ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Право потерпілого на допомогу
26.05.2011 / Газета: Новий день / № 22 / Тираж: 36600

Працююче населення і представники профспілкових організацій часто звертаються з запитаннями щодо по­рядку відшкодування витрат на лікування осіб, які от­римали травми або професійні захворювання на вироб­ництві. Тож у наступній інформації ми пояснимо, за якою процедурою це відбувається.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне стра­хування від нещасного випадку на ви­робництві та професійного захворю­вання, які спричинили втрату праце­здатності» відділення виконавчої ди­рекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні організовує на договірній основі лікування потерпілого у спе­ціалізованих лікувально-профілактич- них закладах. Це здійснюється з ме­тою якнайшвидшого відновлення здо­ров'я застрахованого.

За 4 місяці 2011 року відділенням Фонду на лікування потерпілих у ста­ціонарних умовах було здійснено 70 виплат на суму 39 880 грн., на прид­бання виробів медичного та медика­ментозного призначення — 108 виплат на суму 64 800 грн., на придбання про­тезно-ортопедичних виробів — 5 вип­лат на суму 428 грн. 9 осіб отримали 33 тис. грн. на спеціальний медичний огляд, 28 осіб—50тис. грн. на постійний сторонній догляд, 34 особи — 31 тис. грн. на побутове обслуговування.

Фінансування витрат відділенням Фонду на лікування потерпілих, забезпе­чення їх лікарськими засобами, вироба­ми медичного призначення здійснюєть­ся лише за прямими наслідками травми або профзахворювання.

До того часу, коли акти за формою Н-1 або П-4 будуть оформлені належ­ним чином, оплата витрат лікувально­му закладу або аптеці за лікування по­терпілого на виробництві здійснюєть­ся за рахунок потерпілого або його роботодавця. У подальшому, за наяв­ності в застрахованої особи вже оформлених актів, відділення Фонду відшкодовує витрати на лікування лікувальному закладу чи потерпілому (якщо він придбав лікарські засоби та вироби медичного призначення за власний рахунок) з дня отримання травми на виробництві або встанов­лення професійного захворювання.

Якщо потерпілий придбав ліки і лікарські засоби за власний рахунок, Фонд гарантує йому відшкодування вартості за умови оформлення на­лежним чином:

виписки з медичної карти амбу­латорного хворого (ф. № 027/О), за­твердженої ЛКК з переліком необхід­них лікарських засобів;

акта про надання медичних по­слуг встановленої форми;

—довідки лікувального закладу про використання лікарських засобів та виробів медичного призначення по­терпілим за власні кошти (документи засвідчуються лікарем, котрий лікував хворого, затверджуються< керівником лікувально-профілактичного закладу та скріпляються печаткою лікувально- профілактичного закладу);

касових чеків, які підтверджують факт придбання цих матеріалів за готів­ку, або рахунка (товарного чека) аптеч­ного закладу на придбані лікарські засо­би, вироби медичного призначення за цінами аптеки, з якою укладено договір.

При вирішенні питань забезпечен­ня потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захво­рювань лікарськими засобами відділення виконавчої дирекції Фон­ду у м. Херсоні керується нормами чинного законодавства і фінансує витрати на придбання ліків при амбу­латорному та стаціонарному ліку­ванні, якщо потребу в них визначено висновком МСЕК.

Автор: Світлана СІТНІК, в. о. начальника відділення ВД ФСНВ у м. Херсоні


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту