Весна і початок літа для освітян Херсонського морехідного училища рибної промисловості Державного агентства рибного господарства України традиційно є періодом активної підготовки до випуску та майбутнього набору першокурсників. Керівництво та викладацький склад закладу прагне, аби надії абітурієнтів, котрі обрали саме цей вуз, справдилися, адже училище має багаторічні традиції і добру славу на теренах не лише України, а й країн близького та далекого зарубіжжя завдяки підготовці високопрофесійних фахівців рибопромислового флоту. Училище по суті своїй є унікальним, адже в Україні вціліли лише три такі заклади, які готують безцінні кадри судноводіїв та судномеханіків для рибного промислу. Втім, маючи все необхідне для подальшої плідної роботи, вуз мусить долати не стільки внутрішні проблеми, скільки зовнішні, пов'язані з реформами в галузі. У зв'язку з передачею вищих навчальних закладів І—IV рівнів акредитації у структурні підрозділи університетів, у Держагентства рибгоспу, якому підпорядковуються Одеське і Херсонське училища та Бєлгород- Дністровський технікум, навіть сумнівів не було при прийнятті такого, здавалося б, єдиного правильного рішення — об'єднати всі профільні навчальні заклади навколо їхнього ж Керченського державного морського технологічного університету. Втім, у місцевої влади такий «симбіоз» викликав бурхливий супротив. Чи не в останній момент керівництво облради та облдержадміністрації почало стукати в двері усіх причетних міністерств, аби зупинити процес приєднання до «чужинця». Мовляв, у нас достатньо своїх місцевих університетів і інститутів, готових прихопити під своє крило «рибтюльку». Ладні навіть «доточити» його до Херсонського державного аграрного університету, який наразі відчуває дефіцит студентів. А що дивного, — розмірковують чиновники, — ті розводять рибу, а ті ловлять... Втім, навіть найпалкіші патріоти області далекі від думки, що такий варіант схрещування «слона з черепахою» піде на користь «селекції», якщо не бути послідовним і не ввести в перелік спеціальностей принципово нові профілі навчання.
Аби з'ясувати перспективи подальшого збереження і розвитку навчального закладу, який де-юре вже став структурним підрозділом керченського вузу, а головне, що дасть це його курсантам і чи не потягне за собою скорочення педколективу, ми запросили до розмови керівництво Херсонського морехідного училища рибної промисловості та Керченського державного морського технологічного університету. Офіційну позицію з цього питання опонентів такого об'єднання — очільників органів місцевої влади та народного депутата Юрія Одарченка представники ЗМІ вже мали нагоду почути на попередніх прес-конференціях.
Керівництво училища наразі представило листи, підписані випускниками училища попередніх років, нинішніми курсантами та їхніми батьками, педагогами, котрі стоять на позиції збереження профілю вузу і схвалюють приєднання до галузевого університету. Адже традиційно в училищі здобувають освіту юнаки з малозабезпечених родин, для яких повне держзабезпечення є чи не єдиною можливістю'здобути чоловічу професію і у перспективі мати високо- оплачувану стабільну роботу. Підвищити здобутий фах і отримати можливість кар'єрного росту упродовж кількох десятиліть було цілком доступно в Керченському державному морському технологічному університеті. Причому вищу освіту випускники учиУІища здобувають тут за скороченою програмою навчання і за бюджетною його формою. А завдання створити в галузі таку систему підготовки кадрів, яка б дозволила будь- якому курсанту морехідки набути вищу освіту на рівні бакалавра, спеціаліста чи магістра за єдиними планами підготовки, Держкомітет рибного господарства поставив перед керівництвом Керченського університету ще 10 років тому. Тож саме бажанням не розгубити останні галузеві навчальні заклади з безцінним викладацьким складом рибопромислового напряму і керувалися. Але що спровокувало шквал негативних суджень стосовно перетворення Херсонської морехідки на структурний підрозділ університету і таким чином стовідсоткового збереження цього закладу в Херсоні? На думку начальника училища Костянтина Стасюка, ймовірно, комусь дуже кортить під маркою «захисту інтересів рідного міста» від «чужих» університетів підім'яти «рйб- тюльку» зі всіма її корпусами, землею в центрі міста та іншим майном. Причому явно не заради того, щоб_ розвивати заклад і плекати унікальні кадри для промислового риболовецького флоту. «Натомість варто нагадати, що якраз об'єднання невеликих навчальних закладів у модернізовані сучасні університетські центри є неминучим, бо продиктоване державною політикою і сучасною стратегією розвитку вітчизняної освіти, — стверджує керівник закладу. — До того ж, у Херсоні вже не перший рік успішно працює ціла низка філій університетів, які є не менш престижними і затребуваними, аніж місцеві вузи. Для нас головне — збереження профілю, педагогічного колективу, цілісності матеріальної бази, яка цілком відповідає сучасним вимогам підготовки спеціалістів, на яких утримується високий попит на ринку праці держави». Сергій Голіков, декан морського факультету Керченського морського технологічного університету, зазначив, що Одеське училище та Бєлгород-Дністровський технікум, які раніше увійшли до структурного підрозділу університету, не відчувають втрати самостійності ані в навчальному процесі, ані в прийнятті будь-яких рішень педагогічним колективом, який, до речі, зберігся повністю. Вони продовжують працювати в своїх регіонах і надавати високий рівень знань своїм курсантам, котрі з часом на пріоритетній основі здобувають вищу освіту в університеті.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |