У той час, коли молодіжна збірна України до 19 років в Херсоні в кваліфікаційному турнірі виборювала путівку до чемпіонату Європи з гандболу, наша доросла — національна жіноча команда — виграла контрольний турнір у чеському місті Хеб.
Як відомо, провідні ролі в збірній відгірають цілий ряд вихованок херсонської школи гандболу. Для головного тренера Леоніда Євтушенка ці змагання Були у чомусь моментом істини: не так давно олімпійські чемпіонки Зінаїда Турчина висловила йому недовіру. Леонід Євтушенко розповів кореспонденту «М+», що власну профпридатність уже вкотре у житті він довів результатом.
- Пане Леоніде, який висновок можете зробити за підсумками цих змагань?
- Не все так просто, як здається на перший погляд. Звісно, перемога у цьому турнірі — це добре, але контрольні змагання у Хебі показали, що у нас є чимало проблем. На жаль, у перший же тренувальний день зазнала ушкодження наш воротар основи збірної Наталія Пархоменко. У неї серйозний струс мозку внаслідок потрапляння м'ячем у голову. Я маю надію, що з Наталією все буде добре, і вона відновиться до матчів плей-офф чемпіонату світу проти ісландок. На зборі захворіла лідер команди вихованка херсонської школи гандболу Анастасія Підпалова, і через «загадковий» вірус майже не грала на турнірі. Після першого матчу з Португалією вивели з ладу ще одного нашого лідера — праву-півсередню, теж колишню херсонку, Ольгу Ніколаєнко. Їй травмували ніс. Наступного дня Оля взагалі не виходила з готелю через головний біль, але на третій день налаштувалася, вийшла на паркет і закинула Чехії 10 м'ячів. З такими пригодами ми грали...
У першому матчі з боями здолали Португалію. Всю гру програвали, однак на морально-вольових дотиснули їх і виграли з перевагою у три голи. На другий матч вийшли без трьох гравців основи, і поступилися Білорусі. Але відсутність лідерів — це не виправдання, у Білорусі дуже сильна та потужна команда! Ви ж знаєте, як там сьогодні держава до спорту відповідально ставиться... А вже на третій день ми вирішили дати бій, і переграли господарів турніру збірну Чехії. Я вважаю, що чехи нас дещо недооцінили. Річ у тім, що вони переграли наших кривдників, білорусок, з різницею у дев'ять голів, а португалок з іще більшим розривом! Але ми налаштувалися дати бій в останній грі, і у підсумку плюс 19 на нашу користь. Тож, завдяки цьому розгрому ми здобули комфортний показник у різниці забитих-пропущених голів, і, за рівної кількості набраних очок — по чотири у нас, білорусок та Чехії — саме Україна стала чемпіоном.
- Яким Вам видався мікроклімат всередині колективу?
- Та нормальний у нас мікроклімат! Ви подивіться на рахунок у матчі проти збірної Чехії (37:18 на користь українських гандболісток). Якби був поганий мікроклімат всередині колективу, чи могли б ми виграти цей гандбольний турнір? Але я розумію, чому ви про це запитуєте...
- Нещодавно президент ГК «Спартак», найкраща гандболістка 20-го сторіччя Зінаїда Турчина повідомила, що у збірну не хочуть їхати гандболістки через те, що її очолює Євтушенко…
- Зізнаюся, що не хотів я знову повертатися до цієї теми, але, якщо вже все це так цікаво громадськості, то розкажу про нашу розмову зі збірницями. Коли я зібрав дівчат перед турніром у Хебі, сказав їм: так і так, мені кілька членів президії ФГУ висловили недовіру, мовляв, гравчині не хочуть їхати до табору національної команди через те, що її очолює Євтушенко. Якщо так, то приймати рішення вам . Хочете — таємним голосуванням, хочете — у відкритій формі, але скажіть мені про це. Різні ситуації у житті бувають, і я все розумію. Якщо така ваша воля — я подякую усім за роботу, і з честю піду. Але дівчата були відверто здивовані моєю промовою! Наступного дня на тренуванні капітан збірної Настя Підпалова сказала від імені команди: «Леоніде Макаровичу, ми з Вами вже давно працюємо разом, і з радістю працюватимемо як мінімум до кінця олімпійського циклу». І ми зняли це питання з порядку денного.
- Яким Ви бачите підсумок матчів плей-офф чемпіонату світу з гандболу проти збірної Ісландії?
- Я навіть не сумніваюся, що ми вийдемо у фінальну частину чемпіонату світу. І перемога на турнірі у Хебі допоможе нам у цьому. Психологічно дівчаткам буде легше. Ми можемо обіграти будь-кого! Так само, як на чемпіонаті Єврпопи перемагали Німеччину. У нас є дух, і команда у мене керована.
- А як же повсякчасні проблеми з фінансуванням, підготовкою?
- Це не моя біда, і не біда команди. А біда наших реалій! Десять чоловік збірної грають за кордоном. Навіть у кошмарних снах покійний Ігор Євдокимович Турчин не міг бачити такої ситуації, яка є зараз. У нього вся команда була, так би мовити, в руках. Турчин складав план на чотири роки, і виконував його без проблем, за підтримки керівництва. Фінансування, контрольні матчі, екіпіювання — все виконувалось! А у нас так: гравчині приїжджають до табору збірної у день її відльоту на змагання, то про що ми можемо говорити? Найстрашніше те, що гандболістки приїжджають в абсолютно різних функціональних станах — та розбалансована, та втомлена, у тієї брак практики. От, наприклад, ще одна ваша херсонка Регіна Шимкуте у своєму клубі лідер, а на чемпіонат Європи приїхала наче витиснутий лимон. Бо у неї сезон був дуже тяжкий у клубі, і мало місце пошкодження гомілкостопу.
- Коли Ви збиратимете гандболісток збірної для підготовки до виїзного матчу з Ісландією?
- Перед матчами плей-офф проти Ісландії ми збираємо команду 26 травня, а відлітаємо до Рейк'явіка 3 червня. Тобто, у нас буде трішки часу награти склад. Але ж нам для цього потрібна бодай одна контрольна гра. Наразі ми домовилися про товариський матч з Білорусією, вони хочуть до нас приїхати. Але це малоймовірно через незадовільне фінансування збірної. Міністерство не може нам забезпечувати організацію неофіційних матчів, а Федерація гандболу України каже, що немає грошей. Усе життя у нас немає грошей! Маю надію, що ми якось вирішимо цю ситуацію. Білоруси готові приїхати, але їм треба вже зараз давати відповідь, бо у них ще й у Росії турнір. Це ж небагато грошей потрібно: тільки поселити їх і забезпечити харчування — все!
- Ви за сумісництвом вже півроку очолюєте бронзового призера української гандбольної Суперліги ГК «Податковий Університет». Як Вам така практика?
- Практика хороша, але вистачає незадоволених такою практикою. Кажуть, що тренер не об'єктивно підбиратиме кадри до збірної, віддаючи перевагу своїм вихованкам з клубу. Я працював свого часу з «Мотором», і у збірній грало півкоманди «Мотора» не через тренера, а через те, що ті гандболістки були сильнішими за інших. Я також працював зі «Спартаком», і у мене було семеро «спартаківок» у збірній... Які проблеми? Тренер хоче результат, і він собі на шкоду не повезе слабких гравців грати за збірну України. Ці всі розмови — через особисту неприхильність, людям збірна — до лампочки! А розвалиться збірна — та й Бог з нею, все ж можна на Євтушенка списати...
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |