ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Чорнобильська трагедія 25 років потому: біль не стихає, проблем не меншає...
03.05.2011 / Газета: Вісті / № 17 / Тираж: 1140

26 квітня в раидержадмішстраци відбулася зустріч керівників району з колишніми ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Для довідки. Внаслідок вибуху чет­вертого реактора на названій атомній електростанції в ніч з 25 на 26 квітня 19861 року в атмосферу довкілля потрапило близько 190 тонн радіоактивних речовин — складових термоядерної реакції. Загаль­на площа радіоактивного забруднення території України та деяких південних областей Росії та Білорусії становилаі55 тис. кв. кілометрів. В роботі по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь понад 500 тисяч громадян колишнього Радянського Союзу. Тоді, 25 років тому, в надзвичайно небезпечній для здоров'я та життя людей радіаційній зоні побувало і декілька десятків жителів Нововоронцовського району. Ніхто з них не знав чим може закінчитися для них те термінове відрядження. їх було 63, з яких 29 — безпосередні ліквідатори, які отрима­ли найбільшу дозу опромінення. Деяких з них сьогодні вже немає серед нас...

Голова районної ради Станіслав Басараб, який проводив цю зустріч разом із за­ступниками голови райдержадміністрації Валерієм Руденком, Світланою Буренок та керівниками деяких ра­йонних служб запросив колишніх чорнобильців до відвертої розмови. І вона відбулася. Гіркого присмаку жор­стких реалій сьогодення ніхто й не зби­рався якось приховати. Переважно йшло­ся про недостатню соціальну захищеність колишніх ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Стрімке зро­стання цін, як це не прикро, істотно випереджає рівень розмірів їхніх пенсій та заробітної плати. Не вирішують, або мало вирішують насущні проблеми в соціальному забезпеченні чорнобильців і пільги, які надає їм держава.

Перебування в радіаційній зоні не прой­шло для них безслідно, тож люди хворіють, у кожного сім'я, а грошей на придбан­ня дорогих (і головне потрібних!) ліків постійно не вистачає. Пільгове зниження цін за спожиту лише в рамках встановлених лімітів електроенергію, на придбання вугілля, скрапленого газу, на проходження щорічного курсу повноцінного оздоров­лення та деякі інші отримувані чорнобиль­цями пільги, на жаль, не забезпечують їм нормального існування. І це добре розуміє районна влада, яка намагається сьогодні робити все можливе для активізації роботи по підвищенню рівня та якості соціальної захищеності мужніх чорнобильців. Є наміри покращити їхнє життя і в нинішнього уря­ду України. Хотілося, щоб ці наміри були втілені в реально виконані заходи якомога швидше.

Учасники зустрічі вшанували пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС скор­ботною хвилиною мовчання. Напевно, ко­жен з наших чорнобильців згадав ті страшні події, коли одна з найбільших в історії люд­ства техногенних аварій сколихнула все люд­ство і примусила його глибоко замислитися над тим, чи вірною дорогою розвиває воно технічний прогрес і як довго ще може витри­мати його фатальні помилки та прорахунки планети Земля...

Після зустрічі чорнобильці та представ­ники місцевої влади побували у Свято- Миколаївському храмі УПЦ, де протоієреєм Димитрієм була проведена служба о здравії живих та панахида за упокой загиблих та по­мерлих ліквідаторів аварії Чорнобильської АЕС.

Автор: -


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту