ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Вода «наліво» не потече
28.04.2011 / Газета: Новий день / № 18 / Тираж: 36600

Вартість поливної води цього року зросла

Каратимуть всіх, хто сприяє нелегально­му зрошенню, попередив начальник Кахов­ського міжрайонногоуправліннй водного гос­подарства Олександр Бруштеля. «Оформлює один фермер усі документи на 5 га під кра­пельне зрошення, а потім ними прикриваєть­ся його кум чи брат, який вирощує щось по­ряд. Віднині за це каратимемо суворо — й не лише тих, хто використовує воду нелегаль­но, а й тих, хто їм допомагає», — зазначив він.

Про такі випадки знає і голова Каховської райдержадміністрації Володимир Сторчак. За його словами, деякі розумники ставлять безшумні мотопомпи і спокійно качають воду для своїх потреб з магістрального ка­налу. Про це йшлося під час обговорення стану підготовки меліоративних систем Каховщини до поливного сезону-2011 на ос­танній колегії місцевої РДА.

— Проблем у нас сьогодні чимало. Зокре­ма, багато аграріїв просили дати воду ще у березні, але досі не використовують її. Ми ж несемо шалені втрати — до 24 тис. грн. що­дня, — розповів начальник управління Голов­ного Каховського магістрального каналу Юрій Ващенко, — Також деякі аграрії мають перед нами заборгованість—330тис. грн. За 2010 рік.

Але тепер без попередоплати води не буде. І вартість її зростатиме — відповідно до збільшення тарифів на електроенергію.

Юрій Ващенко також додав, що УГКМК по­требує створення будівельно-монтажного підрозділу, який допоміг би відновлювати споруди каналу, вести будівельні роботи: на один лише б'єф магістрального каналу по­трібно витратити 700 тисяч кубометрів бето­ну. Завдають проблем каналу і місцеві жителі. «Скільки раз я просив — особливо Архан- гельсько-Слобідську сільраду: відпочивають ваші люди біля каналу, будь ласка, прибирай­те за собою сміття! Все ж захаращене після таких «пікніків». Крім того, біля цього села ми торік висадили 400 молодих саджанців, з яких не залишилося жодного. Це ж стосується і За­озерного», — зауважив він.

— На внутрігосподарській меліоративній мережі в районі на сьогодні підготовлено 58 900 га сільгоспугідь, — розповіла в. о. на­чальника управління агропромислового роз­витку Каховської РДА Раїса Власенко. — Про­те у зв'язку з несприятливими погодними умовами затягнулися строки по підготовці ка­налів. Не використовуються в проектному режимі 503 га зрошувальних земель. З них 383 га через відсутність ліній електропере­дач і трансформаторних підстанцій в СБК «Світанок», а ще на 120 га потребують ремонту внутрігосподарські мережі у ТОВ «Агробізнес-2». Вартість кубометра води від насосних станцій по міжрайводгоспу сьо­годні становить 6,8 коп., а по УГКМК — 6 коп. За попередніми розрахунками, вартість одно­го гектарополиву — від 250 до 285 грн.

За словами Раїси Власенко, залишаються проблемою застаріле насосно-силове облад­нання і висока вартість води для поливу.

Єдиним, хто не з'явився на колегію РДА, був директор ВАТ «Каховська агрофірма «Фрегат»,депутат місцевої райради Віктор Чепурко. За що й отримав «по шапці», не­зважаючи на начебто поважну причину. «Це все відмовки, йому просто соромно тут сто­яти, — відчитав його Володимир Сторчак. — Адже що зараз залишилося від відомої ко­лись на весь Радянський Союз бази «Фре­гат»? Сам Чепурко тільки й знає, що висту­пати зі зверненнями про спасіння села. А чому «Фрегат» замість своєї роботи виро­щує цибулю? Бо база продана, а совісті у керівника вже немає. Тож він заслуговує на оцінку своєї роботи «незадовільно».

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту