ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
ШЛЯХ ДО ДИТИНИ
05.05.2011 / Газета: Акценти / № 17 / Тираж: 5000

28 квітня представники однієї з громадських організацій (ГО) Херсонщини, розповіли про результати громадської експертизи діяльності Херсонської обласної державної адміністрації із захисту прав дітей, з яких одразу стало зрозуміло, скільки саме уваги місцева влада приділяє маленьким мешканцям області.

На даний час в області діє 77 державних програм, з них 15 так чи інакше пов'язані з дітьми, але, у той же час, окремої програми, що сто­сувалася б захисту їхніх інтересів — в області немає.

ГО «рекомендує» звернути увагу на це керівництво області. Спільними зусиллями з Громадською радою при ОДА представники ГО збираються розробити обласну програму «План дій щодо захисту дітей в Херсонській області на період до 2016 року». Для підготовки документу потрібен час, а тому подати Програму на розгляд ко­легії ОДА ГО планує у жовтні, і мож­ливо, що саме за її сприяння проект рішення буде винесений на розгляд депутатів обласної ради. Виходить, як у прислів'ї: «Якщо Магомет не йде до гори...», якщо влада не йде назустріч дітям, то від їхнього імені до влади прийдуть «парламентарі».

У прес-конференції, під час якої було пре­зентовано результати експертизи, взяв участь і Андрій Яценко, заступник голови ОДА, який зокрема сказав: «...Дуже добре, що громадські організації займають­ся подібними питаннями. Адже у нас дуже багато роботи, і ми не можемо встигнути зробити все. Звичайно, що всі недоліки, які були виявлені під час експертизи, ми візьмемо до уваги». Виходить, що для керівництва області ГО, як рятівний круг? Виявили недолік — влада бере факт «до уваги».

А невирішених питань назбира­лося і справді достатньо: насиль­ство в родині, різноманітні хвороби (СНІД, туберкульоз), наркоманія... і це далеко не найскладніші... Є проблеми і серйозніші. Чого тільки варте збільшення випадків самогуб­ства серед неповнолітніх. Минулого року на Херсонщині їх було 8, а ще у 9 випадках — дітей встигли вря­тувати. І це, у більшості випадків, діти з сільської місцевості, з родін де 3 і більше дітей. Причиною су- їциду зазвичай стають конфліктні ситуації у сім і, але громадськість замовчує той факт, що знизився вік тих, хто за власним рішенням вкорочує собі життя. Якщо у 2009 році нижній рубіж зупинявся на вікові 14 р., то минулого року віковий ценз понизився до відмітки 12 років.

- Нашу увагу привернули звіти представників кримінальної міліції у справах дітей, — розповідає головний експерт проекту, доцент ХДУ Наталія Чермошенцева. — Адже кількість злочинів, вчинених неповнолітніми, на Херсонщині збільшується з кожним роком. Особливо це стосується краді­жок. Якщо раніше вони притягувались до відповідальності за умови, що сума завданих збитків становить не менше 900 гривень, то тепер ця сума знизилась до 89 гривень. Крім цього збільшився показник участі дітей в особливо тяжких злочинах. Для того, щоб знизити такі показники, на нашу думку, треба просто, по можливості, зайняти дітлахів, щоб вони розуміли, що потрібні суспільству».

Звичайно, дітей треба переко­нувати, що вони потрібні і громаді, і родині, Про них треба піклуватися, приймати державні, обласні про­грами для того, щоб забезпечити їм майбутнє. Але, за словами пред­ставників ГО, головна проблема наших чиновників полягає у само­впевненості, що вони все можуть і все знають, і приймають рішення без урахування думок дітей, Чинов­ники просто не питають у дітей: а чи цікаво їм, чи потрібна вона їм.., чи, можливо, треба приймати зовсім інші рішення. Повернутись обличчям до дітей і запитати в них — це ж здається так просто. Та виявляється, не для наших можновладців...

Автор: Олена Кучерява


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту