98 відсотків квартир житлового комунального фонду Каховки перебувають у приватній власності. Цілком логічно, що власники приватизованих квартир мають бути господарями у всього будинку. Яким чином? Створивши об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Отримавши квартири безкоштовно ще за часів радянської влади, їх мешканці десятиріччями за звичкою покладають на ЖЕК і міськвиконком обов'язки по утриманню своїх будинків.
«Ми їх заробили власною працею», — стверджують вони. Але ж мешканці індивідуального сектора і житлових кооперативів так само трудилися на тих же підприємствах, за ту ж невелику платню. Але догляд за своїми домівками, їх ремонт і обслуговування виконують за власний кошт. Де ж соціальна справедливість? Держава, визначивши курс на створення ОСББ, поставила всіх у рівні умови, скинувши тягар комунальних проблем спочатку на місцеву владу, а тепер — на населення, — така позиція першого заступника міського голови Павла ПУЛЯЄВА.
Каховчанин, інженер-будівельник за фахом, він уже 14 років працює у комунальній сфері: економістом по забезпеченню КП «Котельщик», начальником відділу міського господарства, заступником начальника Каховської філії ВАТ «Херсонгаз», головним інженером КП «Комунальне транспортне підприємство».
Зараз на новій посаді сповнений енергії і бажання прискорити — не на словах, а на ділі — реформування житлово- комунального господарства в Каховці. А створення ОСББ є одним з елементів цієї справи. Сьогодні на сторінках нашої газети він розпочинає розмову про спосіб розв'язання однієї з найболючіших проблем міста. Це актуально також і з огляду на те, що розпочинається кампанія по виборах старших будинків, котрі й мають стати ініціаторами створення ОСББ і, цілком можливо, керівниками новостворених об'єднань.
У якому стані ваш будинок? і чи влаштовує він вас? Якщо ні, то є можливість навести порядок навколо свого будинку, поліпшити його технічний стан, домогтися комфортного проживання у своїй квартирі. Погодьтеся, що приємніше жити в доглянутому, затишному будинку.
Давайте спробуємо розібратися в цьому складному питанні. А для зручності сформулюємо все у вигляді запитань і відповідей на них. Отже ...
Від кого це залежить?
Ви швидше за все скажете: від ЖЕКу, міськвиконкому і менше всього від жителів. І, ймовірно, в колишні часи ви були б праві. Але не зараз. Якщо ви приватизували (купили) свою квартиру, то стали власником не лише квартири, а й співвласником частини будинку: квартира не може бути без сходової клітини, підвалу, горища, покрівлі, ліфта та ін., які використовуються спільно. Це ще називається неподільним спільним майном.
Як зберегти свою власність і забезпечити її гідне утримання?
Сьогодні для цього існує дуже демократичний і ефективний механізм — створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (скорочено — ОСББ). Що це таке? ОСББ — це юридична особа, утворена власниками житлових і нежитлових приміщень будинку для його обслуговування, забезпечення належного утримання та використання спільного майна та прибудинкової території, а також для захисту прав його членів. ОСББ має печатку зі своєю назвою, рахунок у банку і всі інші реквізити.
Що отримає мешканець, якщо в його будинку створюється об'єднання співвласників?
Створивши ОСББ, ви зможете: використовувати свої платежі на утримання та ремонт саме вашого будинку; визначити черговість виконання робіт з ремонту та модернізації будинку або йбго обладнання; контролювати раціональність використання коштів, виділених на ті чи інші цілі; контролювати якість і кількість отримуваних послуг з водо-, електро-, теплопостачання; одержувати додаткові кошти для утримання будинку за рахунок господарської діяльності об'єднання; контролювати перепланування квартир, які негативно впливають на квартири по сусідству і на весь будинок, і припиняти такі «ремонти», які завдають шкоди вашій квартирі і вашому будинку в цілому; економити енергоресурси (воду, тепло, електроенергію) за рахунок впровадження приладів обліку та систем автоматики, утеплення місць загального користування.
Ці та інші заходи дозволять вам підвищити якість житлово-комунальних послуг і скоротити витрати на утримання житла.
При цьому кожен член об'єднання залишаєтеся повноправним власником своєї квартири і може її продати, подарувати, заповісти чи закласти без узгодження з іншими членами ОСББ.
Хто приймає рішення про створення об'єднання?
Рішення про створення ОСББ приймають власники житлових і нежитлових приміщень на установчих зборах. Мешканці неприва,тизованих квартир не є співвласниками і тому права голосу не мають.
Хто може бути членом об'єднання?
Членом ОСББ можуть бути тільки власники житлових і нежитлових приміщень будинку.
Хто представляє у об'єднання не- приватизованих квартир?
Неприватизовані квартири представляє їх власник, тобто міська рада. У процесі діяльності ОСББ такий власник може передати наймачам (мешканцям непри- ватизованих квартир) частину своїх прав і обов'язків, що стосуються взаємин з об'єднанням.
Які відносини зберігаються у об'єднання з колишнім ЖЕКом?
Загальні збори членів об'єднання може прийняти рішення про укладення договору про обслуговування будинку та прибудин- кової території з будь-якою організацією, включаючи ЖЕК. Так само загальними зборами може прийматися рішення про здійснення експлуатації будинку власними силами, і в такому разі голова (правління) від імені ОСББ приймає на роботу фахівців і керує всією діяльністю ОСББ.
Хто відповідає за ремонт всередині квартир і нежитлових приміщень?
Утримання та ремонт житлових і нежитлових приміщень забезпечує власник такого приміщення.
Як у ОСББ будуть вирішуватися питання, пов'язані з аварійними ситуаціями: зупинився ліфт, протекла труба, виникли проблеми з електропостачання?
У штаті вашого об'єднання можуть бути і електрик, і сантехнік, і інші фахівці, яких ви на своїх зборах вирішите прийняти на роботу. Вони будуть і обслуговувати ваш будинок, і, відповідно, ліквідовуватимуть аварійні ситуації, якщо такі трапляться. Про несправність достатньо буде подати заявку або повідомити голову, який направить до вас працівника або звернеться в спеціалізовану організацію, яка обслуговує те чи інше обладнання вашого будинку чи постачає послуги.
За довідками ми раніше зверталися в ЖЕК, після створення ОСББ до кого звертатися?
У об'єднаннях отримати довідку «не буде складностей, тому що обов'язки по видачі довідок автоматично покладаються на голову та бухгалтера. При необхідності без будь-яких черг в ОСББ можуть бути видані всі види довідок з місця проживання, оформлені документи на отримання субсидії, прийняті документи на обмін або видачу паспортів і на реєстрацію (прописку). ОСББ, як юридична особа, має право оформляти багато документів.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |