ІА «Контекст Причорномор'я»
Херсон  >  Моніторинги
Територіальна державну інспекція праці у Херсонській області інформує
30.05.2011 / Газета: Вісті / № 21 / Тираж: 1140

На виконання Ука­зу Президента України від 25.05.04 р. № 576 «Про невідкладні заходи щодо завершення пога­шення заборгованості із заробітної плати», дору­чення Президента України В.Януковича від 29.06.10 р. № 1-1/1378, доручення Прем'єр-міністра України М.Азарова від 02.03.10 р. № 359 «Про затверджен­ня плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення», доручен­ня КМУ від 02.11.10 р. № 13866/2-10 розроблено ряд законопроектів, а зокрема:

Проект Закону України «Про внесення змін до де­яких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за пору­шення законодавства про працю)»;

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо мінімальних розмірів опла­ти праці та гарантій їх за­безпечення);

Проект Закону України «Про відповідальність підприємств, установ,

організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців та інших суб'єктів підприємницької діяльності у сфері праці».

Ці законопроекти розро­блено з метою підвищення рівня наглядової функції посадових осіб, які уповноважені застосовува­ти адміністративні стягнен­ня, збільшення надходжень до Державного бюджету та Пенсійного фонду, за­безпечення легалізації ви­плати заробітної плати та зайнятості, по­силення соціального за­хисту працюючої частини населення України та за­безпечення позитивного впливу на стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати, додержан­ня мінімальних гарантій в оплаті праці.

Для досягнення цієї мети пропонується внести зміни до законодавчих актів шля­хом приведення поняття «мінімальна заробітна пла­та», умов її визначення та порядку встановлення до європейських стандартів та світової практики,запровад­ження для працівників, які працюють за трудовими договорами на підприємствах, в установах, організаціях, що не входять до сфери дії угод та у фізичних осіб гарантованоїзаробітноїпла- ти як державної гарантії, яку передбачається встановити за вісьмома професійно- кваліфікаційними групами.

Крім того, пропонується поширити положення га­лузевих угод з питань оплати праці на суб'єктів господарювання, що не входять в сферу дії сторін, які підписали угоду.

Всі вищезгадані законо­проекти дозволять захи­стити конституційне право громадян на своєчасне одержання винагороди за працю та забезпечити по­зитивний вплив на стан погашення заборгованості із виплати заробітної пла­ти, дозволить легалізувати зайнятість населення та сприятиме вирокіненню виплати заробітної плати «в конвертах», зменшить кількість випадків пору­шення норм законодавства про право.

Автор: Аліна БАЙРАК, головний державний інспектор праці


© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2024 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту