосибірської області і Уряду Новосибірської області Дмитро Микитченко, яких зустрічали та супроводжували у поїздці по Херсонській області Голова Херсонської облдержадміністрації Микола Костяк та Голова обласної ради Віктор Пелих.
На прес-конференції росіяни розповіли про свої враження від Херсонщини. Оскільки сам візит тривав лише два дні — програма перебування була максимально насиченою.
-Затойчас, що ми знаходимось на Херсонщині, ми подивились «Асканію-Нову», і мене вразив цей природний заповідник. Це насправді унікальна пам'ятка ЮНЕСКО, — поділився враженнями від побаченого Василь Юрченко. — Здивувало і те, якими кліматичними умовами володіє ваша земля, адже 70% часу у вас сонячно!
Але, такі природні умови здались Новосибірському губернатору «тяжкими», мабуть... незвиклий до такого температурного режиму, він вважає нашу спеку скоріш мінусом, аніж плюсом.
Цікаво, що відвідати Херсонщину панові Юрченку порекомендував сам Президент України, мовляв, подивіться, як там працює сформована команда керівників, як люди роблять свою справу, і порадив сюди приїхати.
Окрім Інституту та заповідника «Асканія Нова», російські гості також побачили ЗАТ «Чумак» (м, Каховка) та Херсонський морський державний інститут.
За результатами візиту сторони підписали «Угоду про торгівельно-економічну, науково-технічну, соціальну і культурну співпрацю», відповідно до якої і херсонські, і новосибірські Голови органів влади будуть працювати над розширенням співробітництва у розрізі підписаних домовленостей.
За словами Губернатора Новосибірської області, Херсонщина має досить привабливий клімат, а багаторічний досвід виробництва сільськогосподарської продукції, забезпечує чимало потенційних можливостей для співробітництва.
Натомість Микола Костяк упевнений, що Новосибірський регіон може стати доброю зоною щодо реалізації продуктів наших аграріїв, куди збираються реалізовувати в основному плодово-овочеву групу товарів. Пан Юрченко, зі своєї сторони, готовий у керованому ним регіоні організувати збут продуктів, що вирощені на Херсонщині.
- Ми вже лись вирощувати великі врожаї, і тепер наша основна задача — знайти ринок збуту. А наша продукція буде затребувана для росіян, — упевнений Микола Костяк.
Пан Юрченко підтвердив слова Миколи і Михайловича, що вони готові купувати наші овочі та фрукти, які сьогодні отримують переважно із Туреччини та Китаю. Натомість, продукти Херсонських полів є більш прийнятними, більш якісними, і в них, висловив переконання російській гість, — менше пестицидів.
- Також продуктові поставки у Росію дозволять завантажити наш аеропорт. Пасажирським він бути не може, а от як вантажопасажирський — буде більш рентабельним, — вважає Голова Херсонської ОДА.
Зараз основне завдання для обох сторін — це пошук точок дотику для представників бізнесу. І наш, і російський губернатори упевнені, що це — головна умова для розвитку співпраці. Потрібно звести-всі галузі бізнесу: транспортно-логістичні потоки, аграрні поставки, науку, тоді можна буде говорити про якісь спільні проекти Урядів, створювати спільні підприємства, працювати з інвесторами тощо.
Хоча, губернатори зійшлись на думці, що бізнесмени повинні знайти шляхи до співпраці і без втручання влади. А згаданий договір, підписаний представниками сторін, дасть бізнесу «зелене світло».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |