Оргкомітет з підготовки та проведення заходів звернувся з нагоди дня охорони праці до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань роботодавців та профспілкових організацій, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій Херсонської області
Цей день в Україні збігається зі Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2011 році за рекомендацією МОП — «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення», говориться у ньому. Суб'єктами системи управління охорони праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завданням яких є постійне взаємовигідне співробітництво. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров'я та працездатності людині у процесі трудової діяльності. Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення, для дієвого функціонування системи управління охороною праці — своєчасне врахування нових факторів, які виникають в ході трудової діяльності.
Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість. Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки, вкрай недостатньо. Тому зараз на перше місце виходять якість та безперервність навчання всіх працівників, особливо відповідальних за охорону праці. Його мета — отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду з запобігання аварійним ситуаціям. Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі або травмування працівників на підприємствах України залишається вищим, ніжу розвинених країнах світу.
За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов'язаних із виробництвом, порівняно з 2009-м зменшилася більш ніж на 5%, або.на 672 випадки (на підприємствах України у 2010 році травмовано 11 698 осіб, у 2009-му — 12 370). Зокрема, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов'язаних з виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилася майже на 5%, або на 31 нещасний випадок (на підприємствах України у 2010 році смертельно травмовано 644 особи, у 2009-му — 675).
На підприємствах Херсонської області у 2010 році кількість випадків травмування при виконанні трудових обов'язків на виробництві порівняно з 2009 роком збільшилась на 4 % або на шість випадків (у 2010 р. травмовано 148 осіб проти 142 у 2009 р.). Кількість випадків травмування зі смертельними наслідками зменшилася з 12 (2009 р.) до 9. Проте кількість випадків смерті на виробництві порівняно з минулим роком зросла майже на 48% (21 проти 10).
Зниження рівня травматизму в регіоні — основна мета діяльності органів державного нагляду за охороною праці та органів державної влади всіх рівнів. Управлінням Держгір- промнагляду по Херсонській області здійснюється постійний контроль за станом охорони праці та промислової безпеки на кожному підприємстві з підвищеною небезпекою, проведенням атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці, організацією всеобуча з вимог чинного законодавства з охорони праці.
Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого — людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім'ях і бути щасливими,—наголошується у зверненні оргкомітету.
Тетяна НАЗАРЕНКО, прес-секретар територіального управління Держгірпромнагляду по Херсонській області
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |