ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ РАДІАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ
25.04.2011 / Газета: Червоний промінь / № 16 / Тираж: 1300

Останнім часом у зв'язку з трагіч­ними подіями в Японії (аварія на атомній електростанції внаслідок землетрусу та значне перевищення рівня радіації) та напередодні 25-х роковин Чорнобильської катастро­фи в населення району загостри­лась цікавість до проблем радіацій­ної безпеки.

На території України діють «Ос­новні санітарні правила забезпечен­ня радіаційної безпеки України» ДСП 6.177-2005-09-02, дія яких поши­рюється на всі види виробничої діяль­ності, а також на всі ситуації втру­чання, в умовах яких відбувається чи може відбутися опромінення люди­ни на виробництві або в побуті.

Згідно з санітарними правилами обов'язковому радіаційному контро­лю підлягають усі будівлі з постійним перебуванням людей, які вводяться в експлуатацію. Так, у попередні роки були проведені дослідження на автогазозаправному пункті, в аптеці ТОВ «Біотек», у ТОВ «Верхньосіро- гозький олійно-пресовий завод» та інших об'єктах, що вводились в екс­плуатацію. В жодному випадку не було зареєстровано перевищення допустимих значень потужності гамма-випромінювання.

Зараз на території районної сане- підстанції проводиться щоденний моніторинг потужності експозицій­ної дози опромінення на місцевості. Потужність дози гамма- випромінен- ня коли­вається в межах 10-15 мікрорентген/годину, що не пере­вищує фоно­вих значень багаторіч­них спосте­режень.

Необхідно зазначити що діючим санітарним законодав­ством передбачено один раз протя­гом 3-х років проводити радіаційний контроль питної води. Більшістю сільських комунальних підприємств уже проведено визначення радіац­ійних показників води на окремі ар­тезіанські свердловини та оформ­лено відповідні паспорти радіацій­ної якості води в обласній санепідстанції.

Особливий розділ роботи — конт­роль за забезпеченням радіаційної безпеки при медичному опромі­ненні, тобто при проведенні флюо­рографічних та рентгенівських діаг­ностичних досліджень. Термін дії санітарних паспортів рентгендіаг- ностичних та флюорографічного кабінетів центральної районної лікарні своєчасно продовжено, не­обхідні дозиметричні заміри прове­дено.

Районна санепідстанція забезпе­чена радіометром-дозиметром «Прип'ять» та дозиметром ДБГ- 01 Н, які проходять щорічну повірку. Санепідслужба району і надалі здійснюватиме ефективний нагляд за радіаційною безпекою населен­ня. Якщо ж вас все-таки хвилюва­тимуть якісь чутки, телефонуйте до райсанепідстанції, де й отримаєте достовірну інформацію про радіа­ційний фон місцевості.

Автор: Микола ЯЦИК, головний державний санітарний лікар району


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту