ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«День голови» — добра нагода для навчання і пізнання
25.04.2011 / Газета: Голопристанський вісник / № 16 / Тираж: 2200

14 квітня у залі засідань районних ради та державної адміністрації відбулася квітнева методична нарада «День голови». Як завжди, цей захід пройшов з користю для керівників територіальних громад Голопристанщини, секретарів сільських рад. Вони одержали багато корисної інформації) як мовиться, «від першої особи», мали можливість розглянути певні проблемні питання, поспілкуватися між собою.

Відкрив методичну нара­ду голова районної І ради Геннадій Попов. Він повідомив, що те­пер «День голови» проводитиме­ться другого четверга місяця за ви­нятком літнього періоду, коли на­стане час для відпусток. Тож сільські голови не збиратимуться у червні, липні і серпні, а у ви­падку, коли виникне потреба по­інформувати їх з певних питань, то це буде здійснено за допомо­гою електронних носіїв.

Голова районної ради дав дору­чення колегам з сільських рад ви­значитися з безгосподарським майном на своїх територіях, при­йняти його на баланс, а також за­твердити порядок передачі майна в оренду. Геннадій Васильович повідомив, що на наступній мето­дичній нараді начальник юридич­ного відділу виконавчого апарату райради Світлана Лінник зробить аналіз рішень, прийнятих сільра­дами. Це буде зроблено не зара­ди контролю, а з метою допомо­ги, щоб ці рішення оформити згід­но з чинним законодавством і уникнути небажаних зустрічей з працівниками прокуратури.

Геннадій Попов попросив сіль­ських голів уважніше ставитися до звернень громадян, приймати рі­шення з них на місцях у межах своєї компетенції, аби вони не витрачали час на поїздку до райцентру, на звернення до район­ної влади.

Взяти участь у квітневій методич­ній нараді «День голови» були запрошені представники деяких служб, установ. Так, керуюча Голопристанським відділенням ВАТ «Ощадбанк» Зоя Кашуба розповіла про надання послуг своєю банків­ською структурою органам місцево­го самоврядування. При цьому вона зазначила, що ці послуги є найде­шевшими на ринку банківських пос­луг. Однак, коли сільські голови поцікавилися чи є можливість від­крити філії «Ощадбанку» в районі, Зоя Василівна дала таку відповідь: на сьогодні такі філії працюють у Старій та Новій Збур'ївках, Чулаківці та в Бехтерах і за винятком Ново- збур'ївської є збитковими. Тому створення нових філій — не на часі.

Начальник управління Пенсійно­го фонду України в Голопристан­ському районі Петро Шевцов вва­жав, що відтермінування прове­дення в державі Пенсійної рефор­ми не означає, що вона не буде проведена взагалі. Така реформа сьогодні конче необхідна, адже на одного пенсіонера в Україні нині припадає один працюючий (для порівняння: у 80-х роках минуло­го століття — на одного пенсіоне­ра — чотири працюючих). Ці циф­ри межують з дефолтом економі­ки в цілому і Пенсійного фонду зокрема. І якщо не вдатися до реформаторських кроків, то до 2025 року на 100 працюючих буде 125 пенсіонерів.

А яка ситуація е Голопристансь- кому районі? На сьогодні маємо на 100 працюючих 188 пенсіонерів. Така статистика насторожує, бо за подібного «розкладу», без змін у пенсійному законодавстві, країна загалом зможе «вийти» на ці циф­ри приблизно в 2050 році.

Петро Васильович вважає за не­обхідне проводити роз'ясню­вальну роботу серед молодих лю­дей, аби вони думали про майбут­ню пенсію вже зараз а не за кілька років до настання пенсійного віку. Він також запропонував спільно з іншими службами, органами місце­вого самоврядування проводити роботу з легалізації праці, виявлен­ня фактів отримання зарплати ниж­че мінімального рівня. «Розробіть грофік прийому громадян, щоб наші спеціалісти могли приїхати на місця. Таким чином люди позбу­дуться мороки з оформленням пен­сій», — звернувся до сільських голів начальник райуправління Пен­сійного фонду.

Про зміни в законодавстві щодо єдиного соціального внеску роз­повіла Людмила Рудь, заступник начальника управління Пенсійно­го фонду в Голопристанському районі, а начальник державної податкової інспекції Сергій Корот­ких проінформував стосовно ре­зервів збільшення надходжень до місцевих бюджетів відповідно до вимог Податкового кодексу.

Інформацію щодо рішення Ко­мітету Верховної Ради України стосовно найменування та перейме­нування населених пунктів, а та­кож про загальні правила поведін­ки посадових осіб місцевого са­моврядування донесла до учасни­ків «Дня голови» начальник юри­дичного відділу виконавчого апа­рату районної ради Світлана Лін- ник. А завершився захід виступа­ми керуючого справами виконав­чого апарату райради Тетяни Александрової та нововолодими- рівського сільського голови Мико­ли Шинкарюка. Тетяна Миколаїв­на говорила про виїзди працівни­ків органу представницької влади Голопристанщини безпосередньо в сільські ради (за 4 місяці здій­снено 13 таких виїздів) з метою надання порад, вивчення доку­ментації, підведення її до законо­давчої бази. Під час виїздів головам територіальних/ромад вруча­ється під розпис довідка з реко­мендаціями, у ній зазначаються терміни усунення недоліків. Також зробила оголошення про наступ­ну сесію районної ради, окресли­ла ряд питань, котрі будуть роз­глядатися на ній.

Микола Миколайович порушив хвилююче питання цінової політи­ки на молоко та м'ясо та висловив головність виступити з нього на сесії обласної ради.

Автор: Олександр ГРИГОРКІН


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту