Враховуючи зниження потреби в кадрах на ринку праці, яке обумовлене станом економічної діяльності підприємств області, одним із шляхів розв'язання проблеми зайнятості населення є працевлаштування на роботи сезонного характеру. Інформацію про організацію тимчасової зайнятості населення в області було розглянуто під час селекторної наради, яку провів голова обласної державної адміністрації Микола Костяк 11 квітня поточного року.
Завдяки унікальному природно-ресурсному потенціалу Херсонщини, тимчасові роботи є властивими для значної кількості роботодавців. Здебільшого фахова спрямованість зорієнтована на сільськогосподарське виробництво та обслуговування відпочиваючих у рекреаційних зонах. Переймаючись проблемою ефективності та оперативності укомплектування кадрами роботодавців та працевлаштування населення області, кожного року спільно з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, управліннями АПР та роботодавцями проводиться робота з визначення потреби в сезонних працівниках.
Цього року кількість пропозицій сезонних робіт в області проти минулорічної зросла майже на третину і склала 3,9 тис. робочих місць. Виробники сільгосппродукції пропонують 2,8 тис. робочих місць, а для обслуговування відпочиваючих у рекреаційних зонах буде потрібно близько 1 тис. працівників. Із загальної кількості вакансій — 500 вакансій пропонуються з наданням житла та харчуванням. Рівень заробітної плати становитиме — від мінімального до 2 тис. грн. Найбільшу кількість вакансій пропонують роботодавці Голопристанського, Цюрупинського, Скадовського, Генічеського районів та Нової Каховки.
Досвід минулих років засвідчує, що до виконання сезонних робіт в області залучається як місцеве населення, так і населення інших областей. Наприклад, підприємства, які фактично ведуть свою діяльність на території рекреаційних зон області, а зареєстровані в інших областях, як правило формують штат працівників переважно не з числа місцевих мешканців, що негативно впливає на можливість працевлаштування шукачів роботи з Херсонщини. Тому органам місцевої влади та самоврядування необхідно проводити інформаційно-роз'яснюваль- ну роботу з роботодавцями щодо їх реєстрації на території області та вжити заходів стосовно ефективності залучення на сезонні роботи мешканців області. Адже місцеві жителі, маючи відповідну фахову підготовку, яку забезпечить служба зайнятості під конкретне замовлення кожного роботодавця, можуть скласти реальну професійну конкуренцію працівникам з інших міст.
Одним із актуальних питань тимчасової зайнятості громадян є організація оплачуваних громадських робіт. Адже такі роботи є істотним чинником матеріальної підтримки населення і мають суспільно корисну спрямованість для громади. Переліки таких робіт щороку затверджуються рішеннями (розпорядженнями) місцевих органів влади. У поточному році в рамках організації оплачуваних громадських робіт впроваджено декілька соціально-направлених проектів.
Перший з них — це організація спільно з органами державної влади і місцевого самоврядування, органами внутрішніх справ та обласної служби зайнятості оплачуваних громадських робіт по інформуванню населення щодо недопущення порушень громадського порядку.
Проводяться такі роботи на спеціально створених тимчасових робочих місцях на територіях сільських, селищних та міських рад Херсонської області силами громадян з числа безробітних, які пройшли відповідне навчання. Найбільшу кількість таких працівників доцільно залучати в місцях масового скупчення людей. Це, передусім, місто Херсон та рекреаційні зони області — Голопристанський, Генічеський, Скадовський, Каланчацький райони.
Другим соціально-значущим для громади проектом є роботи із благоустрою та озеленення територій населених пунктів. Для їх організації центри зайнятості ведуть спільну роботу із сільськими й селищними радами районів, органами місцевого самоврядування та роботодавцями по укладанню договорів на оплачувані громадські роботи. Фінансування витрат на організацію робіт з благоустрою та озеленення для 90% осіб здійснюють центри зайнятості, і лише 10% осіб отримують заробітну плату за рахунок коштів роботодавців. В області проводиться робота щодо прибирання, впорядкування та озеленення вулиць, доріг, міст та сіл, але, що вона потребує нової якості.
Третім проектом — є роботи з благоустрою та очищення придорожніх смуг автомобільних доріг загального користування. Сьогодні таку роботу розпочато у Горностаївському, Іванівському, Каланчацькому та Нововоронцовському районах.
На сьогодні набуває актуальності ще один соціально-направлений вид тимчасової зайнятості. Спільно з органами державної влади і місцевого самоврядування, органами УМНС та обласної служби зайнятості планується організація оплачуваних громадських робіт по інформуванню населення щодо запобігання та профілактики безпеки життєдіяльності населення. На сьогодні вже підписано угоду про співпрацю на обласному рівні та розроблено заходи з її реалізації, здійснюється підбір працівників з числа безробітних громадян. Перед тим, як приступити до оплачуваних громадських робіт вони пройдуть спеціальне професійне навчання.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |