Земля Херсонщини — чи не головний спосіб заробітку ТОГО, хто на ній живе та працює — сільського Трудівника. Аграрії, фермери, виробники сільгосппродукції — всі вони живуть завдяки землі. 45% населення області володіє великими земельними наділами, і відповідно, основним заняттям для них є землеробство. Проте херсонські селяни з острахом чекають впровадження нової реформи, яку державна влада намагається реалізувати вже кілька років поспіль — продаж землі.
Мова йде про припинення дії мораторію на заборону купівлі-продажу землі сільськогосподарського призначення, що діє в Україні до ухвалення законів про державний Кадастр та Ринок землі. Верховна Рада у грудні 2009 року ухвалила Закон «Про подовження мораторію до 1 січня 2012 року», і 19 січня 2010 року подолала вето Президента на цей Закон. Проте час його дії вже наближається до завершення.
Після відміни мораторію держава обіцяє створити гідний ринок. Але, фахівці стверджують, що жодних умов для введення дозволу на купівлю-продаж немає. В Україні досі відсутні закони про продаж землі, її реєстрацію, не ведеться облік сільськогосподарських ділянок. У той же час, Президент, у посланні до Верховної Ради заявив, що мораторій на купівлю- продаж землі сільськогосподарського призначення гальмує розвиток сільського господарства. У той же час представники ряду політичних сил, зокрема і їхні представники на Херсонщині, намагаються відстояти права громадян на володіння своїми наділами. Так представники КПУ неодноразово наголошували на тому, що треба прийняти Закон, який би накладав мораторій на введення ринку торгівлі сільськогосподарськими землями до 2013 року.
До пропозицій комуністів, чим далі тим більше, пристають і інші політичні сили, розуміючи, що сьогодні не можна дозволити торгівлю землею, інакше вона вмить опиниться в руках окремих заможних родин, а для цього необхідно провести Всеукраїнський референдум — вважають представники однієї з політичних сил, а почати вирішили з місцевого референдуму.
Минулого тижня, у Херсоні, відбулись збори громадян, на яких обговорювалося питання необхідності проведення референдуму, була обрано ініціативну групу, що займатиметься його організацією та проведенням, до її складу увійшла 51 особа, головою групи було обрано депутата Херсонської міської ради Володимира Миколаєнка.
Вочевидь, жителі Херсона вважають, що референдум — чи не єдиний шлях довести владі необхідність мораторію. «Влада не хоче нас чути, але ми її змусимо», — впевнено заявляли учасники зборів.
Нагадаємо, що з початку року це вже третя спроба проведення місцевого референдум. Попередні дві, що стосувалися «дубків» та стадіону «Спартак» — досі не увінчались успіхом, через те, що міський голова Володимир Сальдо відмовив у реєстрації ініціативних груп, Зараз справа з цих питань знаходиться на розгляді у суді, і чим закінчиться — невідомо. Тому прогнозувати результат нової спроби проведення референдуму на даний момент практично неможливо, скоріш за все її чекатиме та ж участь.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |