Останнім часом у зв'язку з трагічними подіями в Японії (аварія на атомній електростанції внаслідок землетрусу та значне перевищення рівня радіації) та напередодні 25-х роковин Чорнобильської катастрофи в населення району загострилась цікавість до проблем радіаційної безпеки.
На території України діють «Основні санітарні правила забезпечення радіаційної безпеки України» ДСП 6.177-2005-09-02, дія яких поширюється на всі види виробничої діяльності, а також на всі ситуації втручання, в умовах яких відбувається чи може відбутися опромінення людини на виробництві або в побуті.
Згідно з санітарними правилами обов'язковому радіаційному контролю підлягають усі будівлі з постійним перебуванням людей, які вводяться в експлуатацію. Так, у попередні роки були проведені дослідження на автогазозаправному пункті, в аптеці ТОВ «Біотек», у ТОВ «Верхньосіро- гозький олійно-пресовий завод» та інших об'єктах, що вводились в експлуатацію. В жодному випадку не було зареєстровано перевищення допустимих значень потужності гамма-випромінювання.
Зараз на території районної сане- підстанції проводиться щоденний моніторинг потужності експозиційної дози опромінення на місцевості. Потужність дози гамма- випромінен- ня коливається в межах 10-15 мікрорентген/годину, що не перевищує фонових значень багаторічних спостережень.
Необхідно зазначити що діючим санітарним законодавством передбачено один раз протягом 3-х років проводити радіаційний контроль питної води. Більшістю сільських комунальних підприємств уже проведено визначення радіаційних показників води на окремі артезіанські свердловини та оформлено відповідні паспорти радіаційної якості води в обласній санепідстанції.
Особливий розділ роботи — контроль за забезпеченням радіаційної безпеки при медичному опроміненні, тобто при проведенні флюорографічних та рентгенівських діагностичних досліджень. Термін дії санітарних паспортів рентгендіаг- ностичних та флюорографічного кабінетів центральної районної лікарні своєчасно продовжено, необхідні дозиметричні заміри проведено.
Районна санепідстанція забезпечена радіометром-дозиметром «Прип'ять» та дозиметром ДБГ- 01 Н, які проходять щорічну повірку. Санепідслужба району і надалі здійснюватиме ефективний нагляд за радіаційною безпекою населення. Якщо ж вас все-таки хвилюватимуть якісь чутки, телефонуйте до райсанепідстанції, де й отримаєте достовірну інформацію про радіаційний фон місцевості.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |