26 квітня в Україні відзначили сумну дату — 25-ту річницю Чорнобильської катастрофи. Цього погідного сонячного дня не хотілося згадувати трагічні сторінки нашої недавньої історії, адже серця і душі сповнювала радість, яку переживаємо у великодній період. Проте набат Чорнобиля не дає згаснути нашій пам'яті, забути тих, хто ціною власного здоров'я і життя захистив рідну країну і світ від атомного лиха.
Чвертьвіковій річниці планетарної техногенної катастрофи був присвячений мітинг у Голій Пристані, біля пам'ятника її ліквідаторам, котрі мешкають на теренах району. Він розпочався з панахиди за усіма жертвами «мирного атома». II відслужив голопристанський благочинний протоієрей Володимир Буднік. Він звернувся до учасників мітингу з побажаннями, аби у нашому житті було більше віри, надії і любові, порозуміння, милосердя і співчуття, саме цими чеснотами повинна жити кожна християнська душа. І нашою місією є пам'ятати кожного постраждалого, загиблого під час ліквідації наслідків чорнобильської біди. Ці люди здійснили великий подвиг, щоб сьогодні ми могли спокійно зібратися, помолитися, сказати добре слово живим ліквідаторам, пом'янути тих, кого вже немає серед нас.
Звучить скорботна музика. Біля пам'ятника чорнобильцям з'являються три дівчинки — вихованки міської ЗОШ N93. Маргарита Фомічова та Алла Крамаренко тримають у руках запалені свічки, а Надія Іваненко читає уривок з біблійної книги Одкровення, який вважають пророцтвом про Чорнобильську катастрофу: «І засурмив третій Ангел, — і велика зоря спала з неба, палаючи, мов смолоскип. І спала вона на третину річок та на водні джерела. А ймення зорі тій Полин (тобто, Чорнобиль — ред.). І стала третина води, як полин, і багато з людей повмирали з води, бо згіркла вона...». Смертоносна біда розчинилася в духмяном'у повітрі, в біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикосів, у красі зелені. Вона розчинилася в людях, розлетілася по всьому світові, а на тілі України залишилася невигойною раною.
На мітингу виступили представники влади — голова районної державної адміністраиії Олексій Морев, голова районної ради Геннадій Попов, міський голова Анатолій Нефа, а також — начальник УПСЗН Галина Козакова. Вони говорили про масштаби і наслідки Чорнобильської трагедії, про необхідність чуйного і уважного ставлення до пост- раждалих від неї. А таких на Голо- пристанщинжині проживає 479 чоловік. Аварія боляче вдарила по їхніх долях. Багато з них переїхали до нашого району з так званої «зони відчуження», знайшли тут для себе другу домівку. «Чорнобильці» користуються передбаченими законодавством пільгами, потребують розуміння з боку органів місцевого самоврядування, своїх односельців, рідних і близьких.
Час невпинно йде вперед. З кожним роком віддаляється від нас чорна дата Чорнобиля, про яку завжди згадуємо з болем і сльозами. Тривога не полишає-нас, бо цього року «мирний атом» знов заявив про себе, тепер вже на японській «Фукусімі».
...Відлунали останні акорди Пм- ну України, закінчився мітинг. Ліквідаторів-голопристанців запросили на поминальний обід, а про своє життя-бугтя я попросив розповісти одного з них — містянина Георгія Сидорова. Лиховісного 1986-го він вирушив до Чорнобиля працювати водієм-хіміком. Чого тільки, не побачив тоді в Зоні! Тепер має проблеми зі здоров'ям, проте не залишає кермо автівки і сповнений оптимізму.
Щасти вам, Георгію Георгійовичу! Щасти усім землякам-«чорно- бильцям» та усім, хто пережив те страшне лихо. Нехай у вашому житті буде більше радісних днів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |