ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
“PetroNik” розпочав випуск сучасних доступних тракторів
16.05.2011 / Газета: Каховська зоря / № 39-40 / Тираж: 8000

Як ми вже повідомляли, на заводі по виробництву будівельної та спеціальної техніки ' «ПетроНик» в Таврійську (м.Нова Каховка) в останній трудовий день квітня 2011 р. випу­щено перші два колісні просапні трактори моделі «Р№404» потужністю 140 кінських сил. А всього згадане підприємство виготовлятиме дев'ять модифікацій тракторів потужністю від 110 до 280 кінських сил.

Розповідає директор компанії «Пе­троНик» Іван Миколайович ЛЕВИЦЬКИЙ:

- Наш трактор (і зокрема модель «РІЧ 1404») повністю апробовано під умо­ви роботи на ланах України. Конструкто­ри заводу по виробництву будівельної та спеціальної техніки чітко врахували осно­вні вимоги вітчизняних агропідприємців та експлуатаційників щодо підвищення ефек­тивності та якості функціонування трактор­ної техніки. Степові машини торгової марки «РІЧ» виготовляються із комплектуючих як власного виробництва, так і провідних фірм Китаю, Німеччини та Італії. Зауважу також, що наш трактор оснащений посиленою трансмісією, яка дозволяє високопродук­тивно та надійно виконувати всі види по­льових і транспортних робіт, які мають бути властиві сільгоспмашинам такого класу. «Новинки» заводу зовнішньо дуже схожі на елегантні обриси колісних просапних трак­торів американської фірми «Джон Дір». Од­нак головна порівняльна відзнака нашого «РКІ — відсутність в його конструкції складної електроніки, яка часто-густо відверто ля­кає вітчизняних механізаторів-операторів. Управління тракторами нашого виробництва максимально спрощено і одночасно макси­мально механізовано. Будь-який механіза­тор навіть без суттєвого професійного до­свіду без проблем працюватиме на нашому «степовому коні. Всі органи керування ма­шиною розташовані на своїх звичайних міс­цях і не потребують зайвих рухів, аби вико­нати якусь операцію. Саме в цьому головна перевага тракторів лінійки «РІЧ» — все просто та зручно. Простора кабіна має добрий огля­довий рівень і обладнана кондиціонером та утеплювачем.

До слова, на території заводу наші трактори-первістки довго не затрималися. Один «РІЧ 1404» відправився на землероб­ські випробування на лани солідного агро- підприємця Володимира Ганжі, що працює в Новотроїцькому районі, а другий почав працювати в Каховському районі в агрогос- подарстві Юрія Горстки. Впевнений, наші машини покажуть себе з найліпшого боку, бо вони найбільше відповідають українсько­му менталітету та національній вдачі.

Звичайно, ми пов'язуємо великі надії із серійним виробництвом повної лінійки моделей тракторів марки «ПетроНик», бо йдеться й про зміцнення економіки підпри­ємства, й створення нових робочих місць, й рішуче подолання наслідків недавньої світо­вої економічно-фінансової кризи... Але ви­пуск нових вітчизняних тракторів ми поки що пов'язуємо із їх насиченням ринку сіль­госпмашин лише України. Про експорт «РЬГ в країни близького зарубіжжя поки що не йдеться, і, схоже, тут справа не стільки за­лежить від нас, скільки від українських по­літиків.

Заводу «ПетроНик» нема й трьох повних років, але в Україні його основна продукція вже добре відома. Сучасне підприємство в місті Таврійськ було створено переважно для виробництва одноковшових фронталь­них автонавантажувачів, напівпричепів та грейдерів. Продукція торговельної марки “PetroNik” працює в гранітних та піщаних кар'єрах, на асфальтових та бетонних за­водах, в морських та річкових портах, в шля­ховому будівництві та сільському господар­стві...

Компанія має досвід поставок своєї тех­ніки по всій території України, працює як з приватними, так і державними виробничими підрозділами.

Важливо зайвий раз підкреслити, що завод «ПетроНик» не тільки отримує комп­лектуючі від солідних китайських, німецьких та італійських фірм, але й настійно розви­ває власне виробництво. Загальна площа підприємства складає 63 тисячі квадратних метрів, а виробничі площі включають в себе металооброблювальний, зварювальний, фарбувальний та складальний цехи, заліз­ничну колію, випробувальний полігон для перевірки якості продукції. Саме високопро­дуктивне устаткування, сучасні технології, першокласна кваліфікація персоналу сприя­ють тому, що «ПетроНик» не стоїть на місці, не задовольняється досягнутим, а розши­рює номенклатуру своєї продукції, прагнучи якомога ефективніше використати наявний виробничий потенціал.

Слово — співзасновнику компанії «Пе­троНик» Петру Олексійовичу ГРЕБЕНЮКУ:

- Я хочу особливо підкреслити, що наш намір, окрім фронтальних навантажувачів, напівпричепів та грейдерів, випускати ще й колісні просапні трактори активно підтрима­ли голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк і голова Кахов­ської районної державної адміністрації Во­лодимир Сторчак, який, до речі, в якості генерального директо­ра від нуля і до ключа будував цей завод по виробництву буді­вельної та спеціальної техніки.

Як посвідчує особлива ува­га херсонських агровиробників до наших перших тракторів, потреба землеробів у якісних і відносно недорогих просапних колісних агрегатах досить вели­ка. Отож найближчим часом ра­зом із іноземними партнерами ми проведемо перемовини, аби зробити нашу «тракторну про­граму» більш потужною і корис­ною для України. Сподіваюсь, в наступному році «ПетроНик» зможе випустити щонайменше одну тисячу тракторів різних модифікацій потужністю від 110 до 280 кінських сил.

Зрозуміло, завод не припиняє вироб­ництво фронтальних навантажувачів, на­півпричепів та грейдерів, які добре себе зарекомендували практично в усіх регіонах України. Тобто ми маємо досить привабли­ву перспективу свого подальшого розвитку — дай тільки, Боже, щоб економіку нашої дер­жави більше не трясли ніякі кризи. До речі, тільки початок реалізації нашої «тракторної програми» дозволив створити 60 нових ро­бочих місць.

Крім тракторної програми, наша компанія розробила й чіткий план дій з виробництва опалювальних котлів, які працюють на твердому біологіч­ному пальному. Нині в Таврійському регіоні накопичилося дуже багато відходів сільськогосподарського ви­робництва, що абсолютно не вико­ристовуються. Компанія «ПетроНик» розробила і впровадила спеціальний гранулятор* котрий перетворює ці відходи у гранули-носії дуже високо­калорійного тепла. Тож, використо­вуючи шведську технологію, ми ство­рили котли потужністю від 25 до 500 кіловат, що працюють на твердому бі­ологічному пальному в автоматичному режимі використання мікропроцесорної техніки фірми «Сименс». В результаті отри­муємо чималу економію класичних видів пального, бо останнім часом газ і вугілля суттєво і постійно дорожчають, а викорис­тання наших котлів, тобто виробництва ТОВ «Зерма-Україна», в сільській місцевості при­несе значний економічний ефект. До слова, працюючи за активної підтримки Херсон­ської обласної державної адміністрації, ми підрахували: використовуючи наші котли, які функціонують на твердому біопальному, Херсонщина в наступному році заощадить 12 мільйонів гривень. Сьогодні вже на власні очі можна побачити роботу згаданих котлів виробництва ТОВ «Зерма-Україна», яке пра­цює у тісному контакті з компанією «Петро­Ник». У нашому виставковому залі в Каховці на вулиці Мелітопольській, 85 вся згадана опалювальна система змонтована від почат­кового до остаточного циклів втримання те­пла; ми можемо продемонструвати роботу гранулятора, автомаїичної подачі пального і, власне, кінцевого результату.

Зрозуміло, і тракторна, і котлова наші програми дають додаткові нові робочі місця, і додаткові позитивні перспективи розвитку Таврійського регіону.

Головний інженер «ПетроНика» Улькер Енверович БУРНАШОВ (випускник Одеського політехнічного інституту) теж брав участь в будівництві заводу, де за­раз працює.

-Для мене випуск тракторів — це нова тема, це знову цікаво, — зауважує він, — бо у виробництві навантажувачів, грейдерів та причепів ми практично все для себе відшлі­фували. А тепер інженерній службі треба ре­тельно вивчати сильні та слабкі місця наших тракторів, відстежувати їх особливості за умов звичайної землеробської роботи, спіл­куватися з механізаторами, аби оперативно виправити всі конструкторські та інженерні недоробки. Словом, йдеться про черговий етап захоплюючої та важливої роботи, ре­зультати якої ми обговоримо разом із своїми іноземними партнерами і внесемо відповідні коригування в технологічні процеси виготов­лення комплектуючих виробів.

