Працююче населення і представники профспілкових організацій часто звертаються з запитаннями щодо порядку відшкодування витрат на лікування осіб, які отримали травми або професійні захворювання на виробництві. Тож у наступній інформації ми пояснимо, за якою процедурою це відбувається.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Херсоні організовує на договірній основі лікування потерпілого у спеціалізованих лікувально-профілактич- них закладах. Це здійснюється з метою якнайшвидшого відновлення здоров'я застрахованого.
За 4 місяці 2011 року відділенням Фонду на лікування потерпілих у стаціонарних умовах було здійснено 70 виплат на суму 39 880 грн., на придбання виробів медичного та медикаментозного призначення — 108 виплат на суму 64 800 грн., на придбання протезно-ортопедичних виробів — 5 виплат на суму 428 грн. 9 осіб отримали 33 тис. грн. на спеціальний медичний огляд, 28 осіб—50тис. грн. на постійний сторонній догляд, 34 особи — 31 тис. грн. на побутове обслуговування.
Фінансування витрат відділенням Фонду на лікування потерпілих, забезпечення їх лікарськими засобами, виробами медичного призначення здійснюється лише за прямими наслідками травми або профзахворювання.
До того часу, коли акти за формою Н-1 або П-4 будуть оформлені належним чином, оплата витрат лікувальному закладу або аптеці за лікування потерпілого на виробництві здійснюється за рахунок потерпілого або його роботодавця. У подальшому, за наявності в застрахованої особи вже оформлених актів, відділення Фонду відшкодовує витрати на лікування лікувальному закладу чи потерпілому (якщо він придбав лікарські засоби та вироби медичного призначення за власний рахунок) з дня отримання травми на виробництві або встановлення професійного захворювання.
Якщо потерпілий придбав ліки і лікарські засоби за власний рахунок, Фонд гарантує йому відшкодування вартості за умови оформлення належним чином:
виписки з медичної карти амбулаторного хворого (ф. № 027/О), затвердженої ЛКК з переліком необхідних лікарських засобів;
акта про надання медичних послуг встановленої форми;
—довідки лікувального закладу про використання лікарських засобів та виробів медичного призначення потерпілим за власні кошти (документи засвідчуються лікарем, котрий лікував хворого, затверджуються< керівником лікувально-профілактичного закладу та скріпляються печаткою лікувально- профілактичного закладу);
касових чеків, які підтверджують факт придбання цих матеріалів за готівку, або рахунка (товарного чека) аптечного закладу на придбані лікарські засоби, вироби медичного призначення за цінами аптеки, з якою укладено договір.
При вирішенні питань забезпечення потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань лікарськими засобами відділення виконавчої дирекції Фонду у м. Херсоні керується нормами чинного законодавства і фінансує витрати на придбання ліків при амбулаторному та стаціонарному лікуванні, якщо потребу в них визначено висновком МСЕК.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |