На минулому тижні в Києві відбулося засідання Комісії з питань освіти та науки Міжпарламентської асамблеї країн СНД. У роботі форуму взяли участь члени національних парламентів. Засідання пройшло під головуванням Генерального секретаря Співдружності незалежних держав Михайла Кротова, були присутні його заступники, представники наукових шкіл Росії, зокрема Санкт-Петербурга та Москви, інших країн.
З української сторони на засіданні працювали представники Національної Академії наук, Київського державного університету імені Шевченка, Національного техничного університету «Київська політехніка».
З'привітальним словом до гостей звернулися: перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.
На засіданні було вирішено перше організаційне питання: обрано голову Міжпарламентського Комітету з питань освіти та науки країн СНД.
На цю посаду знову, одноголосно було переобрано народного депутата України, заслуженого вчителя України, члена фракції Компартії України в ВРУ, нашу землячку, яку добре знає вся Херсонщина — Катерину .Самойлик. Її кропітку роботу на цьому високбму посту оцінило високе зібрання, іншої кандидатури навіть і не пропонувалося!
На засіданні було розглянуто кілька важливих питань, зокрема тих, що пов'язані з інноваційною діяльністю, науково-технічним прогресом країн СНД. Говорили і про перспективні плани розробки модельних законів для парламентів країн незалежних держав. Адже і у нас багато загальних проблем, тенденцій розвитку. Нас об'єднує й одне минуле, бо ми всі — родом з СРСР.
Були розглянуті у Постанові й практичні питання: «Про відзнаку 300-річчя з Дня народження Михайла Ломоносова», «100-річчя Льва Гумільова» та 150-річчя нашого земляка Володимира Вернадського.
Велич цієї людини, її вклад у розвиток науки переоцінити неможливо. Цей видатний вчений працював у Києві, створив Таврійський університет у Симферополі, який, до речі, носить зараз його ім'я. Володимир Іванович Вернадський працював не тільки для своєї Батьківщини, завжди пам'ятаючи, що наука — поняття інтернаціональне, він працював над створенням університетів, наукових центрів в Санкт-Петербурзі, Москві, Празі, Казахстані, Таджикистані і інших містах та країнах.
Депутати національних парламентів запропонували, щоб на законодавчому рівні ці питання були б розглянуті у всіх парламентах країн СНД.
Друга частина роботи пройшла на базі КПІ, де члени Комісії були ознайомлені з практичною реалізацією Закону України «Про наукові парки», авторами якого є народні депутати від КПУ Катерина Самойлик та Адам Мартинюк. Присутні просто були вражені тим, як швидко реалізується даний закон на практиці. Вчені Київської політехніки показали свої унікальні розробки: супутник вагою всього 20 кг, інші не менш важливі досягнення, які мають дійсно світове значення та виходять далеко за рамки національних.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |