ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Батько від дітей ховається
12.05.2011 / Газета: Вгору / № 19 / Тираж: 10000

До громадської приймальні Херсонського обласного фонду милосердя і здоров'я щодня звертаються люди з різними проблемами. Приймальня працює вже більше 12 років – юристи допомагають складати документи в різні інстанції, розповідають людям про їх права і шляхи вирішення проблемних ситуацій.

Ось і недавно звернулася мати трьох дітей. Років п'ятнадцять тому її з трьома дітьми покинув чоловік, з яким вона і дотепер перебуває у шлюбі.

Дуже не хотілося чолов'язі платити аліменти та дбати про своїх діточок. Поїхав, і з 1998 року про нього в Херсоні не було ні слуху, не духу. Шукали його і дружина, і держвиконавці, і міліція. Але не знайшли. Жінка звернулася до суду, і спочатку там визнали чоловіка безвісно відсутнім, а потім – померлим. А свекруха, яка живе в Херсоні, спокійно дивилася, як мати її онуків самотужки виховує трьох дочок.

Але ось жінка почала оформляти дітям спадщину на квартиру. Ось тут і з'явився «померлий». Тобто не сам з'явився – його мати подала позов до суду про визнання «померлого» живим і на підтвердження надала суду документи, серед яких є паспорт громадянина Росії, виданий на ім'я цього чоловіка, та довідка з російського відділу РАГСУ про те, що він не одружений.

Суддя ніяк не може прийняти рішення, тому що особисто цей чоловік на засідання суду не прибув – проживає на Чукотці. До того ж, він громадянин Росії. А померлим суд визнав громадянина України. І жодних заяв про зміну громадянства від чоловіка не надходило. Можливо, це навіть не та сама людина? В той же час від «чукотського» чоловіка надійшла до суду позовна заява про розірвання шлюбу. Ось тільки залишилося питання – в справі є довідка, що громадянин Росії – не одружений.

От бідна жінка і прийшла питати поради у юристів: з ким їй розлучатися? З померлим громадянином України, чи з живим і неодруженим громадянином Росії, який хотів сховатися від своїх дітей?

Та чи сховався? З 1998 року борг з аліментів сягнув більше 40 000 грн. А єдине майно чоловіка в Херсоні – та сама квартира. І якщо суд все ж прийде до висновку, що він живий, розраховуватися все одно доведеться. Юристи порадили жінці подати заяви про стягння заборгованості з аліментів та накладення арешту на майно боржника. А також направили заяву до поліції Росії з проханням перевірити законність надбання чоловіком громадянства Росії.

P.S.

Публікація підготовлена в рамках проекту обласного Фонду милосердя та здоров'я «Посилення правових можливостей малозабезпечених громадян Голопристанського та Скадовського районів Херсонської області та м. Херсона» за підтримкою МФ «Відродження», а також проекту ПРООН «Розвиток громадянського суспільства», яка фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Точка зору автора може не збігатися з позицією МФВ та проекту ПРООН.

Автор: Євген Коваленко, юрист громадської приймальні


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту