Чому вистачає недоліків у роботі Каховської центральної районної лікарні?
Не задоволений першими результатами реформи сільської медицини голова Мало- каховської сільради Володимир Ільницький. «За офіційними даними, видатки на лікарські установи в районі виросли в цьому році на 12%. Водночас Малокаховка замість передбачених у кошторисі 4,5 тис. грн. на медикаменти у І кварталі отримала лише 369 грн., або 8,2%! Жодної копійки не надійшло на паливо для виїзду лікарів, на роботу стоматолога. Куди ж пішли гроші? І навіщо нам така реформа?» — запитав він під час колегії Каховської держадміністрації.
За словами заступника головного лікаря Каховської ЦРЛ Олександра Антоненка, передача сільських дільничних лікарень, амбулаторій і ФАПІв у спільну власність територіальних громад Каховського району пройшла б із меншими проблемами, якби належним чином до неї поставилися самі сільські голови. «Навіщо говорити про бензин, якщо Малокаховка передала нам на баланс автомобіль тільки 25 березня? Як ми могли виділяти кошти з районного бюджету на чужий транспорт? Також і будівлю своєї лікарської установи Малокаховка передала пізніше за інших — через це зривалися оплати рахунків за електроенергію, газ», — констатував він.
Утім, чимало інших зауважень на адресу ЦРЛ пролунало під час підготовки до останньої сесії Каховської райради. Зокрема, було відзначено, що протягом 2010 року зросла смертність малюків, значно знизився показник своєчасності дитячої вакцинації, зросла кількість захворювань на туберкульоз, не поліпшується ситуація зі станом онкозахворювань. Знизилася хірургічна активність по ЦРЛ, на 10% у минулому році зменшилася кількість прооперованих хворих. При цьому післяопераційна летальність зараз вдвічі більша від обласного показника, а при гострій патології, вона перевищує показник по області в 2,4 раза! Незадовільним є стан роботи медичного ліжко- місця. Вакантність посад лікарів по ЦРЛ становить понад 33%, а по сільських дільничних лікарнях та амбулаторіях — понад 61 %.
Щоправда, були озвучені й позитивні моменти. Так, у 2010-му лікарнею придбано медичного та іншого обладнання на 755,7 тис. гривень. Була відкрита філія відділення гемодіалізу Херсонського обласного госпіталю інвалідів війни. Вирішено питання забезпечення офтальмологічного відділення сучасним обладнанням, на якому вже успішно проводяться операції. Проведено капітальний ремонт даху поліклініки, поточний ремонт будівлі денного стаціонару, реконструкція будівлі клінічно-діагностичної лабораторії, розроблена проектно-капітальний ремонт будівлі дитячої поліклініки.
— Існуючих проблем ми не приховуємо, — говорить Олександр Антоненко. — Так, у І кварталі 2011 року з ЦРЛ звільнилося три лікарі. Вакантними залишаються 35 лікарських ставок. Чотири спеціалісти проходять навчання в інтернатурі. Замість трьох фтизіатріє у нас працює лише один. Серед головних причин цих недоліків — небажання випускників медвузів працювати в невеликому місті на маленьку зарплату і відсутність житла та реальних перспектив на кошторисна документація на його отримання.
ДО РЕЧІ
Лікарні стануть амбулаторіями
Дві дільничні лікарні Каховського району — у Чорнянці та Червоному Перекопі — планується реорганізувати у медичні амбулаторії. «Зараз там виділяються чималі кошти на утримання ліжок, але ніхто з хворих не залишається в цих лікарнях на ніч. Тож після і реорганізації там працюватимуть денні стаціонари. Фактично для пацієнтів цих установ нічого не зміниться, — говорит^ голова Каховської райради Микола Крупін. — Раніше така реорганізація пройшла у Тавричанці. Проект рішення ще по двох дільничних лікарнях хотіли винести на останню сесію райради, але відклали, оскільки з даного питання ще немає рішень відповідних сільських рад».
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |