ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Проект реалізовано
25.04.2011 / Газета: Трудова слава / № 16 / Тираж: 4714

У Дивному та Попелаку впроваджено енергозберігаючі технології у мережі водопостачання

Ще у 2009 році Дивненська сільська рада взяла участь у всеукраїнському конкурсі проектів та програм розви­тку місцевого самовряду­вання. Підготовлений нами проект, який називався «Відновлення місцевої ме­режі водопостачання, впро­вадження новітніх енер­гозберігаючих технологій у селах Дивне та Попелак для забезпечення населен­ня якісною питною водою» було визнано одним з пе­реможців (з Херсонської області таких всього три). Наполегливо і творчо по­працювали над ним дирек­тор комунального підприєм­ства Юрій Ларін, секретар Наталія Дереза, весь апарат сільської ради. Згідно з по­ложенням про конкурс, з державного бюджету на ці цілі виділялося 100 тисяч гривень за умови співфінансування — 40 тисяч гривень з районного бюджету та 10 тисяч — з сільського.

Протягом всього 2010 року ми чекали коштів з держбюджету. Отримали їх тільки 29 грудня, коли у бю­джеті сільради вже не було потрібних 10 тисяч гривень. Та виручила районна рада. Отож вже у цьому році втілювали проект в життя. Роботи виконали досвідчені спеціалісти з Бердянська. 31 березня комісією підписано акт прийманні-передачі ви­конаних робіт.

На трьох артезіанських свердловинах встановлено станції регулювання частот, що дає можливість виклю­чити гідроудари у системі водозабезпечення, а також фільтри для очищення, при­лади обліку на баштах, за­мінено 60 метрів труб, по яких подається вода із зем­лі. Електронна апаратура регулює весь процес безбаштового способу подачі води, в автоматичному ре­жимі забезпечує триразове включення протягом доби свердловин. А головне — гарантує 30-відсоткову еко­номію споживання електро­енергії. А це для сільського комунального підприємства при тарифі 93 копійки за кіловат-годину — надзвичай­но важливо.

Населення належно оці­нило зусилля сільської ради по поліпшенню водозабез- печння. Громадою також вживаються певні заходи. Водопровідній мережі вже понад 50 років, чавунні труби закоксовані, своє від­служили, тому пориви стали частим явищем. Мешканці вулиці Фрунзе за раху­нок оплати за паї' частину труб поміняли на азбесто­бетонні. Проводимо сходки жителів, на яких агітуємо сільчан замінити водопро­відні труби на пластикові за кошти громади на інших вулицях. В основному на­селення нас підтримує. Тарифи на водопостачання не мінялися з 2006 року, коштів комунальному під­приємству катастрофічно не вистачає. Отож мешканці села надають спонсорську допомогу на розвиток ко­мунальної служби у розмірі 50% до нарахованої суми. Вирішено також збільшити розмір так'званого само- обкладання — з 5 до 20 гривень.

Жителі сільради розумі­ють: свої проблеми можна і треба вирішувати всією громадою, тому й підтриму­ють орган місцевого само­врядування.

Автор: Тетяна ТАРАСЮК, дивненський сільський голова


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту