На недостатню роботу з наповнення бюджетів місцевих рад дорікнуло працівників Державної податкової інспекції у Бериславському районі керівництво Бериславщини. «Нещодавно представник ДПІ приїхав у Кірове агітувати про подання декларацій про отримані доходи серед власників земельних паїв, які здають свої ділянки в оренду. І при цьому не взяв із собою жодного бланка для заповнення декларацій на місці. Що ж це за робота? — зауважив під час останньої колегії Бериславської райдержадмі- ністрації перший заступник голови РДА Юрій Сидоренко. — Я розумію, що податкова зобов'язана займатися збором податків не лише у місцеві бюджети, але в деяких моментах недостатня робота ДПІ тут має місце».
У свою чергу начальник ДПІ в районі Петро Кравченко доповів, що станом на 1 травня до місцевого бюджету забезпечено надходжень на 1,1 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Тільки податку з доходів громадян отримано більше на 486 тис. грн.
— Щоправда, ці надходження могли бути значно більшими. Так, у нас мають місце порушення у визначенні розмірів орендної плати заземлю. Хоча за чинним законодавством це питання може вирішити тільки орендодавець земель. Що маємо, наприклад, у Бериславі? ПАТ «Бериславський машзавод» сплачує за оренду 2,5% від нормативної грошової оцінки землі, через що сума можливих втрат бюджету становить 423 тис. грн. на рік. ВАТ «Бериславський елеватор» сплачує 1,3%, сума можливих втрат — 89 тис. грн. Загалом приведення розміру орендної плати до 3% може принести бюджету не менше 75б тис. грн. на рік, — — зазначив Петро Кравченко.
Водночас керівництво Бериславської РДА доволі оптимістично дивиться у майбутнє. Так, за словами начальника управління економіки РДА Любові Пісьміченко, у І кварталі п. р. в районі було висаджено 130 га садів і 293 га виноградників — загальний обсяг інвестицій тут становив 31,8 млн. грн. Також було створено 130 нових робочих місць, зареєстровано 7 новостворених юридичних осіб і 18 фізичних осіб-підприємців. Щоправда, значно зросла й кількість тих, хто звернувся до держслужби зайнятості у пошуках роботи (на 161 особу більше, ніж за відповідний період 2010 року). Підприємства району отримали за перші два місяці року збитки на 884,7 тис. грн., тоді як прибутків задекларовано ними на рівні 467,6 тис. грн.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |