Правоохоронці не знайшли складу злочину в діях підозрюваної, яка привласнила чужі гроші. Хто ж тоді повернув їх власниці?
Правоохоронці так і не порушили кримінальну справу щодо громадянки Цюрупинська, яка, за однією з версій, привласнила чужі гроші. За результатами слідства, діяла «група осіб». Як наслідок, справа до суду так і не дійшла.
Потерпіла відчула себе зле і викликала швидку допомогу, яка доставила її прямо в реанімаційне відділення. Коли жінці трохи полегшало, вона попросила знайому принести гроші на лікування — 400 гривень та 700 доларів, якими поділився брат за продаж батьківського житла.
Знайома гроші принесла — 400 гривень. А ось 700 доларів пропали.
Наступного дня потерпіла написала заяву в міліцію.
Міліція оглянула помешкання підозрюваної і виявила сім купюр — по 100 доларів кожна, перетягнуті резинкою. Пояснити їх походження жінка не змогла. Помилка виключалась — це були пропалі гроші.
Однак слідчих збентежило те, що гроші потерпіла не виявила в лікарні, в кишені халата, який принесла знайома. Отже, пропасти, припускають правоохоронці, вони могли і в лікарні. Так виникла версія про «групу осіб».
«Знайому я знаю давно, — згадує потерпіла. — Але сумніву, що це вона привласнила гроші, в мене не було».
Цілих п'ять років жінка добивалася повернення коштів. Усе марно. Діяла версія — «група осіб, які не встановлені».
Тоді вона напитала адресу Європейського суду і звернулася прямо в Страсбург Порушивши всі процедури прийому позовів та розгляду судових справ за європейськими законами. Адже до того, як звернутися в Європейський суд, вона повинна була пройти всі суди в Україні — від першої до вищої інстанцій. А її справа не дійшла навіть до місцевого суду.
- Минув рівно рік, — розповідає жінка, — і ось на початку травня в двері до мене постукали. Відчиняю — на порозі чемний, стильно зодягнутий чоловік. Привітався, потім запитує, чи не чекаю я грошей?
Я попросила назватися. Однак він відповів, якщо наполягатиму на встановленні особи, то він розвернеться й піде. І знову повторив своє запитання: чи не чекаю я грошей?
Я здивовано звела брови, а потім згадала, що мені належить судсидія на тверде паливо — 600 гривень, яку ось-ось мали переказати. Про що й повідомила незнайомцю. «Ні, — заперечив він, — мова йде про значно крупнішу суму».
І тоді, продовжує жінка, відразу сяйнула догадка: а, може, це фоші Європейського суду! І я назвала суму, яка пропала в мене ще п'ять років тому.
«Молодик глянув, затримав на мені погляд, — продовжує жінка, — і запитав, якими купюрами «изволю получить?» «В валюте, как и брались, или же в гривнях — по нынешнему курсу!»
Я відповіла, що мені все одно.
Незнайомець послинив пальця і мовчки відрахував мені 5600 гривень за нинішнім курсом. Потім так же мовчки розвернувся, попрощався і пішов.
- Кілька ночей я не спала, все думала, аналізувала, — згадує жінка, — ким був цей молодий чоловік, і що за гроші він мені повернув?
На міліцію та наші суди я більше не покладалася. І дійшла висновку, що це Європейський суд допоміг.
Ми підбадьорили жінку, яка місяць тому «одержала гроші від Європейського суду», а самі пішли до знайомих правознавців, аби з'ясувати, яктаке молю трапитись, якщо жінка не блефує? Однак вона показала нам копію позову в Європейський суд і повідомлення, що листа в Страсбургу одержано.
Але ж не було, та й не могло бути в даному випадку, рішення самого суду. Адже потерпіла не пройшла всіх судових інстанцій в самій Україні.
Свою версію висловив з приводу цього радник голови районної ради з юридичних питань Валерій Луценко, до якого ми також звернулися з проханням прокоментувати, чи можливе таке? Відповідь Валерія Павловича, до речі, збіглася з версіями інших правознавців.
- Справа, скоріш за все, розгорталася за таким сценарієм, — сказав Валерій Павлович. — Прийнявшим позов від нашої співвітчизниці, Європейський суд, звісно, розглядати його не став порушені всі процедури розгляду. Але й безучасним до суті справи не залишився. Просто передав листа повноважному представнику України при Європейському суді. Той, усвою чергу, ознайомившись із змістом справи, переслав листа назад, в Україну, можливо, в Генеральну прокуратуру, аби вжили заходів.
У прокуратурі, з усього видно, вирішили так: чому наша держава повинна ще й за домашню злодюжку, яка привласнила чужі гроші, платити? І так відбою від позовів з України в Європі нема!
І «вжили заходів». Або самі повернули потерпілій гроші, щоб не скаржилась (у наших прокуратур на всі випадки життя є своя «чорна каса», а 700доларів не такі великі гроші, аби ризикувати своєю кар'єрою). Або ж пристрахали підозрювану (її адресу й прізвище неважко було з'ясувати — ці дані проходили по справі), мовляв, краще поверни вкрадене, бо коли взялася за справу прокуратура, — буде тобі непереливки!
А вже підозрювана, певно, подумала-подумала, порадиласьу сім'ї, та й вирішила — краще повернути вкрадені гроші, хай і через п'ять років і жити спокійно, ніж мати справу з Генеральною чи обласною прокуратурами.
Як повідомила потерпіла, на повернуті кошти вона оплатила всі свої витрати за комунальні та інші послуги, віддала борги знайомим, закупила продукти, ще й залишилася певна сума для інших потреб. Але вона впевнена: «допоміг» їй повернути гроші Європейський суд.
© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |