ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
На шляху до вдосконалення
28.04.2011 / Газета: Новий день / № 18 / Тираж: 36600

Оргкомітет з підготовки та проведення заходів звернувся з нагоди дня охорони праці до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців та профспілкових організацій, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій Херсонської області

Цей день в Україні збігаєть­ся зі Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2011 році за рекомендацією МОП — «Си­стема управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення», говориться у ньому. Суб'єктами системи уп­равління охорони праці на дер­жавному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завдан­ням яких є постійне взаємови­гідне співробітництво. Це оп­тимальний шлях для збере­ження життя, здоров'я та пра­цездатності людині у процесі трудової діяльності. Робото­давці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робо­чих місцях здорових та безпеч­них умов праці, а, отже, і збе­реження життя працівників. Нагальна необхідність сього­дення, для дієвого функціону­вання системи управління охо­роною праці — своєчасне вра­хування нових факторів, які ви­никають в ході трудової діяль­ності.

Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема по­ліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість. Але сучасні українські реалії невтішні: основні вироб­ничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових мож­ливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня без­пеки, вкрай недостатньо. Тому зараз на перше місце виходять якість та безперервність на­вчання всіх працівників, особ­ливо відповідальних за охоро­ну праці. Його мета — отримання додаткових знань та на­вичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду з запобігання аварійним ситуаціям. Водно­час необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі або травмування працівників на підприємствах України зали­шається вищим, ніжу розвине­них країнах світу.

За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов'язаних із вироб­ництвом, порівняно з 2009-м зменшилася більш ніж на 5%, або.на 672 випадки (на під­приємствах України у 2010 році травмовано 11 698 осіб, у 2009-му — 12 370). Зокрема, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, по­в'язаних з виробництвом, по­рівняно з 2009 роком змен­шилася майже на 5%, або на 31 нещасний випадок (на під­приємствах України у 2010 році смертельно травмовано 644 особи, у 2009-му — 675).

На підприємствах Херсон­ської області у 2010 році кіль­кість випадків травмування при виконанні трудових обов'язків на виробництві порівняно з 2009 роком збільшилась на 4 % або на шість випадків (у 2010 р. травмовано 148 осіб проти 142 у 2009 р.). Кількість ви­падків травмування зі смер­тельними наслідками зменши­лася з 12 (2009 р.) до 9. Проте кількість випадків смерті на ви­робництві порівняно з мину­лим роком зросла майже на 48% (21 проти 10).

Зниження рівня травматиз­му в регіоні — основна мета діяльності органів державного нагляду за охороною праці та органів державної влади всіх рівнів. Управлінням Держгір- промнагляду по Херсонській області здійснюється пос­тійний контроль за станом охорони праці та промислової безпеки на кожному під­приємстві з підвищеною небез­пекою, проведенням атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці, організацією всеобуча з вимог чинного зако­нодавства з охорони праці.

Дотримання законодавства у сфері охорони праці та про­мислової безпеки стане запо­рукою збереження найцінні­шого — людського життя, що дасть змогу дітям рости у по­вноцінних сім'ях і бути щасли­вими,—наголошується у звер­ненні оргкомітету.

Тетяна НАЗАРЕНКО, прес-секретар терито­ріального управління Держгірпромнагляду по Херсонській області

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту