29 квітня у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Херсонської області відбулося вручення посвідчень громадським помічникам УМНС.
В Україні Херсонська область стала новатором по організації таких „соціально значущих проектів. Йдеться про створення тимчасових, а згодом — постійних робочих місць по інформуванню та запобіганню злочинності, пропаганді безпеки життєдіяльності.
Як підкреслила на заході Людмила Барабаш, перший заступник директора обласного центру зайнятості, підбір людей відбувався за спеціалізованими тестами, оскільки, робота з людьми є непростою. Тим більше, необхідно вміти їх переконувати у тому, як правильно поводитись в тій чи іншій життє- вонебезпечній ситуації. 180 днів ці помічники працюватимуть, а якщо зарекомендують себе як хороші фахівці, то матимуть перспективу і надалі працювати у цій сфері.
А починалося все з підписання спільного договору між головою Херсонської облдержадміністрації, начальниками УМНС області і обласного центру зайнятості. Потім відібрали гідних претендентів для цієї діяльності, провели курс навчання, і днями вони вже пропагуватимуть правила безпечного життя. До речі, заступник начальника УМНС області, полковник служби цивільного захисту Вс£во- лод Тарнавський вже назвав їх «нашими помічниками». Адже погашену пожежу видно відразу, а наслідки профілактичної роботи стають явними, коли знижується кількість пожеж та інших подій техногенного характеру, коли в них не травмуються і не гинуть люди. І тому надії на помічників покладаються серйозні. Слід зазначити, що на сьогодні кількість пожеж в області, порівняно з відповідним періодом минулого року, зросла на ЗО відсотків. Тож, працювати є над чим.
Проект передбачає випуск оплачуваних громадських помічників у кількості 82 чоловік. 40 вже починають відлік робочих буднів.
Староста сьогоднішньої групи Ірина Веклич з Бериславського району наголосила, що викладачі досить доступно доносили ази з питань пожежної, радіаційної, хімічної безпеки, і жінка сподівається, що всі її одногрупники справляться з поставленими завданнями. Ніхто з них занять не прогулював і, враховуючи короткий термін навчань — 24 академічних години, — збираються і далі самовдосконалюватися, щоб грамотно доносити цю корисну інформацію до своїх односельців.
Громадські помічники, за функціональними обов'язками будуть безпосередньо підпорядковані начальникам міськрзйвідділів УМНС області і пліч-о-пліч з ними агітувати і пропагувати безпеку життя. Що ж, щасливого початку!
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |