ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Сергій ТІГІПКО: «Якщо ми провєдємо реформи, у нас буде дане хороша країна»
05.05.2011 / Газета: Новий день / № 19 / Тираж: 36600

У питанні соціального забезпечення своііх громадян Украіна відстає бід європейських сусідів. Уряд обіцяє виправити ситуацію. Чого чекати нашим ветеранам, інвалідам та іншим категоріям найменш захищених українців, розповів віце-прем'єр-міністр і лідер партії «Сильна Україна» Сергій ТІГІПКО.

Сергію Леонідовичу, в ці дні країна го; тується відзначати річницю Перемоги. Не­щодавно Ви заявили, що до свята ветера- ни-інваліди отримають разові виплати. Може, урядові варто було б подумати над поліпшенням їхнього забезпечення в ціло­му, а не годувати разовими подачками?

Насамперед я хотів би привітати усіх зі святом Великої Перемоги. Низький уклін тим, хто її відвоював, і світла пам'ять загиблим на фронтах. Ми будемо завжди пам'ятати ваш под­виг.

Що стосується поліпшення соціального за­безпечення ветеранів, то над цим ми якраз і працюємо. Це наш обов'язок як держави — підтримати тих, хто потребує допомоги. Зараз ми в Міністерстві соціальної політики закінчує­мо підготовку плану щодо поліпшення соціаль­ної підтримки найбільш незахищених категорій, серед яких будуть і інваліди війни. Зазначу, що це будуть не разові заходи, а комплексна про­грама до 2015 року. По суті — це перша дорож­ня карта реформ у цій сфері за всі роки неза­лежності. Ми зможемо якісно планувати бюд­жетні витрати, а люди будуть чітко розуміти пер­спективу держпідтримки в найближчі роки.

І що конкретно буде в цій програмі?

Якщо говорити про інвалідів Великої Вітчизняної, то до 2015 року всі вони отрима­ють квартири. Крім того, поступово буде збільшуватися розмір допомоги ветеранам до 9 Травня. Якщо зараз вона становить для інвалідів І групи, наприклад, 1000 гривень, то в 2015-му ми повинні вийти на 3,8 тисячі гривень.

А з 2012 року почнемо щорічне підвищення пенсії для інвалідів війни на 25%. У 2015 році вони будуть отримувати понад 5 тисяч гривень.

Додам, що збільшення виплат буде стосува­тися і ветеранів афганської війни, а також жертв нацистських переслідувань.

А як ви збираєтеся забезпечити підви­щені виплати, якщо в держбюджеті у нас по­стійний дефіцит?

У нас є всі розрахунки щодо збільшення виплат для найменш забезпечених. Крім інвалідів Великої Вітчизняної, підвищення сто­суватиметься інвалідів усіх категорій, дітей війни, малозабезпечених та людей, які постраж­дали внаслідок чорнобильської катастрофи. У цілому в 2012 році буде потрібно 2,8 мільярда гривень з бюджету.

На одній із останніх нарад Кабміну прем'єр- міністр схвалив наші ініціативи і доручив Міністерству фінансів врахувати пропозиції Мінсоцполітики в бюджеті наступного року, а якщо буде переглядатися бюджет поточного,-то частково і в ньому. Впевнений, що виділити ці кошти абсолютно реально. І можу сказати чому. Тому що відтоді, як нинішній уряд перебуває при владі, ми не сиділи склавши руки, а здійснюва­ли реформи, які нам допоможуть наповнити бюджет. Приміром, той же Податковий кодекс, рішення щодо спрощення умов ведення бізне­су, будівельна реформа, заходи з підвищення надходжень до Пенсійного фонду. Хай би хто там що говорив, а його доходи за перші три місяці цього року збільшилися на 22,9% порівня­но з тим же періоДом 2010-го, а значить, з дер­жавного бюджету пішло менше грошей на до­тації для ПФ.

Добре, а інфляція доплати не з'їсть?

Ні. Готуючи цю програму, ми дотримува­лися конкретного підходу: допомога повинна перевищувати рівень інфляції. Крапка. Тоді це буде реальна боротьба з бідністю в країні. Ра­ніше як робили: збільшили, наприклад, чорно­бильцям пенсію один раз і на багато років забу­ли про них. Природно, що інфляція, як ви говорите, з'їла виплати. Ми~ж пропонуємо довго­строкову програму підвищення виплат, і це за­хистить їх від знецінення. До 2015 року ми ма­тимемо значне поліпшення у сфері соціального забезпечення.

Ви згадали про чорнобильців. Які зміни будуть у їхньому забезпеченні?

Із наступного року ми збільшуватимемо пенсії для інвалідів-ліквідаторів — на 20% щороку до 2015-го. Сьогодні середня пенсія для них скла­дає 1982 гривні. Крім того, буде збільшено видат­ки на придбання санаторно-курортних путівок та житла для інвалідів-ліквідаторів. Збільшиться й фінансування спеціалізованої медичної допомо­ги постраждалим від чорнобильської катастрофи — на 40 мільйонів гривень щороку. Ну і, звісно, ми будемо стежити за тим, щоб гроші доходили за призначенням. Залучатимемо громадськість до контролю, щоб дрібні чиновники на місцях не за­робляли на інвалідах, на чорнобильцях, щоб не було крадіжок у інтернатах...

І останнє запитання. Сергію Леонідо­вичу, якою Ви бачите країну через 5 років?

Усе залежить від реформ. Я впевнений, що реформи — єдина наша перспектива, наш шлях до евэопейського способу життя. Якщо зможе­мо провести реформи — будемо попереду, че­рез три-п'ять років отримаємо стабільні 8—10% економічного зростання на рік.

Успіх реформ залежить від того, чи зможе влада бути чесною з людьми. Бо у нас влада часто просить людей потерпіти, поки йдуть ре­форми, а сама при цьому не особливо-то й тер­пить: податкова і митниця беруть хабарі, коруп­ція, особливо на місцевому рівні, захмарна. А треба по руках бити тих, хто краде. Влада і зви­чайні люди — це солідарне суспільство, а якщо кожен буде тягнути ковдру на себе, то рано чи пізно усі залишаться біля розбитого корита. Але якщо ми проведемо реформи, у нас буде дуже хороша країна.

Автор: Анатолій НІКОЛАЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту