На безкінечні перешкоди у відкритті кафе на Набережній скаржиться каховський підприємець Віктор Катериненко. «Поки від цього бізнесуя маю лише збитки: сплачую орендну плату, а вже рік не можу розпочати роботу. Місцева санепідемстанція не дає для цього свого погодження та пояснень. І я роздумую: може, краще сплачувати штрафи, ніж мовчки чекати і нести збитки?» — говорить він.
Проблеми підприємців у Каховці неодноразово обговорювалися на інформаційних зустрічах з керівництвом міста та сесіях міськради. Розібратися, щожста- вить бізнесу палиці в колеса, нещодавно вирішили і члени виконкому місцевої міськради (детальніше —у статті «Бизнес не в почёте», «НД» № 17/2011).
— Останні 5 років одним із найгостріших для міста є питання непривабливості нашої Набережної. Адже на цій вулиці немає місць, де можна відпочити, випити кави, — коментує начальник відділу економіки та розвитку міста міськради Наталя Кара- севич. — Коли ж ми самостійно знайшли процедуру, як цьому посприяти, виявилося, що багато яких проблем не здатні зрушити з місця. І ніхто нам не може допомогти. Скільки б не говорив і голова облдержадміністрації Микола Костяк, що «у нас все — для малого бізнесу», насправді ж — навпаки.
ЩеторікуКаховцібули проведені конкурси на здобуття права оренди на кілька ділянок на Набережній для відкриття «малих архітектурних форм» — літніх кафе. Але коли останні були встановлені, деякі депутати міськради запропонували їх... прибрати.
—Втім, не думаю, що в Каховці ситуація Для малого бізнесу несприятлива, — вважає голова місцевої ради підприємців Валерій Салтиков. — У нас дуже мало прикладів, коли каховчани кидали свій бізнес у рідному місті і відкривали його, наприклад, у Новій Каховці. Так, де в чому це місто виграє — створювати якісь енергоємні підприємства краще у Новій Каховці. Але для малого підприємництва у нас робиться чимало. І вважаю, що для розвитку зони відпочинку краще залучати саме місцевих інвесторів.
Зі слів Валерія Салтикова, у проблемі підприємця Катериненка багато в чому винен він сам. «Здається, він не знав, що саме треба робити для відкриття свого кафе і отримання дозволів. Але ж у Каховці досить давно і успішно працює «єдине вікно», яке допомагає в оформленні всіх документів. Натомість підприємці чомусь намагаються шукати якісь «зв'язки» у виконкомі, замість звертатися до відповідального за це спеціаліста», — додав він.
— Де тільки можна, ми розмістили інформацію щодо всього алгоритму проходження дозвільних процедур, — підкреслила керуюча справами виконкому міськради Ірина Глухова. — Але, на жаль, підприємці дуже часто не звертають на неї уваги.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |