ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Міліція — не каральний орган»
19.05.2011 / Газета: Новий день / № 21 / Тираж: 36600

Днями у Нижніх Сірогозах відбувся кущовий форум з пи­тань діяльності органів внутрішніх справ області, у якому взяли участь міліціонери, прокурори, судді, голови райдержадміністрацій, представники громадських організацій та журналісти з Верхньорогачицького, Нижньосірогозького, Великолепетиського, Іванівського та Горностаївського районів.

— Дехто з моїх колег й сьо­годні вважає, що міліція — це каральний орган, — відкрива­ючи форум, сказав начальник УМВС України в області генерал-майор міліції Валерій Літвін. — Ми повинні не карати людей, а обслуговувати їх, не створювати додаткові клопоти, а навпаки — вирішувати проблеми громадян. Перевіривши особливості роботи п'яти ва­ших райвідділів міліції, зро­зумів, що ви, на жаль, недопра­цьовуєте: зафіксовані непо­одинокі порушення прав гро­мадян, місця для утримування тимчасово обмежених у сво­боді людей залишають бажати кращого, не в усіх районах відчуваю нормальну співпрацю міліції з органами місцевого самоврядування.

Виступаючи в селищному будинку культури перед прак­тично всім особовим складом міліції з цих п'яти районів, Ва­лерій Літвін повідомив, що ме­тою зустрічі вбачає особисте знайомство з дільничними інспекторами та патрульними, під час якого, зокрема, хоче повідомити про вимоги до ро­боти міліції, які сьогодні по­ставлені Президентом Украї­ни, Міністром внутрішніх справ, Генеральним прокуро­ром, головами облдержадмі­ністрації та облради.

— Напередодні цього фору­му я відправив розвідки у ваші райони, — зізнався Валерій Ва- лерійович. — Як результат, ста­ло відомо, щ

Валерій Літвін також нага­дав своїм підлеглим, що саме з податкових відрахувань про­стих людей міліціонери отри­мують заробітну плату, тому нормальні, гуманні стосунки, на його думку, повинні стати пріоритетними у роботі право­захисників з громадянами.

Присутній на форумі пер­ший заступник прокурора об­ласті Андрій Кузьменко під час свого виступу повідомив міліціонерам, які вимоги до їхньої роботи визначає Рада Європи, зокрема у питаннях дотримання Конвенції про за­хист прав людини і основопо­ложних свобод.

— Напередодні форуму ми також перевірили, як працю­ють правозахисники у Верхньорогачицькому, Горностаївському та Великолепетиському районах — повідомив Андрій Кузьменко. — У проку­ратури виникли питання на­самперед щодо незадовільно­го стану ізоляторів тимчасово­го тримання та камер адмініст­ративного затримання. Місця для утримання громадян, тим­часово обмежених свободою до рішення суду, повинні відпо­відати людським нормам.

Після офіційної частини ро­бота форуму продовжилася на центральній площі селища, де в урочистій обстановці від імені керівництва УМВС Валерій Літвін одному з кращих дільничних інспекторів Горно­стаївського райвідділу міліції вручив ключі від нового служ­бового автомобіля ВАЗ-2107, а директору Нижньосірогозької загальноосвітньої школи пода­рував комп'ютер.

Після цього співробітни­ки спецпідрозділу міліції «Беркут» продемонстрували учасникам форуму та місце­вим жителям досконало відпрацьовані прийоми руко­пашного бою з застосуван­ням зброї, власні дії у випад­ках масових заворушень. А місцеві школярі мали уні­кальну можливість приміряти бронежилети і каски, потри­мати в руках справжню бо­йову зброю і сфотографува­тися з нею.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту