У Дивному та Попелаку впроваджено енергозберігаючі технології у мережі водопостачання
Ще у 2009 році Дивненська сільська рада взяла участь у всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Підготовлений нами проект, який називався «Відновлення місцевої мережі водопостачання, впровадження новітніх енергозберігаючих технологій у селах Дивне та Попелак для забезпечення населення якісною питною водою» було визнано одним з переможців (з Херсонської області таких всього три). Наполегливо і творчо попрацювали над ним директор комунального підприємства Юрій Ларін, секретар Наталія Дереза, весь апарат сільської ради. Згідно з положенням про конкурс, з державного бюджету на ці цілі виділялося 100 тисяч гривень за умови співфінансування — 40 тисяч гривень з районного бюджету та 10 тисяч — з сільського.
Протягом всього 2010 року ми чекали коштів з держбюджету. Отримали їх тільки 29 грудня, коли у бюджеті сільради вже не було потрібних 10 тисяч гривень. Та виручила районна рада. Отож вже у цьому році втілювали проект в життя. Роботи виконали досвідчені спеціалісти з Бердянська. 31 березня комісією підписано акт прийманні-передачі виконаних робіт.
На трьох артезіанських свердловинах встановлено станції регулювання частот, що дає можливість виключити гідроудари у системі водозабезпечення, а також фільтри для очищення, прилади обліку на баштах, замінено 60 метрів труб, по яких подається вода із землі. Електронна апаратура регулює весь процес безбаштового способу подачі води, в автоматичному режимі забезпечує триразове включення протягом доби свердловин. А головне — гарантує 30-відсоткову економію споживання електроенергії. А це для сільського комунального підприємства при тарифі 93 копійки за кіловат-годину — надзвичайно важливо.
Населення належно оцінило зусилля сільської ради по поліпшенню водозабез- печння. Громадою також вживаються певні заходи. Водопровідній мережі вже понад 50 років, чавунні труби закоксовані, своє відслужили, тому пориви стали частим явищем. Мешканці вулиці Фрунзе за рахунок оплати за паї' частину труб поміняли на азбестобетонні. Проводимо сходки жителів, на яких агітуємо сільчан замінити водопровідні труби на пластикові за кошти громади на інших вулицях. В основному населення нас підтримує. Тарифи на водопостачання не мінялися з 2006 року, коштів комунальному підприємству катастрофічно не вистачає. Отож мешканці села надають спонсорську допомогу на розвиток комунальної служби у розмірі 50% до нарахованої суми. Вирішено також збільшити розмір так'званого само- обкладання — з 5 до 20 гривень.
Жителі сільради розуміють: свої проблеми можна і треба вирішувати всією громадою, тому й підтримують орган місцевого самоврядування.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |