Перед початком методичної наради «День голови» всі її учасники стали свідками приємної події, яку озвучили очільники районної влади. Голова райради Г.В. Попов і голова райдержадміністрації О.О. Морев вручили 5 сільським головам сертифікати для їхніх громадських організацій в тому, що вони успішно завершили мікропроекти у співпраці з проектом Євросоюзу та Програми 00Н «Мсіцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зокрема, вони призначені для громад Чорноморського, Геройського, Нової Збур'ївки, Олексіївки та Добропілля.
Затим головуючий Г.В. Попов ознайомив присутніх з порядкоіуі денним, частина питань якого була сформована в блок по проблемах працевлаштування безробітних, набуття ними нових професій і допомога в цьому сільських громад. А оскільки вони стосувалися' райцентру зайнятості, в залі засідань якого і проходив День голови, то спеціалісти закладу підготували багато довідкового, роздат- кового матеріалу.
Про перспективи розвитку населених пунктів району у 2011 році інформувала директор райцентру зайнятості І.В. Зленко. Вона підкреслила, що туристично- рекреаційна галузь є стратегічним напрямком соціапьно-економічно- го розвитку району, адже він має всі передумови для внутрішнього та іноземного туризму. Ряд сільських громад накопичили вже певний досвід у туристичній галузі та є більш перспективними для його розвитку. Це стосується Бехтер- ської, Великокардашинської, Геройської, Круглоозерської, Мапокопанівської, Новозбур'ївської, Новофедорівської, Рибальчеської, Садівської, Старозбур'ївської, Чулаківської та Голопристанської рад. На сьогодні на території окремих сільських рад вже розроблені туристичні маршрути: «Кришталеві скарби» (Геройська), «Чумацький шлях» (Рибапьчеська), «Чулаківськими стежками» (Чулаківська), «Відпочинок у херсонському селі» (Малокопанівська), «Зелені хутори Таврії» (Великокардашинська).
Тож, для подальшого розвитку та проведення туристичних маршрутів, центр зайнятості пропонує підготовку екскурсоводів, майстрів народних промислів, кадрів в місцях для харчування. Причому, державна служба зайнятості надає допомогу у за- початкуванні власної справи незайнятим громадянам, здійснює підготовку безробітних громадян для організації малого бізнесу. Так, у першому кварталі поточного року в райцентрі зайнятості 17 безробітних отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Вони обрали для себе їх різні види: вирощування та реалізація розсади квітів, овочів, столових сортів винограду, нутрій, ремонт та обслуговування побутової і комп'ютерної техніки, роздрібна торгівля продовольчими та промисловими товарами, послуги з монтажу електрообладнання, таксі.
Заступник директора райцентру зайнятості Л.І. Фролова донесла присутнім проблему працевлаштування безробітних у сільській місцевості: «Наданий час для цієї категорії громадян найбільш реальною можливістю є організація власного робочого місця у сфері обслуговування населення. Успішна співпраця з сільськими радами дає можливість назвати приклади стосовно громадян, які навчались та продовжують навчання. Так з Нововолодимирівської сільради — електромонтер з ремонту електроустаткування, Старозбур'ївської — кухар. Також при сільських, селищних радах та міськсільвиконкомах створюються опорні пункти, що зумовлює створення нових робочих місць. На базі центру зайнятості учбовий заклад ТОВ НКК «Професіонал» проводив п'ятиденне навчання за напрямком «організація громадських формувань з охорони громадського порядку», яке пройшли 24 безробітних і працюють тепер на громадських роботах в 13 радах району і міста.
На території трьох сільрад для .зручності безробітних були запроваджені курси цільового призначення і направлені для роботи в сільському господарстві».
Про те, як оплачувались громадські роботи за січень-квітень ц. р., учасникам наради розповів начальник відділу взаємодії з роботодавцями райцентру зайнятості І.А. Повод. Зокрема, на організацію оплачуваних громадських робіт за звітний період використано 180 тис. грн, з них за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття — 158 тис. грн. Скажімо, у Новозбур'їв- ській сільраді працювало 14 безробітних, котрі були задіяні на проведенні благоустрою села, упорядкуванні території сільського кладовища, придорожніх смуг, паркової зони, на оплату роботи яких використано 28922 грн. Також ВК «Бехтерський сількомунгосп» залучав 7 безробітних для проведення благоустрою в населеному пункті, яким оплачено 15875 грн. По суті у більшості сільрад залучались від 1 до 8 безробітних, особливо у період проведення місячника з наведення санітарного порядку у селі.
Про можливість набуття професій через Голопристанську автошколу ОСОУ (ДТСААФ) доповнила підняту тему директор P.O. Лимарчук.
Серед сільських голів усі ці питання викликали жваву дискусію, адже вони зацікавлені в тому, щоб жителі їхніх територіальних громад справді мали робочі місця.
Перед присутніми виступила і державний інспектор праці ТДІП у Херсонській області Т.Ю. Тка- ченко, котра акцентувала увагу на проекті Закону України «Про відповідальність підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб- підприємців та інших суб'єктів підприємницької діяльності у сфері праці», який передбачає стягнення штрафів за правопорушення у сфері законодавства про працю.
Своєрідним тренінгом для сільських голів став і виступ начальника юридичного відділу виконавчого апарату районної ради С.Г. Лінник, котра зробила аналіз по зданих рішеннях сесій міськсільрада- ми. Велика увага була звернута на неправомірність деяких з них, які підлягали скасуванню, уточненню або виправленню юридичних помилок. Вона також надала й рекомендації щодо застосування нормативних документів при встановленні платних адміністративних послуг.
Органи місцевого самоврядування, зокрема їхні архівні підрозділи, повинні забезпечувати збереженість документів, про що в своєму виступі наголосила начальник архівного відділу РДА Т.М. Книш. Наприклад, під час проведених перевірок було встановлено, що стану діловодства і зберігання документів у Бехтерськійг Круглоозерській, Новофедорівські сільрадах приділяється недостатньо уваги. Разом з тим приємно відзначити, що в Олексіївській, Новозбур'ївській, Чулаківській, Гладківській, Великокардашинській, Чорноморській сільрадах здебільшого забезпечуються вимоги до роботи своїх архівних підрозділів. Доповідач звернула увагу Добропільської, Збур'ївської сільрад, які не передали на державне зберігання до архівного відділу .документи за 2006 рік. Не упорядкували документи та не затвердили описи справ на ЕПК державного архіву області за 2009 рік Добропільська, Збур'ївська, Олексіївська, Новософіївська, Малокопанівська, Краснознам'янська, Чулаківська, Старозбур'ївська сільради.
Підсумки методичної наради «День голови» підбила керуюча справами виконавчого апарату райради Т.М. Александрова, котра націлила сільських голів на успішне виконання піднятих питань порядку денного.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |