Під час обласної селекторної наради 11 квітня п.р. під головуванням голови обласної державної адміністрації Миколи Костяка обговорено питання про реалізацію програм з державної підтримки галузі тваринництва в області та її розвиток у і кварталі 2011 року.
На Херсонщині галузь тваринництва — одна із галузей, від якої йде фінансове наповнення місцевих бюджетів, яка дає змогу на сьогодні зайняти роботою більшу частину сільського населення.
Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим дано доручення щодо прийняття конкретних заходів для розвитку галузі тваринництва шляхом нарощування поголів'я великої рогатої худоби, зокрема молочного напряму продуктивності.
Станом на 1 квітня 2011 року у всіх категоріях господарств нараховувалось 130,8 тис. голів великої рогатої худоби, у т. ч. 78,7 тис. голів корів.
Однією з проблем у сфері нарощування поголів'я великої рогатої худоби є те, що понад 90% поголів'я худоби знаходиться у дрібнотоварних господарствах населення, яка потребує особливої уваги при введенні седекційно- племінної роботи та проведення, ветеринарно-профілактичних заходів, головним в цьому є робота пунктів штучного осіменіння.
В області збережено систему суб'єктів племінної справи у тваринництві, а державою сьогодні запропоновано бюджетну дотацію за поголів'я телиць, закуплених у фізичних осіб (населення) для вирощування, що дасть можливість збільшити чисельність дійного стада та виробництва молока в цілому.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2009 року №282 (із змінами) затверджений Порядок надання цієї дотації, у розмірі до 7 гривень за 1 кілограм живої ваги закупленого молодняку, вагою до 150 кг. НЗ реалізацію цієї програми Херсонській області вже виділено 2 млн 422 тис. гривень. Крім того, вже виділені кошти на реалізацію спеціальної бюджетної дотації за поголів'я корів м'ясного напряму продуктивності в обсязі 345.8 тис. грн.
Одне із питань, яке хвилює сьогодні — це зниження закупівельних цін на молоко. В даний час надходить великий потік звернень від одноосібників-виробників молока з цього питання. Передбачивши таку ситуацію, обласною державною адміністрацією запропоновано створення спілок, кооперативів, яким рекомендовано укласти договори з молокопереробними підприємствами з метою узгодження цін. На даний час створено 172 спілки землекористувачів — власників худоби, в яких утримується 25,4 тис. голів корів, яким виділено 30,4 тис. га пасовищ.
На сьогодні державою відпрацьовується питання щодо порядку використання коштів з податку на додану вартість, що сплачується до державного бюджету переробними підприємствами за реалізовані ними молоко, молочну сировину та молочні продукти, м'ясо і м'ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 року №246. Вищезазначені кошти будуть використовуватися за бюджетною програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» і спрямовуватися на державну підтримку галузі тваринництва шляхом здійснення виплати бюджетної дотації:
за реалізоване переробним підприємствам молоко (розмір виплат фізичним особам за 1 кг молока у перерахунку на базисну жирність передбачений у розмірі 0,3 гривні, сільськогосподарським підприємствам — 0,35 грн);
за вирощені та продані на забій і переробку переробним підприємствам молодняк великої рогатої худоби, свині (крім свиноматок і кнурів) (молодняк великої рогатої худоби — 1,5 гривні за 1 кілограм живої ваги, свині — 1 гривня за 1 кілограм живої ваги);
часткового відшкодування витрат фізичним особам (населенню) за закупівлю нової установки індивідуального доїння (в межах фактичних витрат, але не більше як 5000 гривень за одиницю).
За підсумками обговорення питання, проаналізувавши ситуацію в галузі на рівні районів, на селекторній нараді були поставлені завдання щодо:»
продовження роботи щодо подальшого розвитку великото- варних підприємств з впровадженням новітніх технологій та залученню інвестицій в галузь тваринництва, враховуючи, що на «сьогодні в області 211 вільних тваринницьких приміщень, у тому числі 78 свинарників, 90 — для утримання великої рогатої худоби, які можливо використовувати. Найбільше таких приміщень у Біло- зерському, Бериславському, Великоолександрівському, Нововоронцовському районах;
проведення аналізу стану відтворення поголів'я як в сільгосппідприємствах, так і в господарствах населення, та взяття на контроль роботи пунктів штучного осіменіння;
здійснення закупівлі теличок в особистих селянських господарствах для відтворення стада;
продовження роботи по створенню спілок (кооперативів) землекористувачів — власників худоби з метою захисту їх інтересів, допомоги у просуванні на організований аграрний ринок.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |