Сучасна молода ; людина, вийшовши у «велике» життя зі стін школи, повинна легко орієнтуватися в інформаційно- комунікаційних технологіях не тільки в рамках предмета інформатики, але у будь-якій сфері життєдіяльності. Це вимагає від кожного нестандартного мислення, самостійності, творчого бачення світу.
У Каланчацькій загальноосвітній школі №2 широким полем для впровадження інформаційно-комунікаційних технологій є і виховна робота. Як ці технології допомагають формувати і згуртовувати класні колективи, орієнтуватися учням у комп'ютерних програмах, які можливості відкривають у роботі класного керівника — усе це було продемонстровано 12 квітня під час проведення у школі районного семінару заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, психологів та бібліотекарів, з участю начальника відділу освіти Машинської О.І.
Шкільне подвір'я, коридори, навчальні кабінети, класні кімнати на кожному кроці засвідчували про зміни та нововведення; чистоту, естетичний смак, доцільність. Погляд зупиняється і на портретній галереї «Гордість школи», терміналі «Живи і працюй в Україні, постійно діючих виставках учнівських робіт, малюнків, фото тощо. Усе це у поднан- ні з гостинністю директора школи Драненка С.В. налаштовувало на робочий лад.
Розпочався семінар у новому інноваційному .кабінеті біології з інтерактивною дошкою. Заступник директора з виховної роботи Она Олена Віталіївна представила свій авторський мультимедійний проект «Використання комп'ютерних технологій у виховному процесі. Вказала на його актуальність, довела мету, завдання, критерії ефективності, очікувані результати, ознайомила з основними проведеними заходами. А це методоб'єднання класних керівників з цієї теми; тренінгові заняття для них з освоєння комп'ютерних програм; створення відео- роликів та презентацій («Я громадянин», Історія вулиці мого селища», «Моя Україна», «Пам'ять», відеовізитки класів та ін.).
Олена Віталіївна презентувала шкільний сайт з питання «Виховна робота», класні керівники Чвартковська Тетяна Іванівна, Данько Людмила Михайлівна представили свої портфоліо, а учні — творчі роботи: соціальний відеоролик та «Вулиця мого селища».
Присутні відвідали відкриті виховні заходи: виховну годину у 1 -му класі з мультимедійною презентацією «Збережемо планету Земля» (кл.керівник Семикопен- ко Л.М.); Маліновська Н.М. з учнями свого 5-А класу провели мережевий турнір «Знавці природи», учні 7-А класу для години спілкування обрали тему «Нехай чашечка кави зігріє твій день». Учні 10-А класу (кл.керівник Скороход Л.В.) зустрілися на засіданні в клубі професій «Мій життєвий вибір».
Дванадцять учнів 9-11 класів взяли участь в інтерактивній грі «Найрозумніший». Організатори шкільної гри Она О.В., Онуце І.В. та ведуча Кишиневська С.В. провели учнів через три тури: відбірковий, півфінал, фінал (за аналогією гри на каналі Інтер»). Переможницею стала учениця 10-Б класу Трубач Оксана. Усі фіналісти нагороджені грамотами адміністрації школи.
Обмінюючись думками, учасники районного семінару дійшли висновку, що школа системно вирішує питання використання комп'ютерних технологій у виховній роботі, бо сповідує філософію «Немає перешкод, які б не долалися працею. Недостатньо тільки бажати — треба діяти».
На згадку про семінар усім дісталися буклети школи з програмою, проект Інформаційно- комунікаційні технології у виховній роботі школи», візитки шкільного сайту.
Відділ освіти, методичний кабінет бажають адміністрації, педагогічному та учнівському колективам нових творчих успіхів.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |