Кооперативну багатоповерхівку, яку так і не добудувало управління капітального будівництва (УКБ) Херсонської облдержадміністрації, запропонували віддати у власність ЖБК «Каховський-5».
«Якщо кооператив затягне з цим питанням, будинок може «зависнути у повітрі», і його отримає хтось інший — для розбирання. Зволікати не треба, адже не сьогодні-завтра УКБ облдержадміністрації може припинити свою роботу: такі розмови про це вже ведуться», — попереджає головний архітектор Каховки Володимир Долгих.
Цей 70-квартирний будинок, мабуть, найбагатостраж- дальніший у Каховці. Члени кооперативу вклали мільйони гривень, але не можуть дочекатися своїх квартир вже 20 (!) років. Остаточно будівництво було призупинене у 1999-му, після чого почалося стихійне розбирання конструкцій. Не один рік ЖБК «Каховський-5» добивався від УКБ ОДА відшкодування суми пайових внесків. Ще у 2003 році рішення щодо виплати частини витрату 2,227 млн. грн. Одеського апеляційного адміністративного суду вступило в законну дію.
— Тривалий час обласній владі було начхати на це рішення, і ми були змушені звернутися до Європейського суду з прав людини, який задовольнив наш позов на початку 2009 року. Гроші, без пені і понесених моральних збитків, нам виплатили лише торік, і ми їх роздали нашим членам, — розповів голова ЖБК Олександр Мироненко.
За його словами, кооператив не проти взяти будинок у власність — до того ж, так буде легше оформити пільговий державний кредит на його добудову. Але водночас просить, щоб УКБ визнав усі витрати, які понесли члени кооперативу на будівництво—4,796 млн. грн., що, за словами Мироненка, підтверджується усіма документами. «Я вважаю, цей будинок ще можна добудувати, — зазначив Володимир Долгих. — Навряд чи він є аварійним, хіба що за винятком однієї секції. Однак остаточні висновки про це може винести тільки експертиза».
Не менш серйозною проблемою у Каховці залишається напіврозібраний 101-квар- тирний житловий будинок по вул. П. Морозова. За словами головного архітектора міста, ще у 1994-му він був внесений до переліку незавершених будов. Згодом, через стихійний розбір конструкцій будинку, була укладена угода підряду на розбирання з КП «Райагробуд» і ВАТ «ВБК ПМК-155».
— Проте терміни розбирання підрядником не дотримувалися. Уже десять років ми маємо з цим лише проблеми, — додає Володимир Долгих. — Повторно виконком Каховської міськради зобов'язував прискорити розбирання і засипку котлованів два роки тому. Роботи досі не ведуться. Тож ми направили лист до міжрайонної прокуратури з проханням в рамках діючого законодавства йЖити відповідних заходів прокурорського впливу.
Однак на останньому засіданні виконкому міськради міський голова Олександр Карасевич дав розпорядження притягнути керівництво ВАТ «ВБК ПМК-155» і ВАТ «РТП» до адміністративної відповідальності. «Якщо треба — давайте будемо їх штрафувати стільки, скільки можливо. Може, тоді вони все нарешті приберуть», — підкреслив він.
Затягнулося у Каховці й будівництво 35-квартир- ного житлового будинку по вул. П. Морозова, 16, та25-квар- тирного по вул. П. Морозова, 1а. Але за уточненими графіками виконання робіт, введення цих об'єктів в експлуатацію перенесено на 2012 рік.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |