За тиждень до Великодня з ініціативи керівництва облдержадміністрації у Херсоні вкотре відбувся ярмарок-розпродаж сільськогосподарської продукції. Відразу в чотирьох мікрорайонах міста тисячі городян мали можливість придбати м'ясні та ковбасні вироби, молочну продукцію, яйця, борошно, олію, різноманітні крупи, овочі (зокрема картоплю, буряк, цибулю та моркву), рибу та інші товари понад 90 підприємств з усіх районів області. Як оголошувалося напередодні, ціни на ярмарку будуть значно нижчі за ринкові.
Аби особисто проконтролювати хід торгівлі, на ярмарок завітав як покупець сам губернатор Херсонщини Микола Костяк. Побаченим, здається, був недуже приємно вражений.
— Навіщо організовувати подібні ярмарки, коли ціни тут, як на ринках і в супермаркетах? — від імені обурених людей запитала в губернатора пенсіонерка Марія Янчук. — Курячі яйця з Чорнобаївки за 5,7— 6 грн. за десяток. Та в супермаркетах і на ринках'вони по 5 гривень. Ажіотаж, величезні черги, а купити фактично нічого. Де овочі, фрукти, обмаль олії...
На подібні закиди Микола Михайлович відповідав: «Так тут все свіже, від виробника».
Згадані керівником області виробники від проведення подібних ярмарків, здається, теж не в захваті.
Мало не адміністративними методами «рекомендують» за сто кілометрів везти товар,
зізнається один з продавців, не називаючи свого прізвища.
Ще й просять ціни не підвищувати. Товар розібрали фактично за собівартістю. Але ж витрачене пальне ніхто відшкодовувати не збирається. На мою думку, ідея проведення подібних розпродажів втратила актуальність ще років 20 тому.
На ярмарку представники кожного району вітали голову облдержадміністрації піснями, танцями та короваями. Останні Микола Костяк віддавав випадковим городянам, які стояли в чергах.
Цього року ми проводимо перший весняний ярмарок, — під час розмови з журналістами підсумував Микола Михайлович. — ідея полягала в тому, щоб вироблені в області товари наблизити до покупців. І вартість нижча від ринкової, і якість значно краща: все свіже, натуральне.
На запитання журналіста, чи губернатор особисто щось придбав на ярмарку, той відповів: «Поки що ні. Я хочу, аби людям більше дісталося. А для себе потім-щось виберу».
Пенсіонерка Марія Янчук, як і голова облдержадміністрації, теж нічого не купила. Пояснення інше: «Ближче до Великодня на ринок сходжу. Ціни практично однакові, але ж все буде значно свіжіше». Втім, на те, що довелося прокинутися о сьомій ранку і піти на розпродаж, жінка не ображена. Адже їй пощастило: особисто губернатор подарував величезний коровай. Куди його тепер подіти, Марія Василівна не знає.
— Коштує такий коровай, напевно, недешево,—припускає пенсіонерка. — Сама б його їла протягом тижня. Але краще продам. Свіжа копійчина заведеться. Скільки б ви заплатили за коровай від губернатора?
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |