Як ми вже повідомляли, на заводі по виробництву будівельної та спеціальної техніки ' «ПетроНик» в Таврійську (м.Нова Каховка) в останній трудовий день квітня 2011 р. випущено перші два колісні просапні трактори моделі «Р№404» потужністю 140 кінських сил. А всього згадане підприємство виготовлятиме дев'ять модифікацій тракторів потужністю від 110 до 280 кінських сил.
Розповідає директор компанії «ПетроНик» Іван Миколайович ЛЕВИЦЬКИЙ:
- Наш трактор (і зокрема модель «РІЧ 1404») повністю апробовано під умови роботи на ланах України. Конструктори заводу по виробництву будівельної та спеціальної техніки чітко врахували основні вимоги вітчизняних агропідприємців та експлуатаційників щодо підвищення ефективності та якості функціонування тракторної техніки. Степові машини торгової марки «РІЧ» виготовляються із комплектуючих як власного виробництва, так і провідних фірм Китаю, Німеччини та Італії. Зауважу також, що наш трактор оснащений посиленою трансмісією, яка дозволяє високопродуктивно та надійно виконувати всі види польових і транспортних робіт, які мають бути властиві сільгоспмашинам такого класу. «Новинки» заводу зовнішньо дуже схожі на елегантні обриси колісних просапних тракторів американської фірми «Джон Дір». Однак головна порівняльна відзнака нашого «РКІ — відсутність в його конструкції складної електроніки, яка часто-густо відверто лякає вітчизняних механізаторів-операторів. Управління тракторами нашого виробництва максимально спрощено і одночасно максимально механізовано. Будь-який механізатор навіть без суттєвого професійного досвіду без проблем працюватиме на нашому «степовому коні. Всі органи керування машиною розташовані на своїх звичайних місцях і не потребують зайвих рухів, аби виконати якусь операцію. Саме в цьому головна перевага тракторів лінійки «РІЧ» — все просто та зручно. Простора кабіна має добрий оглядовий рівень і обладнана кондиціонером та утеплювачем.
До слова, на території заводу наші трактори-первістки довго не затрималися. Один «РІЧ 1404» відправився на землеробські випробування на лани солідного агро- підприємця Володимира Ганжі, що працює в Новотроїцькому районі, а другий почав працювати в Каховському районі в агрогос- подарстві Юрія Горстки. Впевнений, наші машини покажуть себе з найліпшого боку, бо вони найбільше відповідають українському менталітету та національній вдачі.
Звичайно, ми пов'язуємо великі надії із серійним виробництвом повної лінійки моделей тракторів марки «ПетроНик», бо йдеться й про зміцнення економіки підприємства, й створення нових робочих місць, й рішуче подолання наслідків недавньої світової економічно-фінансової кризи... Але випуск нових вітчизняних тракторів ми поки що пов'язуємо із їх насиченням ринку сільгоспмашин лише України. Про експорт «РЬГ в країни близького зарубіжжя поки що не йдеться, і, схоже, тут справа не стільки залежить від нас, скільки від українських політиків.
Заводу «ПетроНик» нема й трьох повних років, але в Україні його основна продукція вже добре відома. Сучасне підприємство в місті Таврійськ було створено переважно для виробництва одноковшових фронтальних автонавантажувачів, напівпричепів та грейдерів. Продукція торговельної марки “PetroNik” працює в гранітних та піщаних кар'єрах, на асфальтових та бетонних заводах, в морських та річкових портах, в шляховому будівництві та сільському господарстві...
Компанія має досвід поставок своєї техніки по всій території України, працює як з приватними, так і державними виробничими підрозділами.
Важливо зайвий раз підкреслити, що завод «ПетроНик» не тільки отримує комплектуючі від солідних китайських, німецьких та італійських фірм, але й настійно розвиває власне виробництво. Загальна площа підприємства складає 63 тисячі квадратних метрів, а виробничі площі включають в себе металооброблювальний, зварювальний, фарбувальний та складальний цехи, залізничну колію, випробувальний полігон для перевірки якості продукції. Саме високопродуктивне устаткування, сучасні технології, першокласна кваліфікація персоналу сприяють тому, що «ПетроНик» не стоїть на місці, не задовольняється досягнутим, а розширює номенклатуру своєї продукції, прагнучи якомога ефективніше використати наявний виробничий потенціал.
Слово — співзасновнику компанії «ПетроНик» Петру Олексійовичу ГРЕБЕНЮКУ:
- Я хочу особливо підкреслити, що наш намір, окрім фронтальних навантажувачів, напівпричепів та грейдерів, випускати ще й колісні просапні трактори активно підтримали голова Херсонської обласної державної адміністрації Микола Костяк і голова Каховської районної державної адміністрації Володимир Сторчак, який, до речі, в якості генерального директора від нуля і до ключа будував цей завод по виробництву будівельної та спеціальної техніки.
Як посвідчує особлива увага херсонських агровиробників до наших перших тракторів, потреба землеробів у якісних і відносно недорогих просапних колісних агрегатах досить велика. Отож найближчим часом разом із іноземними партнерами ми проведемо перемовини, аби зробити нашу «тракторну програму» більш потужною і корисною для України. Сподіваюсь, в наступному році «ПетроНик» зможе випустити щонайменше одну тисячу тракторів різних модифікацій потужністю від 110 до 280 кінських сил.
Зрозуміло, завод не припиняє виробництво фронтальних навантажувачів, напівпричепів та грейдерів, які добре себе зарекомендували практично в усіх регіонах України. Тобто ми маємо досить привабливу перспективу свого подальшого розвитку — дай тільки, Боже, щоб економіку нашої держави більше не трясли ніякі кризи. До речі, тільки початок реалізації нашої «тракторної програми» дозволив створити 60 нових робочих місць.
Крім тракторної програми, наша компанія розробила й чіткий план дій з виробництва опалювальних котлів, які працюють на твердому біологічному пальному. Нині в Таврійському регіоні накопичилося дуже багато відходів сільськогосподарського виробництва, що абсолютно не використовуються. Компанія «ПетроНик» розробила і впровадила спеціальний гранулятор* котрий перетворює ці відходи у гранули-носії дуже висококалорійного тепла. Тож, використовуючи шведську технологію, ми створили котли потужністю від 25 до 500 кіловат, що працюють на твердому біологічному пальному в автоматичному режимі використання мікропроцесорної техніки фірми «Сименс». В результаті отримуємо чималу економію класичних видів пального, бо останнім часом газ і вугілля суттєво і постійно дорожчають, а використання наших котлів, тобто виробництва ТОВ «Зерма-Україна», в сільській місцевості принесе значний економічний ефект. До слова, працюючи за активної підтримки Херсонської обласної державної адміністрації, ми підрахували: використовуючи наші котли, які функціонують на твердому біопальному, Херсонщина в наступному році заощадить 12 мільйонів гривень. Сьогодні вже на власні очі можна побачити роботу згаданих котлів виробництва ТОВ «Зерма-Україна», яке працює у тісному контакті з компанією «ПетроНик». У нашому виставковому залі в Каховці на вулиці Мелітопольській, 85 вся згадана опалювальна система змонтована від початкового до остаточного циклів втримання тепла; ми можемо продемонструвати роботу гранулятора, автомаїичної подачі пального і, власне, кінцевого результату.
Зрозуміло, і тракторна, і котлова наші програми дають додаткові нові робочі місця, і додаткові позитивні перспективи розвитку Таврійського регіону.
Головний інженер «ПетроНика» Улькер Енверович БУРНАШОВ (випускник Одеського політехнічного інституту) теж брав участь в будівництві заводу, де зараз працює.
-Для мене випуск тракторів — це нова тема, це знову цікаво, — зауважує він, — бо у виробництві навантажувачів, грейдерів та причепів ми практично все для себе відшліфували. А тепер інженерній службі треба ретельно вивчати сильні та слабкі місця наших тракторів, відстежувати їх особливості за умов звичайної землеробської роботи, спілкуватися з механізаторами, аби оперативно виправити всі конструкторські та інженерні недоробки. Словом, йдеться про черговий етап захоплюючої та важливої роботи, результати якої ми обговоримо разом із своїми іноземними партнерами і внесемо відповідні коригування в технологічні процеси виготовлення комплектуючих виробів.
Стосовно якості нашої продукції, то підприємство працює за сертифікованою системою міжнародних вимог та стандартів ISO 9001:2000, власна служба технічного контролю здійснює перевірку кожної одиниці техніки на відповідність технічним характеристикам, а також проводить випробування на спеціальному полігоні. Це я до того, що в Україні вистачає дрібних ділерів- посередників, які можуть завезти звідкись комплектуючі вироби і складати з них певні сільгоспмашини. Але треба знати, що ніхто з тих «фірмачів» не дає таких серйозних гарантій якості продукції, як це робить «ПетроНик». Своїм партнерам ми гарантуємо, що наша техніка без поламок працюватиме протягом трьох років, або 2 тисячі мото-годин.
Зазначу також, що на фронтальних навантажувачах ми встановлюємо спеціальні ваги, котрі за допомогою бортового комп'ютера дозволяють чітко визначити обсяг виконаного протягом зміни або певного періоду. На грейдерах для «Укрзалізниці монтуємо «Лазерне око», яке при плануванні грунту забезпечує точність до 1 міліметра на відстані в 600 метрів. А на тракторах торгової марки «РМ» ми зможемо встановити за побажаннями замовників будь-які точні і «розумні прилади.
Кілька слів про забезпечення гарантійного та післягарантійного обслуговування нашої техніки. Маємо в Україні мережу з ЗО сервісних центрів, які працюють 24 години на добу. Ви бачите ось ту коробку передач? їй два роки, вона вийшла з ладу на фронтальному навантажувачі іншої фірми, яка не має свого технічного обслуговування. Тому звернулися до нас, бо в Україні нині її зможемо капітально відремонтувати тільки ми.
Зрозуміло, на базі всіх наших згаданих сервісних центрів обслуговуватимуться й трактори марки «РМ». Вимога поставлена така: поламка будь-якої складності на нашому тракторі повинна бути ліквідована протягом 12 годин. Для цього «ПетроНик» вже створив пересувний центр технічного обслуговування степових просапних машин, що являє собою спеціальну «Газель», озброєну всіма необхідними інструментами та запасними частинами.
- Я пишаюсь тим, що в свій час в якості генерального директора споруджував завод «ПетроНик», — сказав голова Каховської райдержадміністрації Володимир Петрович СТОРЧАК:
- Ми його побудували у рекордно стислий строк — буквально протягом півроку, причому ентузіазм на будові панував не менший, ніж на спорудженні Каховської зрошувальної системи — найкрупнішої зрошуваної ниви Європи. І ось тепер на цій легендарній землі почали випускати власні, вітчизняні колісні просапні (головне — недорогі) трактори, які нині так потрібні українським землекористувачам. Петро Олексійович Гребёнюк свого слова дотримав, і до 66-ої річниці Великої Перемоги два новенькі симпатичні степові агрегати побачили вперше світ. А я тепер як голова райдержадміністрації і голова районної організації Партії регіонів ставлю перед моїм однопартійцем П.Гребенюком нове завдання: створити на базі компанії «ПетроНик» першу в нашому районі та області машинно-тракторну станцію, яка б обслуговувала тракторами та комбайнами фермерів, середніх агропідприємців та одноосібників Каховщини, в чому нині відчуваємо велику потребу.
Думаю, успішна робота подібної МТС дозволила б докорінно поліпшити підготовку механізаторських кадрів не тільки в нашому районі. Всі знають: сільгосптехніка, яку вивчають у професійних ліцеях та агротехнічних коледжах наші хлопці, вже давно безнадійно застаріла. Тож якщо ми зараз не можемо для згаданих аграрних навчальних закладів придбати новітні сільгоспмашини, то давайте хоча б нинішніх студентів- землеробів та ліцеїстів направляти на виробничу практику на заводи та МТС, подібні технічному оснащенню компанії «ПетроНик». Так, у здійсненні своєї «тракторної програми» трудовий колектив Петра Гребенюка та Івана Левицького зробив тільки перші кроки, але оті трактори-первістки, сподіваюсь, разом із таврійським грунтом зроблять й глибоку оранку в нашій свідомості, примусять переглянути наше ставлення до професійного становлення селянської молоді і до господарювання на рідній землі.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |