Як не прикро, але доволі часто доводиться чути, що знайти роботу людині з інвалідністю (або ж кажуть, «з особливими потребами») практично неможливо. На жаль, найчастіше це звучить з вуст саме тих, хто, втративши своє здоров'я, напевне, втратив і надію зайняти гідну позицію в сучасному суспільстві.
Так, реалії ринку праці є доволі жорсткими: робото давці висувають чіткі вимоги до своїх працівників, се редяких найголовніша — професіоналізм. У переважній більшості проблема зайнятості інвалідів викликана відсутністю професійної підготовки або неадекватністю її рівня потребам ринку праці, що зменшує шанси на працевлаштування і, як наслідок, на активне соц іальне життя.
Прикро спостерігати за тим, як часто молоді люди опускаючи руки через свою інвалідність, просто зупи няються на місці. Але ж попереду скільки перспектив та можливостей! Адже вада — не привід бути вигнан цем, обділеним долею. Ви можете багато: навчатися працювати, займатися мистецтвом та спортом. Про сто треба повірити в себе та свої сили!
Тож, якщо хтось, читаючи ці рядки, замислився над своїм професійним майбутнім, звертайтеся до районного центру зайнятості на адресу: смт Нижні Сірогози вул. Височина, 23.
Наші спеціалісти допоможуть підібрати підходяще місце роботи або ж розпочати власний бізнес; ознайо митися з особливостями трудового законодавства; виб рати професію відповідно до особистих нахилів, здібно стей та з урахуванням рекомендацій медико-соціаль ної експертної комісії; визначитися з вибором навчаль ного закладу для професійного навчання; оволодіти технікою пошуку роботи та самопрезентації.
Пам'ятаймо: робота забезпечує заробіток, який дає можливість мати більше грошей, ніж допомога по інва лідності (навіть, коли заробітна плата близька до мінімальної), що фактично подвоює дохід. Робота дає можливість спілкуватися з колегами, створює відчуття приналежності до трудового колективу. При правиль ному виборі професії та місця роботи людина має мож ливість самореалізуватися. Наявність роботи сама по собі змінює соціальний статус — з державного утри манця можна перетворитися на самодостатню особу робота надає підстави для соціального визнання, са моповаги. Трудова зайнятість робить життя змістовним наповненим, різноманітним. Варто лише повірити в себе та в свої можливості!
Довідково. На сьогодні цікавими є пропозиції для молоді з інвалідністю від 15 до 35 років, надані різними навчальними закладами України, безплатно пройти підготовку на базі 9 або 11 класів з таких професій, як «Оператор коп'ютерного набору. Секретар керівника», «Кухар. Кондитер», «Взуттьовик з індивідуального по- шиву взуття», «Радіомеханік з ремонту та обслуговування радіотелевізійної апаратури. Електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин» та ін. Учні одержують стипендію, забезпечуються 4-разовим харчуванням, послугами лікарів, проживанням у гуртожитку.
© 2005—2024 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2024 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |