ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Зустріч з екологами Херсонщини
21.04.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 16 / Тираж: 10000

У морському культурному центрі ХМТП відбулася зустріч представників громадських організацій, що опікуються охороною довкілля та навко­лишнього середовища, з керів­ництвом та провідними спеці­алістами Херсонського мор­ського торговельного порту.

Екологічний актив області за­слухав інформацію начальника порту С. Ігнатенко про перспек­тиви розвитку підприємства та заходи щодо недопущення нега­тивного впливу на екологічний стан Нижнього Дніпра.

Керівник порту акцентував ува­гу присутніх на те, що питання розвитоміідприємства, згідно з рішенням Міністра транспорту та зв'язку України від 13 травня 2010 року щодо корегування програм розвитку морських портів у зв'яз­ку зі зміною економічної ситуації в Україні, опрацьоване фахівцями профільного інституту «ЧорноморНДІпроект» та ДП «Одесзал- дорпроект».

- Раніше запропонований про­ект «Генеральна схема розвитку ДП «ХМТП» на період до 2015 року», погоджений Херсонським міським головою, головою Хер­сонської ОДА та затверджений 11 грудня 2007 року Мінтрансзв'язку України, був доопрацьований, — підкреслив С. Ігнатенко. — Зокре­ма, виключені такі об'єкти, як тер­мінал з накопичення, зберігання та відвантаження біоетанолу. Пе­ренесений також термінал з нако­пичення, зберігання та відвантаження зернових вантажів від те­риторії міського водозабору на режимну територію порту. Зміне­но місце розташування механізо­ваного комплексу закритого типу з переробки міндобрив у затон №1 на лівий беріг Дніпра. Зазнав змін і контейнерний термінал, який заплановано побудувати з виходом як в затон №1, так і в затон №2. Розроблено альтерна­тивне розташування залізничної колії, яка з'єднає станцію Цюрупинськ із затонами порту на ліво­му березі Дніпра та пройде най- коротшим шляхом по місцевості, що підпадає під класифікацію водно-болотних угідь.

Враховуючи широкий резонанс запропонованих змін в інфра­структурі, порт звернувся до Міністерства з охорони навколиш­нього природного середовища України з пропозицією провести всебічний аналіз їх можливого негативного впливу на екологію Дніпра, що й було виконано. У результаті наукової еколого-екс- пертної оцінки матеріалів проек­ту, рекомендовано побудувати за­лізничну колію на естакаді, щоб зменшити її вплив на водно-болотні угіддя, зберегти біорізнома- ніття. У наданому висновку зазна­чено: надати матеріалам проекту позитивну оцінку.

Учасники зустрічі обговорили також лист голови Херсонської міської екологічної організації «Зе­лений світ» П. Буянова, надісла­ного на адресу прем'єр-міністра України, міністра екології та при­родних ресурсів України, міністра з питань надзвичайних ситуацій України щодо «доцільності розмі­щення ДП «ХМТП». Автор нега­тивно оцінює плани порту щодо освоєння лівого берегу Дніпра.

- Як голова обласної організації української' екологічної асоціації «Зелений світ», президент Хер­сонського відділення інженерної академії України, я повністю підтримую напрацювання Хер­сонського порту щодо його роз­витку, — повідомив кандидат ] сільськогосподарських наук А.Се- ! менов. — Особливо звертаю увагу присутніх на те, що порт нама­гається в своєму розвитку перед­бачити заходи, які враховують • Європейські стандарти розвитку, сучасні схеми та технології ван- ) тажно-розвантажувальних робіт, ) котрі мінімізують негативнии і вплив на довкілля. Що стосується листа пана Буянова, то хочу на­голосити, що робота міської організації «Зелений світ» знахо­диться на невідповідному рівні. Відсутня довгострокова програма міської організації, яка була б на­цілена на розвиток економіки Хер­сонщини, захисту її довкілля, за­хисту інтересів держави. У листі чітко проглядається незнання ав­тора дійсного стану справ.

Голова обласної організації «Всеукраїнська екологічна ліга» В.Ідаятов також відзначив, що по­зиція автора не спрямована на консолідацію зусиль, які здійснює влада щодо покращення стану справ на Херсонщині.

- Розвиток Херсона нерозривно пов'язаний з розвитком морсько­го порту, — підкреслив у своєму виступі начальник Держфлотінс- пекції у Херсонській області,ака­демічний радник інженерної ака­демії України М. Малихін. -1 зараз значну частину як державного бюджету, такі міського наповнює своїми перерахуваннями саме Хер­сонський морський торговельний порт. А пан Буянов сьогодні хоче звести розвиток порту нанівець, тому я категорично проти його пропозицій.

Перший заступник директора регіональної Південно-Дніпров- ської філії «Державна екологічна академія» В. Фалей наголосив, що його організація виконала експерт­ну оцінку прогнозованого впливу на навколишнє природне середо­вище проекту «Генеральна схема розвитку ДП «ХМТП» на період до 2015 року». Висновки відомі: роз­виток виробничих потужностей порту на лівому березі Дніпра на­дасть можливість винести з Херсо­на частину пилоутворюючих ван­тажів, а впровадження Генераль­ної схеми розвитку порту до 2015 року можливе за умови постійного екологічного супроводження і кон­тролю з боку державних екологіч­них установ, регіональних науко­во-дослідних і громадських органі­зацій. «Тому дуже позитивно те, що Міністерство охорони навко­лишнього природного середовища підтримало своїм висновком нашу оцінку. Стосовно листа хочу зауважити, що автор, судячи з усього, неознайомлений з проек­том розвитку порту».

Після обміну думками учасники зустрічі вирішили надіслати про­токол цієї наради до Міністерства охорони навколишнього природ­ного середовища, Міністерства інфраструктури, Міністерства з надзвичаиних ситуацій України, а також голові Херсонської обл­держадміністрації та меру Херсо­на. У підписаному протоколі, зок­рема, зазначається, що представники 15 громадських організацій Херсонщини «підтримують зусил­ля порту щодо здійснення заходів по дотриманню природоохорон­ного законодавства України и не погоджують зі змістом листа пана Буянова, оскільки викладені там дані не відповідають дійсності».

У зустрічі активістів-екологів також взяв участь і виступив на­чальник управління промисловості та розвитку інфраструктури Хер­сонської облдержадміністрації В.Ярошевський.

Автор: МИРОН БУБА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту