18 квітня голова обласної державної адміністрації Микола Костяк провів чергову селекторну нараду заступників голови обласної державної адміністрації, голів районних держадміністрацій, районних рад, районних у м. Херсоні рад, міських голів міст обласного значення, керівників структурних підрозділів ОДА, обласних служб та управлінь, керівників підприємств, установ, організацій.
На початку селекторної наради голова обласної державної адміністрації повідомив, що 12-13 квітня Херсонщину з дводенним візитом відвідала делегація з Новосибірської області Російської Федерації.
Делегація прибула з метою розширення двостороннього співробітництва, підписання Угоди між Херсонською обласною державною адміністрацією України та Урядом Новосибірської області про торговельно-економічне, нау- ково-технічне, соціальне та культурне співробітництво. Гості побували у заповіднику «Асканія-Нова», ознайомилися із виробництвом на підприємстві «Чумак», відвідали Єкатерининський собор і місце поховання генерал-губернатора князя Григорія Потьомкіна-Тав-рійсько- гота Херсонський морський державний інститут. У рамках візиту підписано зазначену Угоду про співробітництво, що надасть можливість об'єднати можливості та потенціал обох областей для покращення якості життя громадян Херсонщини та Новосибірська.
Також Микола Костяк зупинився на питанні щодо цінової ситуації на продовольчому ринку. «Як завжди під час посту, перед новим врожаєм ґрунтових овочів, зріс попит на овочеву продукцію. Зросли і ціни порівняно з минулим роком, що боляче б'є по гаманцю наших споживачів. І ця проблема буде доти, доки ми не запровадимо нові технології вирощування та інфраструктуру зберігання плодоовочевої продукції», підкреслив він. Микола Костяк нагадав, що цінова стабільність і безперебійне забезпечення населення продуктами харчування — це в тому числі відповідальність і голів районних державних адміністрацій, міських голів, які зобов'язані знаходити такі рішення і ресурси, які гарантують вирішення цієї проблеми.
На розгляд порядку денного селекторної наради були винесені питання щодо забезпеченості місцевими бюджетами області необхідним фінансовим ресурсом до кінця поточного року для своєчасної та повної виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, організації роботи щодо надання соціальної допомоги пільговим категоріям населення та основних завдань з реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організацію роботи з питань техногенної та пожежної безпеки області.
Стосовно організації роботи щодо надання соціальної допомоги пільговим категоріям населення та підготовки до 25-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС доповіла заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Олена Князева. В області затверджено план заходів, пов'язаних з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи. Кошти на його виконання передбачено в обласному бюджеті на 2011 рік. Згідно зазначеного плану в області проводиться контроль за отриманням громадянами, по- страждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи пільг щодо житлово-комунальних послуг та грошової допомоги, передбачених діючим законодавством України. У 2011 році загальне фінансування в області державних програм соціального захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, складає майже 8,1 млн. грн. Станом на 1 квітня 2011 року зазначені програми про фінансовано на суму 2,8 млн грн, що складає 100% плану фінансування на 4 місяці. На теперішній час на території області проживає 6875 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
М.Костяк зупинився на актуальних питаннях, які необхідно вирішувати в оперативному порядку. Так, головам районних держадміністрацій, міським головам спільно із сільськими, селищними головами терміново вжити заходів щодо забезпечення необхідним фінансовим ресурсом видатків на оплату праці. Вивчити можливість скорочення непершочергових видатків, у т. ч. видатків розвитку, та спрямування вивільнених коштів на видатки з оплати праці працівників бюджетної сфери. У разі необхідності провести оптимізацію мережі установ соціально-культурної сфери та штатної чисельності працюючих.
В районах та містах області також необхідно провести 26 квітня 2011 року мітинги — реквієми із покладанням квітів до пам'ятних знаків жертвам Чорнобильської катастрофи. Надати матеріальну допомогу особам, що стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям-сиротам, сім 'ям загиблих із залученням коштів місцевих бюджетів, а також коштів комерційних, благодійних організацій та інших позабюджетних фондів відповідно до чинного законодавства.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |