На минулій сесії обласної ради депутати прийняли програму «Молодь Херсонщини» на 2011—2015 роки з загальним бюджетом в два мільйони дев'яносто одну тисячу гривень. Наскільки необхідна понад 300 тисячам молодих людей області ця програма, наш кореспондент поцікавився у начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації Олега КРАВЦЯ.
Сьогодні ця програма, без перебільшення, є соціальним замовленням самої молоді, тобто людей від 14 до 35 років. Вважаю, що передбачені в ній заходи вкрай необхідні. Молодь намагається бути самостійною, оскільки більшість із затверджених напрямів роботи запропонувала сама.
—Тобто самі ж молоді люди постали авторами цієї програми?
Практично так. Прийнята програма дійсно розроблювалася за активної участі молодіжної ради при облдержадміністрації, до складу якої входять 47 лідерів громадських організацій Херсонщини. Не скажу, що всі вони надто активні люди, але більшість дійсно розуміється на проблемах молоді. Спеціалісти ж нашого управління, я особисто просто упорядкували програму так, як цього вимагає загальнодержавна програма «Молодь України». Словом, скоригували, але з урахуванням особливостей саме херсонських старшокласників, студентів, молодих робітників та держслужбовців. Після того, як програма була опрацьована спеціалістами, її активно обговорили на двох спеціальних форумах, за участі представників молодіжних організацій усіх районів та міст області. Врахувавши зауваження та побажання мешканців сільської місцевості, напрацьоване гуртом у вигляді повноцінної обласної програми віддали на суд депутатів облради.
На кого в першу чергу спрямована програма «Молодь Херсонщини»?
Намагалися зробити її максимально універсальною. Дійсно, в області проживає частина досить активної та свідомої молоді, але є і так звані пасивні, можна сказати, неорганізовані люди. Також не варто забувати про неформальну молодь, чи, наприклад, представників суто студентського чи шкільного середовища. Обласна програма повинна зацікавити всіх. Сподіваюсь, що саме так і буде.
Чого, на Вашу думку, сьогодні не вистачає молодим людям області?
— Нормально оплачуваних робочих місць. Основна увага в програмі спрямована на зайнятість молоді: перше робоче місце, розвиток молодіжного підприємництва, пропаганду так званої вторинної зайнятості — у канікулярний та міжнавчальний період:
Також увага приділяється й питанням здорового способу життя та патріотичного виховання. Чесно зізнаюсь, для мене виявилося несподіваним те, що старшокласники, студенти, молоді робітники усвідомлюють необхідність власного патріотичного виховання. Вважав, що важливість цього можуть оцінити люди у більш зрілому віці.
Ще одним ключовим напрямом є залучення херсонців до європейських та світових цінностей. Насамперед йдеться про демократію, політичну культуру, визначення національної свідомості, освіту та пропаганду волонтерства.
У рамках програми «Молодь Херсонщини» будуть проведені численні семінари, круглі столи, зустрічі з іноземними делегаціями для обміну досвідом, учасниками яких стануть активісти з молодіжного середовища.
Не менш серйозно поставилися автори програми і до організації конкурсів бізнес-проектів та спеціальних молодіжних міні-програм. Наприклад, бізнес-проекти можуть вивести молодих людей на початок власної справи у житті. Минулого року переміг проект з організації створення спеціального скейт-парку. Словом, в ігровій формі молодь залучається до написання серйозних бізнес-планів. Переможець отримує призи, визнання і путівку на всеукраїнський етап цього конкурсу. Ми не фінансуємо реалізацію проектів, адже це може коштувати кількасот тисяч гривень. Необхідність цього конкурсу зовсім в іншому: показати, що сьогодні молодь здатна написати серйозний бізнес-план, оприлюднити його через пресу, знайти спонсорів та самостійно реалізувати задумане, ставши молодим підприємцем.
Майже третина річного бюджету програми «Молодь Херсонщини» буде спрямована на конкурс інших молодіжних проектів. Люди звертаються до нашого управління и говорять, що необхідно оперативно провести якийсь захід, наприклад, семінар, круглий стіл, цікаву акцію тощо, а в програмі на п'ять років цього не передбачено. Конкретно визначають, скільки такий захід коштуватиме і яка його реальна необхідність. Пишуть проекти і презентують їх представникам молодіжної ради при облдержадміністрації. Словом, лідери одних молодіжних організацій пишуть власні проекти, а інших — вирішують, наскільки вони потрібні й цікаві. Управління у справах сім'ї, молоді та спорту ОДА виступає, так би мовити, в ролі рефері.
Спрогнозуйте, чи все заплановане вдасться реалізувати?
Наше управління перед сучасною молоддю поставило чіткі вимоги: ми наділяємо вас чималими повноваженнями (долучаємо до розробки обласної програми, радимося щодо необхідності конкретних заходів, дозволяємо реалізовувати власні проекти за бюджетні кошти тощо), але разом з тим вимагаємо розуміння ступеня відповідальності. Словом, якщо взялися щось робити — робіть. І херсонська молодь до цього готова. Переконаний, що всі заходи в рамках програми «Молодь Херсонщини» обов'язково вдасться повноцінно реалізувати.
Дякую за розмову.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |