ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
«Молодь намагається бути самостійною»
19.05.2011 / Газета: Новий день / № 21 / Тираж: 36600

На минулій сесії обласної ради депутати прийняли програму «Молодь Херсонщини» на 2011—2015 роки з загальним бюджетом в два мільйони дев'яносто одну тисячу гривень. Наскільки необхідна понад 300 тися­чам молодих людей області ця програма, наш корес­пондент поцікавився у начальника управління у спра­вах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олега КРАВЦЯ.

Сьогодні ця програма, без пе­ребільшення, є соціальним замовлен­ням самої молоді, тобто людей від 14 до 35 років. Вважаю, що передбачені в ній заходи вкрай необхідні. Молодь намагається бути самостійною, оскіль­ки більшість із затверджених напрямів роботи запропонувала сама.

—Тобто самі ж молоді люди по­стали авторами цієї програми?

Практично так. Прийнята про­грама дійсно розроблювалася за ак­тивної участі молодіжної ради при облдержадміністрації, до складу якої входять 47 лідерів громадських організацій Херсонщини. Не скажу, що всі вони надто активні люди, але більшість дійсно розуміється на проб­лемах молоді. Спеціалісти ж нашого управління, я особисто просто упо­рядкували програму так, як цього ви­магає загальнодержавна програма «Молодь України». Словом, скоригували, але з урахуванням особливос­тей саме херсонських старшоклас­ників, студентів, молодих робітників та держслужбовців. Після того, як програма була опрацьована спеціа­лістами, її активно обговорили на двох спеціальних форумах, за участі представників молодіжних органі­зацій усіх районів та міст області. Вра­хувавши зауваження та побажання мешканців сільської місцевості, на­працьоване гуртом у вигляді повно­цінної обласної програми віддали на суд депутатів облради.

На кого в першу чергу спрямо­вана програма «Молодь Херсон­щини»?

Намагалися зробити її макси­мально універсальною. Дійсно, в об­ласті проживає частина досить актив­ної та свідомої молоді, але є і так звані пасивні, можна сказати, неорганізо­вані люди. Також не варто забувати про неформальну молодь, чи, напри­клад, представників суто студент­ського чи шкільного середовища. Об­ласна програма повинна зацікавити всіх. Сподіваюсь, що саме так і буде.

Чого, на Вашу думку, сьо­годні не вистачає молодим людям області?

— Нормально оплачуваних робо­чих місць. Основна увага в програмі спрямована на зайнятість молоді: перше робоче місце, розвиток моло­діжного підприємництва, пропаганду так званої вторинної зайнятості — у канікулярний та міжнавчальний пе­ріод:

Також увага приділяється й питанням здорового способу життя та пат­ріотичного виховання. Чесно зізна­юсь, для мене виявилося несподіва­ним те, що старшокласники, студен­ти, молоді робітники усвідомлюють необхідність власного патріотичного виховання. Вважав, що важливість цього можуть оцінити люди у більш зрілому віці.

Ще одним ключовим напрямом є залучення херсонців до європейських та світових цінностей. Насамперед йдеться про демократію, політичну культуру, визначення національної свідомості, освіту та пропаганду волонтерства.

У рамках програми «Молодь Херсонщини» будуть проведені чис­ленні семінари, круглі столи, зустрічі з іноземними делегаціями для обміну досвідом, учасниками яких стануть активісти з молодіжного середовища.

Не менш серйозно поставилися автори програми і до організації кон­курсів бізнес-проектів та спеціальних молодіжних міні-програм. Наприклад, бізнес-проекти можуть вивести моло­дих людей на початок власної справи у житті. Минулого року переміг про­ект з організації створення спеціаль­ного скейт-парку. Словом, в ігровій формі молодь залучається до напи­сання серйозних бізнес-планів. Пере­можець отримує призи, визнання і путівку на всеукраїнський етап цього конкурсу. Ми не фінансуємо реаліза­цію проектів, адже це може коштува­ти кількасот тисяч гривень. Не­обхідність цього конкурсу зовсім в іншому: показати, що сьогодні мо­лодь здатна написати серйозний бізнес-план, оприлюднити його через пресу, знайти спонсорів та само­стійно реалізувати задумане, ставши молодим підприємцем.

Майже третина річного бюджету програми «Молодь Херсонщини» буде спрямована на конкурс інших молодіжних проектів. Люди звертаються до нашого управління и гово­рять, що необхідно оперативно про­вести якийсь захід, наприклад, семі­нар, круглий стіл, цікаву акцію тощо, а в програмі на п'ять років цього не передбачено. Конкретно визначають, скільки такий захід коштуватиме і яка його реальна необхідність. Пишуть проекти і презентують їх представни­кам молодіжної ради при облдержад­міністрації. Словом, лідери одних мо­лодіжних організацій пишуть власні проекти, а інших — вирішують, на­скільки вони потрібні й цікаві. Управ­ління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА виступає, так би мовити, в ролі рефері.

Спрогнозуйте, чи все запла­новане вдасться реалізувати?

Наше управління перед сучас­ною молоддю поставило чіткі вимоги: ми наділяємо вас чималими повнова­женнями (долучаємо до розробки об­ласної програми, радимося щодо не­обхідності конкретних заходів, дозво­ляємо реалізовувати власні проекти за бюджетні кошти тощо), але разом з тим вимагаємо розуміння ступеня відповідальності. Словом, якщо взя­лися щось робити — робіть. І херсон­ська молодь до цього готова. Пере­конаний, що всі заходи в рамках про­грами «Молодь Херсонщини» обо­в'язково вдасться повноцінно реалі­зувати.

Дякую за розмову.

Автор: Вадим ЛУБЧАК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту