ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
У Чаплинці з'явилися шерифи
12.05.2011 / Газета: Новий день / № 20 / Тираж: 36600

Старше покоління людей добре пам'ятає про роботу попу­лярних в радянський час добровільних народних дружин з чер­воними пов'язками на руках. Разом з міліцією ці люди патру­лювали вулиці й успішно займалися охороною громадського порядку. Наша область чи не першою в країні вирішила відро­дити позитивний досвід співпраці громадян зі співробтниками міліції, запровадивши новий вид зайнятості—інформування на­селення щодо запобігання порушень громадського порядку. Віднині цим займатимуться громадські помічники дільничних інспекторів міліції, прозвані серед людей шерифами.

НАЙБІЛЬШЕ в області таких шерифів, 19 у 12 населе­них пунктах, уже два місяці працюють у Чаплинському районі. Місцеві жителі та пра­воохоронці зізнаються, що навіть попри нетривалий час ро­боти громадських помічників дільничних вже можна говорити, що в районі адміністративних правопорушень поменшало.

— Ще в лютому в районному центрі зайнятості було проведе­но тижневі курси з основ чинно­го законодавства для громад­ських помічників дільничних, — розповіла директор Чаплинського районного центру зайня­тості Вікторія Богачова. — Нині ці люди активно задіяні в опла­чуваних громадських роботах з інформування населення щодо недопущення порушень гро­мадського порядку.

Такі нововведення в першу чергу сподобалися місцевим міліціонерам, яким громадські помічники значно полегшують роботу.

— Залагоджувати сімейні конфлікти, вислуховувати про людські проблеми, приймати за­яви від громадян, проводити бе­сіди з неблагополучними та схильними до правопорушень особами стало значно простіше, — зізнається дільничний інспек­тор міліції Дмитро Харченко. — У Чаплинці проживають близько 10 тисяч людей, тож допомога п'ятьох громадських помічників значно сприяє у забезпеченні громадського порядку, зокрема під час роботи спільних патрулів. Місцеві вже знають: в разі необ­хідності консультації, чи повідом­лення про адміністративні право­порушення можна звертатися до наших громадських помічників, не відволікаючи міліцію інколи несуттєвими проблемами.

Після двох місяців роботи громадським помічником дільничного в Чаплинці Роман Копаненко зізнається, що зва­жився допомагати боротися зі злочинністю не заради гро­шей, а за покликом серця.

— Найголовніший наш обо­в'язок — контролювати правопорядок у селищі, — розповів Роман. — Посвідчення члена громадського формування з охорони правопорядку змушує людей реагувати на наші вка­зівки, наприклад, прибрати біля будинку сміття, не пити пиво на вулицях тощо. Нині мало не всі мешканці Чаплинки знають, що у дільничних міліціонерів є гро­мадські помічники. Жартома люди прозвали нас шерифами.

Так звані херсонські шери­фи на громадських роботах працюватимуть 180 календар­них днів, після закінчення яких планується створення дотацій­них робочих місць для постій­ного працевлаштування підго­товлених спеціалістів.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту