МИНУЛОЇ П'ЯТНИЦІ ПІД ГОЛОВУВАННЯМ МИКОЛИ КРУПІНА ПРАЦЮВАЛА ШОСТА СЕСІЯ РАЙОННОЇ РАДИ VI СКЛИКАННЯ.
Перед тим, як розпочати роботу, депутати тепло і зворушливо провели на заслужений відпочинок помічника голови районної ради В.Трофімова. За самовіддану багаторічну працю на ниві розбудови місцевого самоврядування голова райради М.Крупін вручив Володимиру Сергійовичу Почесну грамоту райради, а голова райдерж- адміністрації В.Сторчак — Пам'ятну адресу. Приймаючи ці відзнаки і живі квіти, В.Трофімов сердечно подякував присутнім за роки спільної роботи.
Традиційна сесійна «розминка» розпочалася з того, що керуючий справами райради депутат Володимир Любак «озвучив» Звернення мешканців с.Роздольне — власників земельних паїв. Посилаючись на публікацію в гаветі «Каховська зоря» від 7-го квітня про роботу спільної наради районної асоціації фермерів і ради підприємців району, автори Звернення закинули докір на адресу голови райради Миколи Крупіна та окремих учасників наради, які мотивували своє застережне ставлення до ініціативи ТОВ «Судносервіс» підвищити орендну плату на зрошенні до п'яти відсотків від вартості земельного паю. Роздольненські власники паїв вважають, що чим більша орендна плата за земельні ділянки, тим краще для всіх. Тому саме таку позицію, на їх переконання, мають підтримувати народні обранці та землекористувачі Каховщини.
Бажаючих висловитись з цього приводу виявилося чимало.
Передовсім слово взяв голова районної ради Микола Крупін, який зазначив, що особисто він і депутати районної ради повинні в першу чергу керуватись в своїх висловлюваннях та діях відповідно до чинного законодавства, тобто до Закону «Про оренду в Україні», відповідних Указів Президента України та Постанов уряду.
Згідно із згаданими документами право укладати договір оренди на використання своїх земельних паїв мають тільки їх власники і ніхто не повинен диктувати їм в цьому свої умови. Ніхто із землевласників Роздольного не міг почути, щоб М.Крупін десь заперечував, аби договори оренди селянських паїв укладались за орендною платою в 5 чи 10 відсотків, бо він цього ніколи не говорив і не міг сказати, позаяк в Каховському районі, зокрема на території Малокаховської сільради, вже не перший рік деякі агропідприємці сплачують власникам земельних паїв по 1 тисячі гривень за використання одного гектара, тобто більше за 5 відсотків від вартості гектара. Я стою на тому, підкреслив М.Крупін, що орендна плата за пай може бути максимально високою (врешті-решт це залежить від того, як домовились землевласник та орендар), але вкрай важливо, щоб ця орендна плата регулярно сплачувалася (саме завдяки цьому поповнюються місцеві бюджети), а сплачуватиметься регулярно вона тільки тоді, коли буде економічно обґрунтованою.
Депутат Олег Буховець, керівник агропідприємства «Октавія-А», наголосив на необхідності максимально можливо підвищувати розмір орендної плати за земельний пай, бо від того залежить подальша доля українського села.
Підвищення орендної плати до 5 відсотків привітав депутат Леонід Бутирін, розцінюючи це зростання як результат здорової конкуренції між землекористувачами.
З ним погодився депутат Микола Новаков, який запропонував детально обговорити відповідне питання на сесії райради.
Дуже важливо зберегти систему результативних взаємовідносин, які склалися в нашому районі між власниками земельних паїв та орендарями, наголосив в своєму виступі депутат обласної ради Анатолій Носенко', однак ці взаємовідносини треба настійно розвивати на основі рівноправного партнерства, і тоді ніякі «чужинці» не зможуть викупити нашу землю.
- 5 чи 8 відсотків орендної плати... Справа не в цифрах, — сказав депутат обл- ради Юрій Горстка. — Головне — в оренді землі в районі склалися нормальні ділові відносини, тож наше завдання і завдання місцевої влади — не дозволити нікому ці відносини зламати. Порядок завжди буде там, де землю оброблятимуть серйозні і чесні люди. А кампанії щодо визначення розміру орендної плати доцільніше проводити після збирання врожаю.
Депутат Леонід Кириченко застеріг власників земельних паїв від тих агро- підприємців, які зараз, напередодні відміни мораторію на купівлю-продаж сільгоспугідь, обіцяють надто високі розміри орендної плати — цапевно ошукають.
Від імені власників земпаїв Роздольного виступив Дмитро Бардук, котрий подякував ТОВ «Судносервіс» за ініціативу, завдяки якій багато хто із підприємців суттєво підвищив розмір орендної плати за землю.