Стосовно якості нашої продукції, то під­приємство працює за сертифікованою сис­темою міжнародних вимог та стандартів ISO 9001:2000, власна служба технічного контролю здійснює перевірку кожної оди­ниці техніки на відповідність технічним ха­рактеристикам, а також проводить випро­бування на спеціальному полігоні. Це я до того, що в Україні вистачає дрібних ділерів- посередників, які можуть завезти звідкись комплектуючі вироби і складати з них певні сільгоспмашини. Але треба знати, що ніхто з тих «фірмачів» не дає таких серйозних га­рантій якості продукції, як це робить «Петро­Ник». Своїм партнерам ми гарантуємо, що наша техніка без поламок працюватиме про­тягом трьох років, або 2 тисячі мото-годин.

Зазначу також, що на фронтальних на­вантажувачах ми встановлюємо спеці­альні ваги, котрі за допомогою бортового комп'ютера дозволяють чітко визначити об­сяг виконаного протягом зміни або певного періоду. На грейдерах для «Укрзалізниці монтуємо «Лазерне око», яке при плануван­ні грунту забезпечує точність до 1 міліметра на відстані в 600 метрів. А на тракторах тор­гової марки «РМ» ми зможемо встановити за побажаннями замовників будь-які точні і «розумні прилади.

Кілька слів про забезпечення гарантій­ного та післягарантійного обслуговування нашої техніки. Маємо в Україні мережу з ЗО сервісних центрів, які працюють 24 години на добу. Ви бачите ось ту коробку передач? їй два роки, вона вийшла з ладу на фрон­тальному навантажувачі іншої фірми, яка не має свого технічного обслуговування. Тому звернулися до нас, бо в Україні нині її змо­жемо капітально відремонтувати тільки ми.

Зрозуміло, на базі всіх наших згаданих сервісних центрів обслуговуватимуться й трактори марки «РМ». Вимога поставлена така: поламка будь-якої складності на на­шому тракторі повинна бути ліквідована протягом 12 годин. Для цього «ПетроНик» вже створив пересувний центр технічного обслуговування степових просапних машин, що являє собою спеціальну «Газель», озбро­єну всіма необхідними інструментами та за­пасними частинами.

- Я пишаюсь тим, що в свій час в якості генерального директора споруджував завод «ПетроНик», — сказав голова Каховської райдержадміністрації Володимир Пе­трович СТОРЧАК:

- Ми його побудували у рекордно стис­лий строк — буквально протягом півроку, причому ентузіазм на будові панував не менший, ніж на спорудженні Каховської зрошувальної системи — найкрупнішої зро­шуваної ниви Європи. І ось тепер на цій ле­гендарній землі почали випускати власні, вітчизняні колісні просапні (головне — не­дорогі) трактори, які нині так потрібні українським землекористувачам. Петро Олек­сійович Гребёнюк свого слова дотримав, і до 66-ої річниці Великої Перемоги два но­венькі симпатичні степові агрегати побачи­ли вперше світ. А я тепер як голова райдержадміністрації і голова районної організації Партії регіонів ставлю перед моїм однопартійцем П.Гребенюком нове завдання: ство­рити на базі компанії «ПетроНик» першу в на­шому районі та області машинно-тракторну станцію, яка б обслуговувала тракторами та комбайнами фермерів, середніх агропідприємців та одноосібників Каховщини, в чому нині відчуваємо велику потребу.

Думаю, успішна робота подібної МТС дозволила б докорінно поліпшити підготов­ку механізаторських кадрів не тільки в на­шому районі. Всі знають: сільгосптехніка, яку вивчають у професійних ліцеях та агро­технічних коледжах наші хлопці, вже давно безнадійно застаріла. Тож якщо ми зараз не можемо для згаданих аграрних навчальних закладів придбати новітні сільгоспмаши­ни, то давайте хоча б нинішніх студентів- землеробів та ліцеїстів направляти на ви­робничу практику на заводи та МТС, подібні технічному оснащенню компанії «ПетроНик». Так, у здійсненні своєї «тракторної програ­ми» трудовий колектив Петра Гребенюка та Івана Левицького зробив тільки перші кро­ки, але оті трактори-первістки, сподіваюсь, разом із таврійським грунтом зроблять й глибоку оранку в нашій свідомості, приму­сять переглянути наше ставлення до профе­сійного становлення селянської молоді і до господарювання на рідній землі.

Автор: Валерій РУДЕНКО, Володимир МЕНИСЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту