ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Справа не з легких, але варта зусиль і клопотів
28.04.2011 / Газета: Новий день / № 18 / Тираж: 36600

Водопровідні мережі більшості міст і сіл будувалися ще в се­редині минулого століття. Час бере своє. І аби сьогодні у кранах споживачів текла вода, комунальникам доводиться щодня ла­тати діри у зношених трубах, ремонтувати споруди, які насправді давно потребують заміни, а на додачу весь час нагадувати на­селенню про культуру споживання. Не оминула ця проблема і село Бехтери Голопристанського району.

— На два наших села — Бехте­ри і Новочорномор'я — маємо 49,9 км водопровідної мережі. Най­старішій гілці водопроводу вже 40 років, двом іншим не набагато менше, — розповідає директор ви­робничого кооперативу «Бехтер- ский сїпькомунгосп» Олексій Диня. — А пориви трапляються практич­но щодня. Кожен виїзд на аварійну ділянку обходиться у 300 гривень. І це ми рахуємо по мінімуму. Також у нас працює 7 артезіанських свер- дловин і 6 башт Рожновського. Башти дуже старі, іржавіють, пада­ють... Але доводиться ремонтува­ти їх і використовувати далі.

Потреба у капітальному ре­монті системи назріла давно. Але зробити це своїмикоштами, в одну мить і по усіх об єктах одразу про­сто нереально. Приміром, 100 м нових труб обійдуться у 8 тис. грн. (тому заміні підлягають найпроб- лемніші ділянки невеликої протяж­ності). Одна нова водонапірна башта коштує від 150 до 300 тис. Грн.(доцільніше було б взагалі по­ставити гідрофори, для села їх по­трібно щонайменше 3, а вартість одного — близько 50 тис. грн.). Тим не менш, Бехтерский сілько- мунг(5Ьп розробив план капіталь­ного ремонту водомереж, активно працює над ним і намагається за­лучити до реалізації різні джерела.

— Розраховуємо отримати ча­стину коштів у рамках загально­державної програми «Питна вода України», а частину — з районного бюджету, — зазначає Олексій Ро­манович. — Допомагають нам і сільський голова Михайло Бурак та місцеві фермери. Дуже важливо, що наш водопровід взагалі збере­жено до сьогоднішніх днів і він у ро­бочому стані. Треба тільки полаго­дити. Бо є сусідні села довкола, де такі мережі були; але зберегти її, на жаль, не вдалося.

Сьогодні кооператив розглядає і можливість безперервної подачі води. Для цього потрібно, аби та­рифи на воду були виправданими, населення встановлювало лічиль­ники і своєчасно сплачувало. Адже близько 30% абонентів кооперати­ву мають борги. І це при тому, що у Бехтерах та Новочорномор'ї та­риф на воду (1 куб становить 2 грн. 91 коп.) є одним з найнижчих в об­ласті.

Автор: Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.015
Перейти на повну версію сайту