Голова райдержадміністрації депутат Володимир Сторчак у своєму виступі підбив підсумок майже півторагодинній розмові: для Каховщини найголовніше — ефективне використання землі та зміцнення економічних складових району, а через них — й підвищення якості життя сільчан. Отож буде у нас орендна плата і в 5, і в 10 відсотків, однак більш вимогливішим і професійнішим має стати наше ставлення до праці.
Депутати схвально поставилися до пропозиції на одному із сесійних засідань детально обговорити питання, пов'язані із подальшим розвитком в районі орендно- земельних відносин.
Учасники сесії ознайомилися і взяли до відома звіт голови райдержадміністрації В.Сторчака про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку району за 2010 р. Прийнято рішення, спрямоване на безумовне виконання програми соціально-економічного розвитку району в 2011 році.
Депутати затвердили звіт начальника фінансового управління РДА Надії Тату- нової про виконання районного бюджету за перший квартал 2011 року. Загальний фонд райбюджету по доходах виконано в сумі 25353, 8 тис.грн. при уточненому плані 26389,8 тис.грн., що склало 96,1%, і по видатках з урахуванням кредитування в сумі 25083,4 тис.грн. при уточнених бюджетних призначеннях 27446,6 тис.грн., або 91,4%. Виконання планових показників по залученню власних та закріплених доходів було забезпечено на 105,3%.
Сесія внесла зміни до рішення IV сесії райради від ЗО грудня 2010р. «Про районний бюджет на 2011 рік» і спрямувала вільний залишок коштів в сумі 40150 грн. на покриття дефіциту загального фонду райбюджету.
Депутати також розглянули стан розвитку охорони здоров'я та медичного обслуговування населення району і міста. Завдяки поліпшенню фінансування намітилася позитивна тенденція в діяльності місцевих лікувально-профілактичних закладів.
Протягом 2010 року ЦРЛ придбано медичного та іншого обладнання на 755,7 тисячі гривень. Відкрито філію відділення гемодіалізу обласного шпиталю інвалідів війни. Оснащено сучасним обладнанням очне відділення ЦРЛ. Капітально відремонтовано дах поліклініки. Проведено поточний ремонт будівлі денного стаціонару, реконструйовано будівлю клінічно- діагностичної лабораторії, розроблено проектно-кошторисну документацію на капремонт споруди дитячої поліклініки.
На виконання президентської програми економічних реформ в ЦРЛ розпочато перший етап реформування галузі охорони здоров'я: до спільної власності сільських територіальних громад району на баланс центральної районної лікарні прийнято всі дільничні лікарні, ФАПи та амбулаторії.
Однак в медичному обслуговуванні населення району та міста ще є чимало гострих питань. Вакантність посад лікарів по ЦРЛ складає більше 33%, а по сільських дільничних лікарнях та амбулаторіях — 61%. Головні причини цього — відсутність житла для спеціалістів, низький рівень оплати праці та незадовільна якість життя на селі.
Протягом 2010 року зросла смертність серед малюків, значно знизився показник своєчасної дитячої вакцинації, зросла кількість захворювань на туберкульоз, не поліпшується ситуація із станом онкозах- ворювань, знизилась на 10% хірургічна готовність по ЦРЛ, рівень післяопераційної летальності перевищує відповідний обласний показник...
Сесія прийняла рішення, спрямоване на активізацію роботи ЦРЛ щодо успішного проведення першого етапу реформування сільської медицини та охорони здоров'я в місті. Зокрема, Каховській мюькій раді рекомендовано на черговій сесії розглянути питання про забезпечення житлом лікарів ЦРЛ, в тому числі й молодих спеціалістів.
Депутати з'ясували, як в 2011 році буде організовано літнє оздоровлення та, відпочинок дітей і підлітків району.
Цього року планується функціонування 27 таборів відпочинку з денним перебуванням для 1996 дітей пільгових категорій на базі 27 загальноосвітніх шкіл району. Загалом намічено охопити оздоровленням та відпочинком не менше 50% дитячого контингенту Каховщини віком від 7 до 16 років, що становить близько 2100 школярів.
В прийнятому рішенні депутати конкретизували завдання, що стоять влітку перед всіма закладами та службами району, які відповідають за повноцінне оздоровлення та відпочинок дітей.
Сесія затвердила Програму охорони земель на території району та Програму стимулювання місячника благоустрою в населених пунктах Каховщини, внесла доповнення до районної Програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010-2014 рр., затвердила склад районної професійної комісії з питань створення фермерських господарств, відхилила протест Каховського міжрайонного прокурора І.Насонова від 01.03.2011р. на пункт 15 рішення IV сесії райради VI скликання від 30.12.2010 р. «Про районний бюджет на 2011 рік» та розглянула інші питання.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |