ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Головний біль, від якого немає таблетки
16.05.2011 / Газета: Високе поле / № 19 / Тираж: 800

Сьогодні вельми актуальною проблемою є ситуація з придбанням ліків у селах району. Мешканці сіл не можуть купити в медпунктах найнеобхіднішого: ліків від зубного чи головного болю, протизастудних меди­каментів, бинта, вати. За усім треба їхати в райцентр. Скажімо, у Високопіллі, де проживає понад 4,4тисячі мешканців, функціонують 4 аптеки, на території Іванівської сільської ради проживає понад 1200 мешканців, а аптечного пункту немає жодного.

Зі слів сільського голови Івана Кудлака, ситуація виглядає критично і викликає цілу низку запитань. Наприклад, що ж робити літній людині, котра раптово захворіє і не має чим доїхати у райцентр? Чи може нада­ти якусь допомогу медик, якщо він приходить на виклик без ліків? Ситу­ація тут ускладнюється і тим, що єдиний медпрацівник на село незаба­ром іде в декретну відпустку, значить і тиск виміряти не буде кому.

До всіх проблем, які виникають у мешканців сіл нашого району, дода­лася ще одна. У зв'язку з передачею закладів сільської медицини (ФАПІв) у Високопільську ЦРЛ, як структурних підрозділів, розвалилася система забезпечення лікарськими засобами сільського населення. Тому і поси­палися звернення громадян до сільських та селищних голів, які відпо­відно поставили це завдання перед районними владними структурами.

Вочевидь головний лікар комунального закладу «Високопільська цен­тральна районна лікарня» районної ради Микола Жук не поспішає роз­в'язати цю проблему і не скоординував діяльність аптекусіхформ влас­ності в організації реалізації лікарських препаратів сільському населен­ню. Ініціативу взяли на себе голова райради Любов Куцевол та перший заступник голови райдержадміністрації Наталя Урбанська.

4травня в кабінеті голови районної ради відбулося засідання, в якому взяли участьзаступник головного лікаря ЦРЛ Наталія Корнієнко, Іванів- ський сільський голова Іван Кудлак, директори аптек Валентина Боц­ман, АлінаЖук, Наталія Березінська.

Розмова була предметна і дискусійна. Усі присутні фахівці-фарма- цевти озвучили можливі шляхи розв'язання гострої проблеми, згадали, як вона вирішувалася в районі декілька років тому.

Реалізовувати медпрепарати на селі мають право медпрацівники, які перебуваютьу законних трудових відносинах з керівниками ліцензійних аптечних пунктів. Ще одна обов'язкова умова — це має бути чесний і прозорий бізнес. А сільське населення повинне мати гарантії, що купує саме сертифікований товар.

У ході обговорення проблеми прийшли до висновку, що постачанням лікарських препаратів для ЦРЛ і ФАПів на першу невідкладну медичну допомогу буде займатися комунальна аптека № 13. Також фельдшери укладуть договори-доручення на реалізацію лікарських засобів всільських населених пунктах району з аптечним пунктом «Асторія» та аптекою № 13.

До розв'язання цієї проблеми повернулися 11 травня на конференції завідуючих сільськими фельдшерсько-акушерськими пунктами, в якій брали участь голова райради Любов Куцевол, перший заступник голо­ви райдержадміністрації Наталя Урбанська, головний лікар ЦРЛ Мико­ла Жук. За словами Миколи Жука, медпрепаратами заклади охорони здоров'я в районі буде забезпечувати аптека № 13.

Враховуючи те, що вищевказаний заклад переживає кризове ста­новище, питання постачання лікарських засфбів в значну кількість населених пунктів залишається відкритим.

Автор: Оксана ПАСІЧНИК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту