Жителька вул.Радянської (прізвище просить не називати) обурена: «Що ж це робиться? — показує на дві «спалені» туї неподалік міської ради по вул.Гвардійській. — Вам не здається, що всохли вони від «крутого» посолу протиожеледних засобів узимку? Яке неподобство — навіть не спиляють», — обурюється.
«Чи була необхідність посипати так щедро вулиці сіллю проти ожеледиці? — запитує житель Цюрупинська В.В.Галадим. -Згадайте ті дні: до початку робочого дня льодова кірка вже зійшла під променями сонця. А сіль продовжували сипати прямо під ноги городянам, що йшли на роботу. А куди мішки із сіллю ставили, пам'ятаєте? Звісно, під дерева. У цих місцях вона лежала й на розсип, купами...».
- Відповідаючи на ваше запитання, чому всохли насадження туї по вулиці Гвардійській, сподіваюсь, і ви, і читачі добре пам'ятають ті дні, про які ви писали, як дні «крутого посолу Цюрупинська» (міська влада застосувала явно (неадекватний ситуації спосіб захисту населення проти ожеледиці, яка «зійшла» буквально на очах, а сіль ще кілька днів розсипами і цілими купами лежала на тротуарах міста. — Ред.). Причому, тричі правий ваш читач, коли нагадує, куди ставили мішки із сіллю — піддерева! Там же були і купи розсипаної солі. Атепер наслідки — сіль проникла до кореневої системи і дерева пропали, — так прокоментував наше запитання заступник директора Степового філіалу УкрНДІЛГА з наукової роботи Сергій Назаренко.
- Та що коментувати, краще я вам знімки покажу, — сказав Сергій Володимирович, — вони демонструють, що саме під цими деревами стояли мішки із сіллю, тут були й купи її...
Пригадується, своє обурення «неадекватним застосуванням протиожеледної суміші» за бюджетні кошти депутати міськради чомусь адресували нашій газеті, яка помістила рядову замітку про це. 11-рядкову замітку на сесії розглядали... півгодини, обурюючись з виступу газети.
У чому жми були неправі? У тому, що бюджетні гроші — небагато-немало, а 38 тисяч гривень, фактично викинуто на вітер. Вірніше, «висипано, як сіль, на тротуари». А це ж кошти платників податків. Невже не знайшли розумнішого їх використання?
Чи ми неправі в тому, що внаслідок «крутого» посолу Цюрупинська завдали шкоди природі міста, його зеленим насадженням? По дорозі на Житлоселище ми порахували: «спалено» шість туй, ще дві — в стадії всихання.
Нічого не зробили, лише нашкодили, права наша читачка, а тепер ще й спиляти не можуть.
Про те, що саме в тих місцях, де стояли мішки із сіллю, або лежали її купи, «вигоріли» дерева, стверджують і науковці, підкріплюючи свій висновок фотознімками.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |