ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ І ЗДОРОВ'Я НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ
28.04.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 17 / Тираж: 10000

Міжнародна організація праці б'є на сполох: у світі щорічно гинуть від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань понад 2,2 мільйона працівників. Не кра­ща ситуація і в Україні. Рівень ризику загибелі або травму­вання українських громадян, у розрахунку на 100 тисяч працюючих, залишається в декілька разів вищим, ніж в інших розвинених країнах світу.

Сумні факти. Торік у Хер­сонській області загинуло 9 пра­цівників. Хоча рівень смертельно­го травматизму на підприємствах знизився на 25%, під час вико­нання трудових обов'язків про­довжують гинути люди. Хер­сонський морський торговельний порт — приємний виняток у цьо­му безрадісному переліку, тому що питанням охорони праці зав­жди приділяють підвищену ува­гу. «Крива» на графіку, що фіксує кількість нещасних випадків з 2001 року, впала з десяти до од­ного у 2010 році. Основна при­чина минулорічного випадку — порушення вимог інструкцій з охорони праці та незадовільний технічний стан транспортного за­собу.

- Зрозуміло, що винуватці при­тягнуті до відповідальності, — по­відомив Микола Дубовик, голова комісії з охорони праці Херсон­ського МТП. — Розроблені й вико­нані заходи щодо усунення при­чин вказаного випадку. Але щоб тримати планку на належному рівні, ми регулярно проводимо трирівневий контроль за станом охорони праці, перевіряємо стан промислової безпеки у всіх підроз­ділах. Результативно у нас прохо­дить й традиційні тижні охорони праці, що мають гасло: «Зробимо гідну працю реальністю: безпека і здоров'є на робочих місцях».

Постійно діюча комісія з прове­дення третього рівня контролю за станом охорони праці в порту, разом із профспілковим коміте­том, виявляють під час регуляр­них рейдів чимало порушень. При­писи щодо їх усунення направля­ються керівникам структурних підрозділів.

Оперативні перевірки стану охорони праці, виробничої сані­тарії на робочих місцях — усім цим займаються комісії другого рівня контролю. За їхніми висновками керівники підрозділів розробля­ють додаткові заходи, аби попе­редити нещасні випадки на ви­робництві, підвищити безпеку на робочих місцях. Найкраще ця ро­бота поставлена у портових май­стернях, службі зв'язку, вантаж­ному районі. А за підсумками огляду-конкурсу на кращий підрозділ з охорони праці, пере­можцями визнані зміна докерів- механізаторів №3, дільниця ме­ханізації вантажного району, екіпаж плавкрану ПК-28.

- Усі працівники порту забезпе­чені засобами індивідуального за­хисту, згідно встановлених норм, і навіть більше — за рахунок при­бутку, — підкреслив Микола Пет­рович. — Робітники так званих «брудних» професій додатково забезпечуються молоком і милом. У колективному договорі профко­му з адміністрацією порту чітко визначені категорії робітників, які одержують спецодяг понад вста­новлених норм також за рахунок підприємства. Торік на придбан­ня засобів індивідуального захис­ту порт витратив 418 тисяч гри­вень. Робітники, які працюють на механізмах, а також командний склад суден перед початком роботи чи вахти проходять медич­ний контроль на наявність алко­голю. Для цього порт придбав торік спеціальний прилад «Алкотест».

Між інціим, на виконання плану комплексних заходів щодо досяг­нення встановлених нормативів безпеки та гігієни праці у вироб­ничій сфері, підвищення рівня охорони парці, усунення виробни­чого травматизму, професійних захворювань та аварій колектив порту витратив у 2010 році один мільйон 73 тисячі гривень при плані один мільйон 59 тисяч. Ці дані були оприлюднені на конфе­ренції трудового колективу порту, делегати якої дуже прискіпливо аналізували ситуацію з охорони праці. Та це й не дивно, адже умо­ви праці завжди були у центрі ува­ги практично всіх засідань проф­спілкового комітету порту.

Завдяки принциповій позиції профкому, вдалося відремонтува­ти та обладнати усім необхідним кабінет з охорони праці. Всі ро­бітники пройшли навчання та пе­ревірку знань, на всі види робіт і професій розроблені спеціальні інструкції з охорони праці. Порто­вики знайшли кошти для того, щоб 298 осіб підвищили свою ква­ліфікацію у навчально-курсовому комбінаті Херсонського МТП.

- Є ще один дуже важливий мо­мент у нашій профілактичній ро­боті, — продовжує Микола Дубо­вик. — Ми ніколи не забували про обмін досвідом, намагаючись за­позичити найкраще в організації безпечної праці, особливо у прак­тиці роботи докерів-механіза- торів. Багато цікавого дізналися під час зустрічі з колегами з Ізмаїльського, Феодосійського та Керченського морських торго­вельних портів. Зараз плануємо відвідати наших друзів з Маріу­поля.

Чимало портовиків переконані, що значний імпульс в організації охорони праці надають конкурси професійної майстерності, які про­водяться в порту щорічно. І не­випадково торік ХМТП став місцем проведення І Всеукраїнського кон- . курсу професійної майстерності докерів-механізаторів. До речі, в усіх трьох номінаціях перемогу одержали херсонські докери. На­ступний конкурс профмайстер- ності заплановано провести в Ізмаїлі.

Автор: МИР0Н БУБА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту