Голова Скадовської районної державної адміністрації Єгор Устинов працює на своїй посаді два місяці. Підлеглі відгукуються про нього як про вимогливого керівника, який вивчає проблеми району доскіпливо і не з чужих слів. За невеликий час побував у більшості рад району. Після його візитів навіть найбезнадійніші ледарі почали стежити за порядком, працювати.
Голова Скадовської районної державної адміністрації Єгор Устинов працює на своїй посаді два місяці. Підлеглі відгукуються про нього як про вимогливого керівника, який вивчає проблеми району доскіпливо і не з чужих слів. За невеликий час побував у більшості рад району. Після його візитів навіть найбезнадійніші ледарі почали стежити за порядком, працювати.
Редакції стало відомо, що минулого тижня Єгора Олександровича обрано головою районної організації Партії регіонів. Це говорить про те, що молодий голова адміністрації за дуже короткий час впевнено завойовував авторитет однопартійців Скадовського району.
Редакція районної газети підготувала запитання для Є.О.Устинова, які найчастіше задають жителі району, адже інтерес до нового голови адміністрації серед читачів «Ч» великий.
– Єгоре Олександровичу, ви маєте не одну, а кілька вищих освіт. Де ви навчалися?
– Спочатку – у Херсоні. Закінчив із золотою медаллю загальноосвітню школу I-III ступенів №46 Херсонської міської ради. Вступив до Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. У 2005 році став випускником цього вузу, отримав диплом з відзнакою. Та, зіткнувшись із проблемами сьогодення, зрозумів, що мені вкрай необхідні економічні знання. Тому у 2007 році вже мав диплом з відзнакою економічного факультету Херсонського аграрного інституту. Згодом закінчив Харківський університет внутрішніх справ. Із відзнакою здобув освітню кваліфікацію юрист.
Налаштований патріотично, пішов служити в органи державної безпеки. Одружився. Народився син Сашко. У цей час у Пенсійному фонді України відкрилося відділення пенсійного забезпечення військовослужбовців. Мене запросили на роботу. Я погодився, бо справа нова, потрібна.
– Це в Херсоні чи в Києві?
– У Києві. Працювати заступником начальника управління Пенсійного фонду України було відповідально і водночас цікаво. До того ж на цій службі виникла перспектива отримання житла. На жаль, з початком кризи ця перспектива лишилася нереалізованою. У 2007 році в нашій родині з’явилася донька Марія. Подумки я був поруч із сім’єю, яка жила в Херсоні, проте, продовжував працювати у Києві.
Довелося обирати між улюбленою справою та сім’єю. І я цей вибір зробив – повернувся до Херсона і не жалкую про це. Скориставшись досвідом адміністративної роботи, який здобув у Пенсійному фонді завдяки голові правління Пенсійного фонду України – Б.О.Зайчуку, пішов працювати у Білозерську районну державну адміністрацію першим заступником голови райдержадміністрації. Поповнив свій досвід господарською діяльністю. За результатами роботи був призначений на посаду голови Скадовської райдержадміністрації.
Я вдячний голові Херсонської обласної адміністрації Миколі Михайловичу Костяку за таку довіру, адже подання на посаду голови райдержадміністрації вносить губернатор області.
– З чого ви почали роботу в нашому районі?
– Почав із того, чого давно чекали від влади люди: з благоустрою території. Ми провели суботники, в яких взяли участь більше 70 підприємств району усіх форм власності, за якими було закріплено території для прибирання сміття, очищення та вапнування бордюрів і дерев. У ці дні працівниками підприємств та організацій, громадськими організаціями, учнями навчальних закладів та населенням висаджено близько 3600 дерев, 1530 кущів, ліквідовано 89 стихійних сміттєзвалищ, вивезено близько 2,3 тис. куб. м сміття, упорядковано 582 тис. кв. м територій парків, скверів, прибрано 15 436 тис.кв.м полезахисних смуг, лісових насаджень, створено 50,5 тис.кв.м нових газонів, квітників, побілено дерева, бордюри, прибрано 194,4 км доріг.
З метою належної підготовки до Великодніх та травневих свят 21 квітня цього року проведено акцію «Чистий четвер». Виконано роботи по впорядкуванню усіх кладовищ, пам’ятників, братських могил та меморіального комплексу. Ремонт та прибирання біля пам’ятників, стел та пам’ятних знаків проводиться постійно закріпленими підприємствами, установами та організаціями.
Дещо лишилось, але це справа часу. Наступне питання, яке вимагало теж найактивнішої моєї участі, – оптимізація бюджетних коштів. Іншими словами – їхнє раціональне використання на благо громади. Бюджет Скадовського району такий самий, як і в інших районах. Але питання полягає в ефективному використанні коштів. Коли я прийшов, близько мільйона бюджетних коштів були вже розподілені серед місцевих громад, а на вільних залишках було 20 тисяч гривень. Звичайно, ні про який розвиток району говорити не доводилось. Але, проаналізувавши бюджети наших рад, ми все ж таки віднайшли кошти і протягом 2-х тижнів, до засідання колегії районної державної адміністрації, відремонтували внутрішні туалети Шевченківської загальноосвітньої школи. Ніхто не вірив, що ми встигнемо за такий короткий термін, але ж встигли. До закінчення літа плануємо повністю закрити це питання по всіх школах.
Далі. Проаналізувавши ефективність використання бюджетних коштів, ми дійшли висновку, що переплачуємо підприємцям, які постачають продукти харчування в заклади освіти.
– Ви розірвали попередні угоди і уклали інші?
– Не всі. Один з постачальників знизив ціни. Ми йому поставили умови, і він погодився на них. З іншими ми дійсно розірвали угоди, бо бюджетні кошти дорогі, і їх потрібно використовувати ощадливо.
Наступне питання – виплата заробітної плати та нарахування на неї у сільських громадах. Якщо порахувати потреби, 9 сільських бюджетів на дитячі дошкільні заклади потребують 709 тис. грн. Ми не можемо ні скоротити групи, ні вихователів, бо це буде неправильно, а тому райдержадміністрацією вже надана у повній мірі необхідна фінансова підтримка сільським радам, що дасть змогу забезпечити стабільну роботу дитячих садків. Ми повинні витрачати стільки, скільки заробляємо. Поки що по цих радах інша ситуація. Щоб її виправити, я зібрав голів рад, запросив начальників Податкової інспекції, земельних ресурсів і показав, яким чином можна наповнити місцеві бюджети. Завдяки такій роботі до вказаних бюджетів надійшло додаткових 200 тисяч гривень. Я пообіцяв, що всі ці кошти лишаться у сільських радах. І слова свого дотримаю.
Сьогодні також ми винайшли 67 тисяч гривень, щоб вирішити проблему, яка тягнеться не один рік – проблему вікон у Широківській школі. Перший крок вже зробили – від 20 числа там уже встановлено 23 нових вікна та нові вхідні двері, облаштовано парадний вхід школи. До того ж після ремонту сходів до школи почнуть заходити з парадного входу, а не з «чорного», як донедавна. Це ми підготовили до колегії РДА, яка відбулася 25 травня у Широківській раді.
– Відтепер засідання колегії будуть проходити не тільки в Скадовську?
– На моє переконання, щоб почути людей, ми повинні до них іти. Говорити їм правду, намагатися вирішувати їхні проблеми. Будь-який господар готується зустрічати гостей. Виїзна колегія – гарний привід навести порядок у раді, причепуритися. До сільського голови їде не тільки керівник району, а і його колеги з інших рад. І ми не тільки розглядаємо заплановані питання, а й виїжджаємо на поля, дивимось приклади гарного господарювання на землі.
Прийшовши на цю посаду, я просто мусив зробити щопонеділка прийомний день. Щоб люди могли прийти до мене із наболілими питаннями, які, можливо, роками не вирішувались. Проводячи прийом, зустрічі у селах, я керуюсь принципом говорити людям правду і діяти виключно по закону. Головне – працювати на благо жителів району. Для цього я буду докладати максимум зусиль. Сьогодні у Скадовського району є все, абсолютно все для того, щоб займати перші місця по всіх показниках. Необхідно лише бажання, цілеспрямованість та наполегливість у досягненні такої мети. У нас воно є.
– Чому ви погодились стати керівником саме Скадовської РДА?
– Скадовський район за своїм природно-ресурсним та економічним потенціалом посідає провідне місце в Херсонській області. Разом з тим, на сьогодні усі ці наявні переваги використовуються недостатньо ефективно, а тому основне для мене – виправити вказану ситуацію, виправдати довіру, яка була мені надана, принести максимальну користь мешканцям Скадовського району.
– Ваші пріоритети на посаді голови?
– У першу чергу це стосується галузі агропромислового виробництва, де, на жаль, має місце досить низький рівень культури землеробства, низький рівень переробки вирощеної продукції, слабка та застаріла матеріально-технічна база більшості сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, відсутність системної роботи по наданню дієвої підтримки місцевим товаровиробникам та залученню додаткових інвестиційних ресурсів у розвиток галузі, а також ще багато чого іншого.
Саме на вирішенні цих питань буде зосереджено першочергову увагу. Перші кроки в цьому напрямку мною уже зроблено.
Не менш важливим напрямком роботи, де буде вжито відповідних заходів, є забезпечення створення сприятливого середовища для залучення інвестицій у розвиток курортно-рекреаційного комплексу – будівництво нових, сучасних висококомфортабельних та реконструкція існуючих об’єктів курортного призначення та відповідної інфраструктури, забезпечення комплексного розвитку та благоустрою населених пунктів курортної зони. Я все робитиму, щоб у Скадовський район прийшли інвестори. А найкращі інвестори – наші люди. Щоб люди не боялись вкладати кошти. Про це говорить і голова Херсонської обласної державної адміністрації М.М. Костяк. Завдяки цьому Скадовський район має стати візитною карткою не тільки Херсонської області, а й України в цілому.
Незважаючи на те, що я нещодавно приїхав у Скадовський район, я дуже полюбив його, і мені боляче, коли хтось викидає сміття на узбіччя доріг, не дуже добре чинить з нашими пляжами.
– Які три глобальні проблеми ви бачите у нашому районі?
– Проблем, які б не можна було вирішити, не буває, у цьому я переконаний. Іноді у когось просто не вистачає бажання їх вирішити. У мене це бажання є, тому я не бачу проблем, які я не можу вирішити.
– Як триває підготовка до туристичного сезону, яку роботу проводить районна державна адміністрація?
– Аналіз готовності служб, організацій та курортних населених пунктів району до роботи в оздоровчому сезоні 2011 року свідчить про те, що в районі проводиться відповідна робота щодо забезпечення належної підготовки населених пунктів, віднесених до курортних, та системи їх життєзабезпечення до оздоровчого сезону 2011 року, створення умов для безпечного відпочинку туристів і відпочиваючих.
Транспортний комплекс району готовий до роботи в оздоровчому сезоні 2011 року. Для задоволення потреб пасажирів у якісному обслуговуванні та збільшенню обсягів перевезень перевізники оновлюють рухомий склад автотранспорту, розширюють коло послуг.
У районі активно розпочато роботи із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах та на прилеглих до них територіях. До цих робіт входить: ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядкування узбіч основних автомобільних доріг до кордонів району у напрямку Голої Пристані, Цюрупинська, Каланчака, територій парків, скверів, алей, висадка дерев та кущів, облаштування квітників, приведення до вимог 4 полігонів твердих побутових відходів та 30 місць видалення відходів на територіях сільських населених пунктів, прибирання вулиць і доріг тощо.
Таким чином, проводиться конкретна робота. Проте, її недостатньо для якісного відкриття оздоровчого сезону та організованого його проведення. З цією метою РДА розроблені і взяті під контроль заходи по підготовці до відкриття і організованого проведення туристично-оздоровчого сезону 2011 року в Скадовському районі.
Суттєво, у законодавчому полі відпрацьовано питання порядку проходження процедури відкриття закладів відпочинку та оздоровлення. У першу чергу внесені зміни, які спрощують порядок відкриття закладу, зменшують навантаження на керівників оздоровчих закладів та сприяють запобіганню зловживань посадовими особами при перевірках. Для чіткої організації роботи комісії та підготовки до її роботи спільно із керівниками оздоровчих закладів складено графік прийому, згідно з яким комісія буде на місцях здійснювати прийом, підписуючи основні документи.
Крім того, впроваджуючи державну політику щодо захисту вітчизняного товаровиробника, на виконання доручень голови обласної державної адміністрації М.М.Костяка, Скадовська районна державна адміністрація також наполегливо рекомендує керівникам оздоровчих закладів заключати угоди на поставку продуктів саме з місцевими товаровиробниками.
– Що в Скадовському районі у вас викликає захоплення?
– Захоплюють завжди люди. Об’їжджаючи район, перед кожним керівником, посадовою особою ми поставили чіткі зрозумілі завдання. І те, з якою наполегливістю ці люди виконали ці завдання, у мене викликало захоплення. Тільки разом ми зможемо закінчити цю роботу. Захоплений бажанням працювати і зробити добро людям, я прагну, щоб цим захопились ті, хто працює поряд зі мною. Щоб, як сказала мені одна людина, всі знову відчули себе справжніми скадовчанами. Я вже сам себе відчуваю ним. Для цього багато не треба. У Лазурному люди просять землю для випасу худоби. Спочатку я подумав: хочуть взяти землю, щоб перепродати. Перевірив – дійсно, худобу ніде випасати. Знайдемо ми цю землю, вирішимо питання, яке не вирішувалось роками.
Викликають захоплення прекрасні скадовські діти – талановиті, розвинені, розумні. Тому за мету я поставив, щоб ми оздоровили скадовських діточок у наших закладах. Ми виділили невелику суму з бюджету – 99 тис. грн. Але будемо звертатись до керівників оздоровниць з розумінням поставитись до наших прагнень і надати благодійну допомогу з безкоштовного оздоровлення скадовських дітей.
– У місцеві пансіонати та дитячі табори потраплять категорійні діти?
– На сто відсотків – так. Обдаровані, переможці конкурсів, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування тощо. Ми хотіли б оздоровити у вказаний спосіб близько 200 дітей. Але, думаю, цих дітей буде ще більше. Ми порахували, що вже до початку сезону по бюджетних витратах перевищили суму на оздоровлення дітей у порівнянні з 2010 роком. Минулого року ми витратили 371 тисячу гривень, а в 2011 році на 1 липня – майже 450 тисяч грн. Плюс благодійна допомога.
– Ходять чутки про те, що в Скадовську голова адміністрації хоче зробити пляжі платними.
– Це неправда. Я хочу навести порядок на них. Це інша справа.
– Давайте продовжимо сільськогосподарську тему. Є таке підприємство – «Рис України», яке працює на землях запасу Тарасівської сільської ради. Яка ваша позиція стосовно цього підприємства?
– Сьогодні є рішення вищого господарського суду, який скасував рішення Одеського Апеляційного господарського суду про продовження терміну оренди «Рисом України» цих земель. Скадовська райдержадміністрація задовольнила протест прокуратури Скадовського району про відміну продовження терміну дії договору оренди з ТОВ «Рис України». Відповідно до рішення суду ці земельні ділянки переведені до земель запасу Тарасівської сільської ради. За використання цих земельних ділянок без правоустановчих документів передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. У разі прийняття Закону, яким буде регламентовано порядок проведення аукціону, районна адміністрація має намір провести аукціон з продажу прав оренди цих земельних ділянок.
– І в Антонівці, я знаю, була непроста ситуація…
– Так, в Антонівці відбулась подвійна реєстрація договорів оренди. Люди віддали свої паї Інституту рису. Потім вони вдруге віддали свої паї фізичній особі – підприємцю. Державний земельний кадастр зареєстрував ці угоди, і ми отримали конфлікт. Сьогодні ця ситуація розглядається в судовому порядку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |