ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Будинки-привиди знайдуть власників?
19.05.2011 / Газета: Новий день / № 21 / Тираж: 36600

Кооперативну багатоповерхівку, яку так і не добудувало управління капітального будівництва (УКБ) Херсонської облдержадміністрації, запропонували віддати у власність ЖБК «Каховський-5».

«Якщо кооператив затягне з цим питанням, будинок може «зависнути у повітрі», і його от­римає хтось інший — для роз­бирання. Зволікати не треба, адже не сьогодні-завтра УКБ облдержадміністрації може припинити свою роботу: такі розмови про це вже ведуться», — попереджає головний архі­тектор Каховки Володимир Долгих.

Цей 70-квартирний буди­нок, мабуть, найбагатостраж- дальніший у Каховці. Члени ко­оперативу вклали мільйони гривень, але не можуть доче­катися своїх квартир вже 20 (!) років. Остаточно будівництво було призупинене у 1999-му, після чого почалося стихійне розбирання конструкцій. Не один рік ЖБК «Каховський-5» добивався від УКБ ОДА від­шкодування суми пайових внесків. Ще у 2003 році рішен­ня щодо виплати частини ви­трату 2,227 млн. грн. Одесько­го апеляційного адміністра­тивного суду вступило в закон­ну дію.

— Тривалий час обласній владі було начхати на це рішен­ня, і ми були змушені звернутися до Європейського суду з прав людини, який задоволь­нив наш позов на початку 2009 року. Гроші, без пені і по­несених моральних збитків, нам виплатили лише торік, і ми їх роздали нашим членам, — розповів голова ЖБК Олек­сандр Мироненко.

За його словами, кооператив не проти взяти будинок у власність — до того ж, так буде легше оформити пільговий дер­жавний кредит на його добудо­ву. Але водночас просить, щоб УКБ визнав усі витрати, які по­несли члени кооперативу на бу­дівництво—4,796 млн. грн., що, за словами Мироненка, під­тверджується усіма документа­ми. «Я вважаю, цей будинок ще можна добудувати, — зазначив Володимир Долгих. — Навряд чи він є аварійним, хіба що за ви­нятком однієї секції. Однак оста­точні висновки про це може ви­нести тільки експертиза».

Не менш серйозною про­блемою у Каховці залишається напіврозібраний 101-квар- тирний житловий будинок по вул. П. Морозова. За словами головного архітектора міста, ще у 1994-му він був внесений до переліку незавершених бу­дов. Згодом, через стихійний розбір конструкцій будинку, була укладена угода підряду на розбирання з КП «Райагробуд» і ВАТ «ВБК ПМК-155».

— Проте терміни розбирання підрядником не дотримувалися. Уже десять років ми маємо з цим лише проблеми, — додає Воло­димир Долгих. — Повторно ви­конком Каховської міськради зо­бов'язував прискорити розби­рання і засипку котлованів два роки тому. Роботи досі не ведуть­ся. Тож ми направили лист до міжрайонної прокуратури з про­ханням в рамках діючого законо­давства йЖити відповідних за­ходів прокурорського впливу.

Однак на останньому за­сіданні виконкому міськради міський голова Олександр Карасевич дав розпоряд­ження притягнути керівницт­во ВАТ «ВБК ПМК-155» і ВАТ «РТП» до адміністративної відповідальності. «Якщо тре­ба — давайте будемо їх штрафувати стільки, скільки можливо. Може, тоді вони все нарешті приберуть», — підкреслив він.

Затягнулося у Каховці й будівництво 35-квартир- ного житлового будинку по вул. П. Морозова, 16, та25-квар- тирного по вул. П. Морозова, 1а. Але за уточненими графіка­ми виконання робіт, введення цих об'єктів в експлуатацію пе­ренесено на 2012 рік.

Автор: Олег БАТУРІН


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту