ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного (соціального) страхування — це впевнений крок в майбутнє
23.05.2011 / Газета: Вісті / № 20 / Тираж: 1140

Останніми роками пенсійні пи­тання є чи не найактуальнішою темою серед населення України.

Статистичні дані по нашо­му району говорять про те, що близько 4 тисяч працездатних осіб не працевлаштовані, або працюють без належного пра­цевлаштування. Звичайно, на жаль, така ситуація склалася з нестабільністю у нашій державі та як наслідок відсутністю ро­бочих місць. Проте хотілося б зауважити, що більшість з цього кола осіб працюють отримуючи заробітну плату у «конвертах» не усвідомлюючи наслідків цього. Працюючи без належного пра­цевлаштування та отримуючи заробітну плату із рук в руки» люди повністю зневажають своїм майбутнім та позбавляють себе соціальної захищеності з боку держави. На жаль, сьогодні багато хто з громадян не зовсім усвідомлюють, а дехто й не хоче усвідомлювати зміст пенсійної Іюрми, яка відбувається в Україні. Хотілося б зауважити, що отримання прибутку та­ким тіньовим шляхом це для багатьох — життя сьогоднішнім днем. Але ці люди забувають що вони не мають права ні на які соціальні пільги з боку держави, підприємства на якому вони пра­цюють, а в результаті і державної пенсії.

Пенсійна реформа в Україні триває, влада держа­ви змінюється, відбувається реорганізація підприємств та установ, час плине надзвичай­но швидко, а з ним як не при­кро підходить і пенсійний вік. Прийде той час, коли в нашій державі не буде «зрівнялівки» по пенсіям, люди будуть отримува­ти справедливі пенсії, які заро­били на протязі свого життя.

Для забезпечення соціальних гарантій та можливості отри­мувати пенсію за віком стат­тею ю Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» перед­бачена добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного соціального стра­хування. Це новизна, запровад­жена Законом України який визначає принципи, засади і механізми функціонування си­стеми загальнообов'язкового державного соціального страхування, призначення, пере­рахунку і виплати пенсій, на­дання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок стра­хових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел. Право на добровільну участь мають особи, які досягли іб-річного віку та не належать до кола осіб, які підлягають загальнообов'язковому держав­ному пенсійному страхуванню у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно прожива­ють або працюють за межами України. Добровільне страху­вання в Пенсійному фонді — це швидко, зручно, та вигідно, воно не потребує реєстрації в інших установах та державного реєстратора, ніяких додаткових витрат. Тож звертаємося до осіб які працюють без офіційного працевлаштування: замисліться над своїм майбутнім, а батькам над майбутнім своїх дітей.

Укладайте угоди добровільного страхування та будьте соціально захищеними.

За довідками, щодо укладення договору про добровільну участь звертати­ся до управління ПФУ в Нововоронцовському районі, або за телефоном 2-19 -03, 2-22-46.

Автор: Олег КОВАЛЕНКО, заступник началь­ника управління — начальник відділу обліку надходження платежів


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту