ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Відповідальність влади та активність громади
19.05.2011 / Газета: Херсонський вісник / № 20 / Тираж: 10000

Районні у місті ради у се­редніх і малих містах цікаві тим, що кожна з них має притаманні лише їй особли­вості. І не лише з питань щодо виконання делегова­них міською радою повно­важень районній раді, айв організації місцевого само­врядування, налагодження стосунків Аіж громадою і владою завдяки інформованості, відкритості у своїй діяльності.

У копіткій буденній діяльності районної ради є прагнення зро­бити свої дії найбільш прозори­ми, відкритими і зрозумілими, які створювали б передумови для більш якісного розвитку органів самоорганізації населен­ня, з метою застосування на практиці норм демократичного управління на рівні місцевих громад, про що свідчить внесен­ня змін до Закону України «Про інформацію», якими передбаче­но, що органи місцевого само­врядування, здійснюючи уп­равлінські функції, згідно з чин­ним законодавством, та на ви­конання делегованих повнова­жень, відкриті і доступні для громадськості та ЗМІ.

Одним із певних набутків двох скликань районної у місті ради є те, що самоорганізація насе­ленні набуває масового харак­теру. Сьогодні в районі створе­но і працюють 136 ОСББ, 19 будинкових комітетів, які стали надійними помічниками район­ної ради. А це означає, що до­вір'я до районної ради зростає, люди довіряють їй. Саме завдя­ки інформованості населення посадовими особами виконав­чих органів ради, головами квартальних комітетів та ОСББ на телебаченні, у місцевих газетах, «круглих столах», під час обміну досвідом роботи, масо­во створювалися органи само­організації населення, що все­бічно заохочувалося і підтриму­валося виконавчими органами міської ради, особисто міським головою.

Складовими співпраці з гро­мадою, у першу чергу, є взає­модія районних у місті рад з міською радою, що є невід'ємною частиною реалізації прав громади, наданих Законом «Про місцеве самоврядування в Україні». Ми намагаємося вибу­довувати механізм такої взає­модії. Можна привести достат­ньо конкретних прикладів, але ми надаємо перевагу механізму інформованості громади.

На щомісячних нарадах у ви­конкомі районної ради для різних категорій запрошених надається інформація щодо діяльності виконавчих органів і районної, і міської рад, а також запрошуються представники комунальних служб міста для інформування щодо питань жит­тєдіяльності району і міста. Щорічно органи самоорганізації населення на звітно-виборних зборах за участі посадових осіб звітують про свою діяльність, що дає можливість сконцентру­вати увагу районної і міської рад на ключових проблемах меш­канців відповідної території, урізноманітнювати форми спілкування з населенням. Діа­лог з різними верствами насе­лення сприяє зростанню довір'я мешканців, а, в цілому, ство­рюється атмосфера, сприятли­ва для результативної співпраці влади і громади.

Автор: ГОЛОВА СУВОРОВСЬКОІ РАЙОННОЇ У М. ХЕРСОНІ РАДИ М. Ф.ДУРНИЦЬКИЙ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту