ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Хлібна гавань Херсона
26.05.2011 / Газета: Новий день / № 22 / Тираж: 36600

СТАРТ плинові золота степів через місцеву гавань даний тоді, коли Херсону було лишень чотири роки: 1782 року царський уряд Росії видав указ про вільний експорт зерна і лісу. І почалося!

Зерно і Херсон — поняття нероз­ривні. Херсонський комбінат хлібо­продуктів — один із тих китів, на яких тримається економіка обласного центру. Збудоване у 1932 році на правому березі Дніпра, підприємство нині є одним із найбільших операторів зернового ринку не лише на півдні України.

Сьогодні комбінат не тільки пере­робляє найбільше багатство краю — пшеницю, яка є одним із важливих і експортних пунктів, а й накопичує і пе­ревалює до десяти видів сільськогос­подарської продукції.

Денно і нощно, без свят і вихідних через стратегічне для держави підприємство Україна експортує про­довольчу і фуражну пшеницю, ячмінь, насіння соняшнику, рапсу, гірчиці, льо­ну, проса, вівса, жита, шроту, грану­льованих висівок...

Унікальність комбінату у тому, що він спроможний приймати і відправ­ляти вантажі автомобільним, заліз­ничним і водним видами транспор­ту. Назвемо лише одну цифру: річний обсяг перевалки елеватора підприємства складає близько 800 тисяч тонн продукції! Причому тут же, на місці, зерно доводиться до експортних кондицій. На херсон­ському хлібокомбінаті, до речі, сер- тифікованому Держінспекцією з кон­тролю за якістю сільгосппродукції, доставлене збіжжя перевірять, очи­стять, висушать...

На комбінат можна доставляти уро­жай сучасними великовантажними ав­топоїздами. Оперативно обробити їх — не проблема. А от судна...

Ми сьогодні обробляємо суд­на будь-якого типу водотоннажні­стю до ЗО тисяч тонн, — говорить директор АТ «Херсонський хлібо- комбінат» Олександр Сабелко. — Це, ясна річ, значно здешевлює перевалку вантажів і фрахт самих суден.

У силосних місткостях комбінату можна одночасно зберігати до 100 ти­сяч тонн зерна. Орієнтуючись на по­треби, комбінат планує збільшити ці місткості ще на 40 тисяч тонн.

Олександре Михайловичу, як мо­виться — не хлібом єдиним...

На території нашого під­приємства розташований термінал «Херсонес» місткістю 20 тисяч тонн. Завдяки цьому терміналу, який з'явився порівняно недавно, накопичується і відправляється на експорт суднами вантажопідйомні­стю до 10 тисяч тонн соняшникова олія.

Від «Херсонеса» — до млина. Саме його продукції під торговою маркою «Херсонський комбінат хлібопродуктів» віддають перевагу відвідувачі маркетів і супермар­кетів.

Млин збудований у 1949 році, — пояснює Олександр Сабелко. — Другою датою його народження стали 1980-ті роки. Відбулася повна реконструкція млина. Встанов­лене сучасне технологічне облад­нання, виготовлене за ліцензією відомої швейцарської фірми «Бюлер». За процесами стежать комп'ютери. Тож якість вони гаран­тують!

І скільки ж щодоби одержуєте борошна?

Продуктивність млина — 405 тонн продукції на добу.

Комбінат ні зовнішнім виглядом, ні його унікальним обладнанням провідних американських, швей царських, італійських та інших фірм не може не захоплювати. Де, на якому ще підприємстві побачиш та­кий технічний прогрес і таку осна­щеність!

І слід віддати належне керівни­кові АТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» Олександрові Са- белку, котрий став до керма підприємства у непростий час. А го­ловне, може, і не в технічній рево­люції, яка відбувається у непростих економічних умовах, а в тому, що люди, причетні до святого на Землі, хліба, не втрачають оптимізму. Не втрачають і діють!

Автор: Василь ПІДДУБНЯК


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.019
Перейти на повну версію сайту