Об'єднання буде контролювати продаж або здавання під найм квартир?
Власник житлового або не- житлового приміщення в будинку, де створено об'єднання, має виключне право здавати в оренду своє нерухоме майно без будь- якого узгодження як з іншими членами об'єднання, так і з управляючими органами ОСББ. Єдиний обов'язок власника — дотримуватися статуту і виконувати всі вимоги та правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, визначені законодавством України. Покупець або орендар повинні бути попереджені про те, що дане приміщення є складовою частиною будинку, в якому створене об'єднання, і ознайомлені з його статутом. (Договір купівлі, нотаріальний акт або інший документ, що засвідчує придбання права власності на квартиру або нежитлове приміщення пред'являється правлінню ОСББ при вселенні в приміщення).
Скільки повинні платити члени об'єднання?
Для всіх жителів зберігаються тарифи на комунальні послуги (вода, тепло, газ, електроенергія тощо), передбачені для населення, тобто такі самі, як і до створення ОСББ. Але в об'єднанні можна знайти спосіб зниження витрат на ці послуги. А скільки платити на утримання будинку та прибудинкової території, вирішують самі члени ОСББ. Плата на утримання будинку та прибудинкової території повинна покрити всі витрати: зарплата працівникам і обов'язкові відрахування по соціальному і пенсійному страхуванню, матеріали та запчастини, інструменти та спецодяг, електроенергія для освітлення та ліфтового господарства, технічне обслуговування ліфтів та іншого обладнання, податки і т.д.
Також самостійно об'єднанням визначаються платежі на планові або аварійно-ремонтні роботи.
З урахуванням того, що незабаром тарифи на житлово- комунальні послуги зростуть до 100% покриття витрат на утримання житлового фонду, може виявитися, що в ОСББ розміри внесків на утримання будинку та прибудинкової території будуть нижчі офіційно затверджених тарифів. Причин тому може бути декілька. Ось основні: ОСББ не є платниками податку на прибуток та податку на додану вартість (ПДВ), це дасть змогу зекономити 20% вартості послуг; у ОСББ не закладається у вартість обслуговування плановий прибуток; контроль з боку членів ОСББ не дозволяє використовувати неефективно фінансові та матеріальні ресурси.
Чи можуть члени об'єднання отримувати субсидії?
Для всіх громадян, незалежно від того, приватизована квартира чи ні, зберігається чинний порядок надання житлових субсидій, в тому числі і для проживаючих у будинках ОСББ.
Чи поширюється на об'єднання порядок надання пільг?
За чинним законодавством громадянам, які мають право на пільги з оплати житла і комунальних послуг, такі пільги надаються незалежно від форми власності та інших організаційних форм. Тобто, при створенні об'єднання пільговикам зберігаються всі їх привілеї.
- Як зможуть громадяни з низькими доходами платити за житлово-комунальні послуги?
Малоймовірно, що загальні збори членів об'єднання ухвалять рішення, згідно з яким більшості буде не під силу оплачувати житлово-комунальні послуги. Але можна припустити, що будуть такі громадяни, які не зможуть вносити навіть розумно утворену плату. У такому разі: громадянином оформляється житлова субсидія; члени ОСББ з низькими доходами можуть попрацювати за сумісництвом бухгалтером, електриком, сантехніком, двірником і т.д. в своєму об'єднанні, отримуючи додаткові кошти; можна здати надлишки площі під найм; можуть допомогти в оплаті діти, онуки або інші родичі, які успадкують цю квартиру; сформований на цей час ринок житла дає можливість обміняти квартиру на меншу, утримання якої буде під силу.
З яких джерел формуються доходи об'єднання?
Основні джерела доходів ОСББ наступні: регулярні платежі власників всіх житлових і нежит- лових приміщень будинку (в даний час це називається «квартплатою» або «утримання будинку та прибудинкової території»); платежі до спеціальних фондів, призначення яких акумулювати кошти згідно з рішеннями загальних зборів для вирішення різноманітних завдань, включаючи капітальні ремонти, модернізацію, встановлення додаткового обладнання (теплолі- чильники, котельні, насосні і т.п.); доходи від господарської діяльності (наприклад, здача в оренду невикористовуваних приміщень будинку); дотації з місцевого бюджету; відшкодування з бюджету призначених жителям житлових субсидій; відшкодування з бюджету наданих пільг.
Які обов'язкові платежі платить об'єднання?
Якщо, ОСББ виплачує зарплату працівникам, то робляться відрахування тільки за загальнообов'язковими державними видами страхування: пенсійне; на випадок безробіття; на випадок тимчасової втрати працездатності; від нещасних випадків на виробництві.
Які податки платить об'єднання?
Об'єднання за своїм статусом є неприбутковою організацією і, відповідно, звільняється від податку %на прибуток підприємства, якщо не займається підприємницькою діяльністю. При здачі в оренду приміщень, здійсненні торговельної чи іншої діяльності, спрямованої на отримання прибутку, податок сплачується на загальних підставах, але тільки в цій частині доходів (без урахування платежів власників квартир та нежитлових приміщень у будинку об'єднання).
Обов'язковим загальнодержавним податком є плата за землю, цей податок ОСББ як житлова організація оплачує за пільговим тарифом.
Як може бути використано об'єднанням прибуток від здачі в оренду або іншої прибуткової діяльності?
Прибуток від здачі в оренду вільних приміщень, а також з інших джерел повинен бути використаний тільки на експлуатацію та ремонт будинку, і тим самим можуть бути зменшені платежі членів ОСББ-. Цей прибуток не може бути розподілений між членами ОСББ, трму що в такому разі ця організація втрачає свій неприбутковий статус.
В яких будинках може бути створено об'єднання?
Об'єднання може бути створене за рішенням співвласників в будинках будь-якої форми власності: комунальної, державної чи громадської. ОСББ також може бути створено в нових будинках, в яких є більше трьох власників квартир та нежитлових приміщень.
Порядок використання спільно? власності визначають загальні збори членів об'єднання. При цьому необхідно керуватися наступним: частка в цьому майні не може бути виділена в натурі якому-небудь власнику приміщень у будинку; не може бути обмежень на право користування цими допоміжними приміщеннями.
Як може бути використана прибудинкова територія?
Прибудинкова територія, що включає в себе дитячі та спортивні майданчики, місця для відпочинку і для господарських потреб, а також об'єкти благоустрою (газони, квітники, малі архітектурні форми), також призначена для загального користування і не може бути розділена на частки між власниками приміщень в будинку об'єднання.
Отже, які переваги отримає мешканець будинку, якщо створюється об'єднання?
Використання платежів мешканців на потреби того будинку, в Якому вони живуть. Контроль за раціональним використанням коштів. Поліпшення утримання будинку, забезпечення його збереження. Створення комфортних та безпечних умов проживання. Контроль за якістю тепло-, водопостачання та інших послуг. Підвищення вартості квартир в даному будинку. Захист прав власника. •Можливість отримання додаткових коштів на утримання будинку за рахунок господарської діяльності. Можливість для жителів трудовим внеском розрахуватися з власними платежами. Недопущення внутріквартирних змін і перепланувань, що негативно впливають на сусідні квартири та будинок у цілому.
Якщо ви погоджуєтеся з наведеними вище аргументами, давайте створимо у вашому домі об'єднання співвласників!
За потрібною інформацію по створенню ОСББ звертайтеся до відділу міського господарства: ми готові вам допомогти.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |