На Голопристанщині налічується 15 800 пенсіонерів. Головна особливість району: на 100 працюючих —188 пенсіонерів. І щороку це співвідношення зростає. Між тим, середній показник по Україні — 82 пенсіонери на 100 працюючих. Ось чому в районі з нетерпінням чекають на пенсійну реформу, яку готує уряд: надто багато проблем накопичилося.
З 32 тисяч працездатного населення у нас офіційно трудяться лише 8 тисяч, — повідомив начальник районного управління Пенсійного фонду Петро Шевцов (на фото). — А де ж решта працівників? У тіні. І можна лише вітати наміри уряду зруйнувати усталені схеми ухилення від оподаткування та сплати внесків до Пенсійного фонду. Я знаю чимало підприємців, які, маючи супермаркети, самі працювали на єдиному податку та ще й десяток продавців понабирали,-оформлених приватними підприємцями. І ніхто не сплачував податки! Такі «бізнесмени-спрощенці» сплачували лише від 20 до 170 гривень за патент і спокійно жили без усіляких там внесків до Пенсійного„фонду. Відтепер цю лазівку прикрито. Прийнято закон, за яким кожний приватний підприємець, котрий працює за спрощеною системою оподаткування, зобов'язаний платити єдиний соціальний внесок, хоча б у мінімальному розмірі (з квітня — 333 грн.).
Щоб не бути голослівним, Петро Васильович оприлюднив на зібранні голів сільських і селищних рад масштаби районної «тіні»:
За офіційними даними минулого року фонд оплати праці району становив 131 млн. грн. Саме з цієї суми стягуються податки, в тому числі й до Пенсійного фонду. Щорічно сам Пенсійний фонд виплачує 172 млн. гривень пенсіонерам. Якщо скласти ці суми, то виходить, що кожен житель району повинен одержувати 410 гривень. Чи можливо прожити на такі гроші? Ні. Значить, ці загальнорайонні «доходи» неточні. Значить, у населення є додаткові надходження. А якщо відмінусувати пенсіонерів, то кожна працююча особа з 32 тисяч працездатних одержує в середньому 228 грн. на місяць. Мізер! Але при цьому щороку наш МРЕВ реєструє понад 100 одиниць автотранспорту. Гроші на їх придбання десь же беруться?! За моїми приблизними підрахунками, фонд оплати праці району разом з виплатами Пенсійного фонду становить 831 млн. грн. Практично майже мільярд гривень готівкою! Якби з усіх цих грошей були сплачені податки, скільки б проблем ми вирішили! І бюджетних, і пенсійних! І тоді б не виникла проблема дітей війни, яким за законом мають доплачувати 30% до пенсії.
А поки що картина складається безрадісна. Середній розмір пенсії по району — 941 грн. Діти війни (а таких на Голопристанщині понад 6 тисяч) пишуть обурені листи і судяться з Пенсійним фондом, відстоюючи свої права на додатнові виплати.
Досить широкою залишається й амплітуда коливання між фактичними розмірами мінімальних пенсій, призначених за законом України про пенсійне забезпечення, та максимальних відповідно до інших законодавчих актів. Тобто з одного суспільного «казана» один черпає чайною ложкою, а інший — великим черпаком.
— Солідарна система, що діє зараз, не зможе довго існувати, — переконаний Петро Шевцов. — Її необхідно реформувати, враховуючи реалії життя: Самі пенсіонери, особливо-в селах, — за реформу. Ну ось дивіться, люди відпрацювали багато років і пішли на пенсію в 1970— 1980-ті роки. Які тоді були заробітки на селі? Дуже маленькі. І коефіцієнт при нарахуванні пенсії застосовується дуже маленький. Нормальні коефіцієнти з'явилися лише з 1990 року. Ті, хто пішов на пенсію до цього, виявилися у програшу. їхня середня пенсія по нашому району не перевищує 500 грн. Цим людям держава доплачує до мінімальної пенсії (сьогодні 764 грн.). Людина, маючи стаж 35—40 років, відпрацювавши у колгоспі трактористом чи дояркою, одержує 764 грн. Тільки у деяких набігає 800 грн. І це вже максимум. А іншій людині, котра протягом життя відпрацювала лише п'ять років, держава призначає соціальну пенсію — сьогодні це 350 грн. І та ж сама держава доплачує цій людині, щоб вона також одержувала мінімальну пенсію. Ось і виходить, що дармоїд і трудяга одержують однакові пенсії.
На думку Петра Васильовича, реформа має усунути цю несправедливість. Пенсія має бути зароблена..Соціальна пенсія повинна бути меншою за мінімальну: скільки заробив — твої. Доплачувати ніхто не буде.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |